المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت سرامیکی
سیم نیکل کروم

سیم کروم نیکل نوعی سیم فلزی است که از آن برای مصارف صنعتی مختلف استفاده می شود. یکی از متداول ترین کاربردهای سیم کروم نیکل، برای ساخت انواع المنت ها و هیترهای گرمایشی است و عموماً به همین واسطه شناخته می شود. نیکل کروم یا نیکرم که با عنوان نیکل کروم نیز شناخته می شود، آلیاژی است که از طریق ترکیب نیکل، کرومیوم و گاهی آهن تهیه می شود.یکی از متداول ترین کاربردهای سیم کروم نیکل، برای ساخت انواع المنت ها و هیترهای گرمایشی است و عموماً به همین واسطه شناخته می شود.-المنت سرامیکی

این آلیاژ که بیش از همه به خاطر مقاومت حرارتی خود و همین طور مقاومت آن نسبت به خوردگی و اکسیداسیون شناخته می شود، به شکل باورنکردی برای تعدادی از کاربردها مفید است.

از آن جا که سیم نیکل کروم (نیکروم) دارای مقاومت الکتریکی بالایی است، برای استفاده به عنوان المنت حرارتی در محصولات تجاری و ابزارهای خانگی بسیار مفید است. توسترها و سشوارها از کویل های سیم نیکرومی برای تولید میزان زیادی حرارت استفاده می کنند، و به همان صورت توسترها و ذخیره سازهای گرما[Storage heaters] از آن بهره می گیرند. کوره های صنعتی نیز از سیم نیکرومی استفاده می کنند. از سیم نیکرم برای تولید برنده سیم داغ[Hot wire cutter] نیز استفاده می شود که می توان از آن در خانه یا فضای صنعتی برای برش یا شکل دادن برخی فوم ها و پلاستیک ها استفاده کرد.

المنت سرامیکی
المنت سرامیکی

انواع سیم کروم نیکل

سیم رسکال

این نوع سیم ساخت کشور فرانسه می باشد. در آلیاژ رسکال نسبت کروم به نیکل 30 به 20 است.

سیم VDM

این نوع سیم ساخت کشور آلمان می باشد. در آلیاژ VDM نسبت کروم به نیکل 30 به 20 است.

سیم کانتال

این نوع سیم ساخت کشور سوئد می باشد. کانتال یک نام تجاری برای محصولات گرمایشی می باشد.

نام تجاری کانتال متعلق به گروهی تحت عنوان سندویک است که گروه سندویک در  سال ۱۸۶۲ میلادی فعالیت خود را در سوئد آغاز نموده است. در آلیاژ کانتال نسبت کروم به نیکل 80 به 20 است.-المنت سرامیکی

سیم اسپارک

این نوع سیم ساخت کشور چین می باشد. در آلیاژ اسپارک نسبت کروم به نیکل 30 به 20 است.

این سیم ها در مقطع گرد و تخت در سایزهای مختلف همراه با مقاومت های متنوع در اهم های مختلف می باشد.

سیم المنت از جنس سیم کروم نیکل بوده و براساس سایزبندی تا دمایی بالغ بر 1250 درجه سانتی گراد را پوشش می دهد.

آلیاژهای مقاومت نیکل کروم

آلیاژهای نیکل کروم (NiCr) موادی با مقاومت بالا هستند که معمولا در برنامه‌های کاربردی با حداکثر دمای عملیاتی تا ۱۲۵۰ درجه سانتی‌گراد (۲،۲۸۰ درجه فارنهایت) استفاده می شوند.

این آلیاژهای آستنیتی به دلیل مقاومت بالای مکانیکی آنها در درجه حرارت نسبت به آلیاژهای آلومینیوم آهن (FeCrAl) و همچنین قدرت خزش بیشتر آنها مشهور است.-المنت سرامیکی

آلیاژهای نیکل کروم در مقایسه با آلیاژ آلومینیوم آرم کروم پس از دوره های طولانی در دمای بالا، بیشتر در مقایسه با آلومینیوم باقی می‌مانند.

اکسید کروم تیره (Cr2O3) در دماهای بالا تشکیل شده است که حساس به ورق ورق و پوسته پوسته شدن است، که باعث بسته شدن آلاینده های بالقوه بسته به کاربرد می شود.

این اکسید خواص الکتریکی عایق مانند اکسید آلومینیوم (Al2O3) آلیاژهای آلومینیوم کروم را ندارد. آلیاژهای نیکل کروم، مقاومت به خوردگی خوب را به استثنای محیط هایی که گوگرد وجود دارد، نشان می دهد.

موارد مصرف

کوره های برقی، کوره های آزمایشگاهی، کوره های خم کن شیشه و سیم های نسوز دو روکش که دارای یک روکش سیلیکون و یک روکش ابریشمی است و سیم های یک روکش فقط دارای روکش سیلیکون می باشد.

المنت سازی آرین

گروه صنعتی المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت سرامیکی، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت سرامیکی

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت فلنج دار

المنت تسمه ای

ترموکوپل

ترموکوپل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *