المنت تسمه ای

المنت تسمه ای


المنت تسمه ای

  پس از انجام جوشکاری همواره مقداری تنش پسماند در قطعه جوش شده باقی می ماند , این تنش به دلیل گرم و سرد شدن موضوعی و غیر یکنواخت تولید می شود.(المنت سرامیکی) یکی از روش های تنش زدایی , روش تنش زدایی موضوعی حرارتی است . در این روش بر روی سطوح جوشکاری شده کمربندی از المنت های حرارتی سیمی بافته شده که در داخل قطعات سرامیکی از جنس آلومینایی به یکدیگر متصل می باشند متصل شده و سطح جوشکاری شده تا دمای مشخص و طبق منحنی تعریف شده گرم خواهد شد.المنت تسمه ای المنت تنش زدایی المنتی است که برای آزاد سازی این تنش‌های باقیمانده و کاهش پتانسیل ترک خوردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرایند شامل گرم كردن مواد تا دمای خاص و سپس خنک كردن تدریجی آن‌ها است.المنت تسمه ای المنت‌های تنش زدایی از جنس نیکل کروم داخل قطعات سرامیکی (از جنس آلومینا) به هم متصل شده، مانند کمربند روی سطح جوشکاری قرار گرفته و آن را تا دمای معین گرم می‌کنند. در انتهای المنت‌های تنش زدایی ماده‌ای سرد از جنس نیکل تعبیه شده است تا اپراتور بتواند با ایمنی بیشتر از آن‌ها استفاده کند. از المنت تنش زدایی می‌توان برای کاهش تنش‌های باقیمانده پس از جوشکاری، به عنوان روشی برای کنترل سختی یا حتی برای افزایش مقاومت مواد استفاده کرد.المنت تسمه ای المنت گرمایش مسطح سرامیکی برای کاربردهایی با دمای بالا (بیش از 450 درجه‌ی سانتیگراد ) مناسب است. این المنت همچنین در مواردی که به ظرفیت ذخیره‌ی گرما نیاز است مورد استفاده قرار می‌گیرند. المنت‌های تنش زدایی سرامیکی انعطاف پذیر هستند و به خوبی روی سطح مورد نظر فرم می‌گیرند. گروه صنعتی المنت سازی آرین در تهران سازنده المنت با کیفیت طبق سفارش شما می باشد.المنت تسمه ای

موارد استفاده از المنت‌های تنش زدایی

برای انجام انواع عملیات حرارتی، می‌توان از انواع مختلفی از المنت‌های گرمایشی استفاده کرد. انتخاب آن‌ها به نوع جسم و دمای عملیات حرارتی بستگی دارد.المنت تسمه ای به دلیل طیف گسترده‌ای از ابعاد، از المنت‌های حرارتی تنش زدایی قبل و بعد از گرم سازی ساخت و سازها، لوله‌های جدار دیواری ضخیم، ترمیم ریخته گری، جوش‌های طولی و سایر موارد مشابه استفاده می‌شود.المنت تسمه ای المنت تنش زدایی پراکنده برای عملیات حرارتی از جمله اتصالات جوش داده شده در سطوح مختلف به خوبی مناسب هستند. آن‌ها همچنین به خوبی برای عملیات حرارتی اتصالات با قطر بزرگ استفاده می‌شوند. از پد‌های حرارتی U شکل برای عملیات حرارتی اتصالات قطر کوچک استفاده می‌شود. المنت‌های گرمایش پراکنده را می‌توان در همان ولتاژ پدهای گرمایی معمولی (۳۰، ۶۰ و  80) و در همان ابعاد تهیه کرد.(المنت سرامیکی) عملیات حرارتی پس از جوشکاری می تواند مقاومت و قابلیت انعطاف پذیری اتصالات جوش داده شده با لیزر را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. سایر کاربردهای المنت‌های تنش زدایی عبارت‌اند از : 1) پیش گرم کردن: جوش درز مستقیم، جوش طولی، ورق فولادی ضخیم و غیره 2) عملیات حرارتی پس از جوشکاری: مخزن، دیگ بخار یا سایر فلزات 3) گرمایش: گرمایش قالب، قطعات فلزی بزرگ و نامنظم 4) گرمایش خط لوله: روغن خط لوله، گاز خط لوله، آب خط لوله، پتروشیمی خط لوله و سایر مواد مشابه زمینه‌های مورد استفاده شامل خطوط لوله‌ی پتروشیمی، نفت و گاز، هوافضا، کشتی سازی، فولاد، ساخت نیروگاه برق آبی، مخازن، دیگ‌های بخار، شناورها، مخازن تحت فشار، سیلندرها، ساختار فلزی، ساختار فضایی، پل‌های راه آهن، ساخت معدن، ساخت وسایل نقلیه، انرژی هسته‌ای، استخراج معادن و پردازش پلاستیک می‌باشد.(المنت سرامیکی) المنت تنش زدایی – گروه ترمو

خرید المنت تنش زدایی

شاید بارها این هیتر های سرامیکی صورتی رنگ را که به هم بافته شده اند، دیده باشید. از این نوع هیتر در کوره های تنش زدایی استفاده می گردد.این هیترها معمولا از جنس نیکل کروم می باشند. که به صورت لایه ایی، عایق صاف یا انعطاف پذیر برای حفظ حرارت ساخته می شوند. که در صورت القای جریان در آن ها یک خاصیت مقاومتی ایجاد می گردد.در واقع با انتخاب مناسب دما و زمان در عملیات تنش گیری، می توان به راحتی اثرات مضر و مخرب تنش های کشش سطحی حاصل از کارکرد را از بین برد،بدون آن که استحکام و سختی قطعه تغییر کند.

ولتاژ المنت های تنش زدایی

المنت های تنش زدایی قابل انعطاف در ولتاژ پایین کار می کنند که همانند یک دستگاه جوش معمولی تامین می شود. انها برای برنامه های حرارت مکرر طراحی شده اند. برای طرای آنها می توان شکل های مختلف، اندازه ها و ظرفیت های حرارتی را انتخاب نمیاد. آن ها می توانند به صورت لایه ای و یا با استفاده از عایق صاف یا انعطاف پذیر برای حفظ حرارت ساخته شوند.

المنت آریان

المنت آریان با تولید و عرضه انواع المنت سرامیکی، المنت تسمه ای، المنت فشنگی و انواع المنت های صنعتی مفتخر است با کادری مجرب المنت های مورد نیاز صنایع مختلف و شرکت ها را با ابعاد و مشخصات مورد نیاز و دلخواه تولید و عرضه می نماید. جهت اطلاع از قیمت انواع المنت ها ی صنعتی می توانید با این مجموعه تماس حاصل نمایید. المنت آریان آمادگی خود را جهت ساخت انواع المنت صنعتی با ویژگی ها و مشخصات مورد نیاز شما اعلام می کند.المنت تسمه ای قیمت المنت با توجه به سفارش و نوسانات قیمت بسیار متغیر می باشد .المنت تسمه ای برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
المنت تسمه ای
المنت سرامیکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *