المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت سرامیکی

این نوع المنت ها نسبت به المنت های سیمی و دیگر المنت های فلزی چندین مزیت دارند. به طور معمول طول عمر بیشتری دارند و گرمای متعادل تری نسبت به المنت سیمی از خود تولید می کنند. المنت های سیمی در نهایت می سوزند و دیگر حرارت تولید نمی کنند. همچنین احتمال دارد با تماس با دیگر مواد آتش زا باعث آتشسوزی شوند.

همانطور که گفتیم یکی از نقاط قوت المنت های سرامیکی این است که در زمان فعالیت حرارت را به صورت متعادل و مساوی پخش می کند. این موضوع باعث می شود که حرارت تولید شده از مقاومت الکتریکی در محیط یا سطح مورد نظر به درستی پخش شده و هدر نرود. به علاوه، المنت های سرامیکی به اندازه المنت های فلزی گرما تولید نمی کنند و به همین خاطر در زمان تماس با دیگر مواد باعث سوختگی نمی شوند.

از دیگر نکات قوت این مدل از المنت ها طول عمر به مراتب بالاتر آنها نسبت به دیگر المنت ها است. المنت های فلزی اصولا طول عمری مشخص دارند (دوره های گرمایشی) و پس از مدتی (که هرچند کوتاه نیست) شکننده شده، ترک خورده و از کار بی افتند. از طرف دیگر المنت سرامیکی می تواند تعداد بسیار زیادی دوره گرمایشی را بدون احتمال ترک خوردگی یا شکستگی تحمل کند. تنها احتمال ترک خوردگی و شکستگی در این المنت وارد شدن فشار بسیار بالا مانند افتادن یا وارد شدن ضربه مستقیم توسط یک شی دیگر است.

اطلاعات مورد نظر خود را نیافتید؟ برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید المنت مراجعه فرمایید.

اواع المنت سرامیکی

کارایی و موارد استفاده از المنت سرامیکی

المنت های سرامیکی در وسایل و قسمت های گوناگون دارای کاربرد می باشند و اشخاص بر اساس احتیاج خود می توانند از آنها بکار برند.

از جمله مواردی که از این المنت ها بکار برده می شود در قالب گیری تزریقی می باشد و افراد می ‌توانند به وسیله این المنت ها ، قالب گیری تزریقی انجام دهند و موجب کم شدن مصرف انرژی گردند. از سایر قسمت هایی که می ‌توان از المنت سرامیکی بکار برد، قالب ‌گیری ضربه ای است. در نتیجه قالب‌ گیری ضربه ‌ای احتیاج به حفظ حرارت دارد که این امکان را برای اشخاص ایجاد می نماید.

اکستروژن پلاستیک از سایر موارد استفاده از المنت های سرامیکی است. بکارگیری از المنت سرامیکی برای اکستروژن پلاستیک دارای درجه انعطاف پذیری زیادی برای اشخاص می باشد.

المنت های سرامیکی در ماشین آلات پردازش پلاستیک و لاستیک ها کاربرد دارند.

تجهیزات تست

تجهیزات آزمایشگاهی

پمپ های خلاء

ماشین آلات بسته بندی

ماشین آلات فرآیند مواد غذایی

ماشین آلات صنایع کفاشی و …

element3

مزایای المنت سرامیکی

این گونه المنت ها در مقایسه با سایر المنت ها دارای مزایایی می باشند. معمولا این المنت ها دارای طول عمر زیادی می بانشد و گرمای متعادل تری در مقایسه با المنت سیمی ایجاد می کنند. در آخر المنت های سیمی می سوزند و دیگر قادر به ایجاد گرما نمی باشند و امکان دارد در تماس با سایر مواد آتش زا موجب آتشسوزی گردند.

از دیگر مزایای المنت سرامیکی این است که در هنگام کار کردن ، گرما را به شکل متعادل و مساوی توزیع می نماید. این مورد سبب می گردد که حرارت ایجاد شده توسط مقاومت الکتریکی در مکان یا سطح مورد نظر به خوبی توزیع گردد و اتلاف نشود.

همچنین المنت سرامیکی توانایی تحمل تعداد بسیاری دوره گرمایشی را بدون احتمال ترک خوردگی یا شکستگی دارد. فقط هنگامی احتمال ترک خوردگی و شکستگی در این المنت وجود دارد که فشار زیاد مثل افتادن یا وارد شدن ضربه به صورت مستقیم به وسیله یک شی دیگر ایجاد شود.

برای خرید انواع لباس با کیفیت و قیمت مناسب کلیک کنید 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *