خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی


المنت سرامیکی

آشنایی با المنت سرامیکی

این نوع از المنت ها با بکارگیری و بهره مندی از یک قطعه سرامیک با مقاومت بالا ساخته و تولید میشوند، که روی آن یک پوشش فلزی بکار رفته است. تولید گرما در این نوع المنت به وسیله ی جریان الکتریکی درون سرامیک میباشد. که این امر موجب گرم شدن محیط میشود. المنت سرامیکی دارای یک هسته از جنس نیکل کروم می باشد

و همانند المنت کویل هیتر و همچنین نوع ساخت آنها که بسیار شبیه به یکدیگر میباشد. از انواع المنت سرامیکی میتوان به المنت سرامیکی یک تیکه و دوتیکه، المنت سرامیکی ضد زنگ، المنت سرامیکی ترمینال دار، المنتهای تسمه ای سرامیکی، المنت سرامیکی هویه، بخاری برقی، المنت سرامیکی تابشی و … اشاره نمود.

اجزای استفاده شده در المنت سرامیکی

المنت سرامیکی - المنت کمربندی - المنت حلقه ای - المنت سرنازل سرامیکی

المنت های سرامیکی حرارتی از اجزای مختلفی تهیه میشوند. یکی از اجزای این المنت غلاف استیل برای مقاومت و حفظ آن می ‌باشد. که این غلاف در برابر زنگ زدگی و همچنین حرارت و دمای بالا می ‌تواند مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهد.المنت سرامیکی

یکی دیگر از ویژگی ‌های آن عایق سرامیکی می باشد؛ عایق سرامیکی به جذب حرارت و جلوگیری از، دست دادن انرژی کمک میکند که همین موضوع باعث می ‌شود تا هزینه ها و انرژی کاهش یابد. از دیگر بخش‌ هایی که در ساخت المنت استفاده می ‌شود

سیم نیکل به همراه کروم می باشد که در هسته آن مورد استفاده قرار میگیرد. سیم نیکل و کروم دارای درجه حرارت بسیار بالایی هستند.

در ساخت این المنت ها از بسیاری دیگر از اجزا استفاده می شود که با توجه به نوع سرامیکی و کاربردی ای که دارد می‌ تواند متفاوت باشد.

مهمترین مزایای استفاده از المنت های سرامیکی

المنت های سرامیکی به دلیل جنس و نوع طراحی ای که دارند از مزایای مهمی برخوردارند از جمله؛ مقاومت حرارتی بالای آنها، طول عمر بیشتر، انتقال گرما به صورت یکنواخت و متعادل، مقاومت در برابر شوک های الکتریکی و حرارتی و استحکام مکانیکی.

 

 

 

 

 

انواع کاربردهای المنت سرامیکی در دستگاهها و صنایع مختلف

المنت های سرامیکی در اشکال فرو رفته و تو خالی یا مسطح و تخت و یا به صورت لامپ های مادون قرمز سرامیکی تولید میشوند. و افرادی که قصد استفاده از المنت های سرامیکی را دارند، باید با توجه به نوع المنت، آن را برای کارهای مختلفی استفاده نمایند.

که کاربرد المنت های سرامیکی در دستگاه ‌ها و بخش ‌های مختلف متفاوت میباشد. لامپ ها یا دیگر عناصر مادون قرمز سرامیکی گرم کننده هایی کارآمد و بسیار قوی هستند که با تابش موج مادون قرمز که یک موج طولانی است به تولید حرارت یکنواخت و بهینه منجر می شوند.

از دیگر کاربردهای المنت سرامیکی می توان به بخاری برقی اشاره نمود، بخاری های سرامیکی معمولاً قابل حمل هستند و برای گرم کردن فضاهای کوچک به کار می روند و کاربرد آنها شبیه به بخاری های الکتریکی گرمایی فلزی فن دار است.

با توجه به گران شدن عامل های انرژی بخاری تابشی سرامیکی یک انتخاب به صرفه برای گرمایش محیط هستند. چرا که این نوع بخاری ها در عین سریع و کارآمد بودن، ایمن تر نیز هستند و خطر هرگونه آتش سوزی در منزل را کاهش می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *