المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت سرامیکی 
ترموستات دستگاهی است برای نگه داشتن دمای یک سامانه در یک محدوده مشخص به کار می‌رود. این کار به‌وسیله کنترل شارش انرژی گرمایی به درون یا به بیرون از سامانه صورت می‌گیرد. ترموستات به دو نوع دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شود.-المنت سرامیکی

 ترموستات یک اصطلاح جدید است که از دو واژه قدیمی یونانی «ترمو» (thermo) به معنی گرما و «ستات» (statos) به معنی ایستادن تشکیل شده است. با توجه به همین موارد و نام ترموستات می‌توانیم بگوییم که ترموستات «دما را نگه می‌دارد.» وقتی خانه بسیار سرد باشد، ترموستات سیستم گرمایش را روشن می‌کند و وقتی دما به سطحی رسید که از قبل آن را تنظیم کرده‌ایم، ترموستات سیستم گرمایش را قطع خواهد کرد.

ترموستات یا کنترلر دما دستگاهی است که برای کنترل دما بدون دخالت اپراتوری گسترده استفاده می شود. کنترلر درون یک سیستم کنترل حرارت یک سنسور حرارتی از قبیل ترموکوپل یا سنسوری از خانوادهRTD (از قبیل PT100 یا PT1000 و …) را به عنوان ورودی می پذیرد و مقدار حرارت واقعی (همانی که از سنسور حرارتی می گیرد) را با مقدار حرارت دلخواه یا تعیین شده مقایسه می کند. سپس یک خروجی تولید می کند.

المنت سرامیکی
المنت سرامیکی

نحوه کار ترموستات یا کنترلر

 اغلب مواد با گرم شدن بزرگ‌تر و به عبارت بهتر منبسط می‌شوند و هنگام سرد شدن دچار انقباض خواهند شد. ترموستات‌های مکانیکی از همین ایده بهره می‌برند (که انبساط حرارتی نامیده می‌شود) و یک مدار الکتریکی را قطع و وصل می‌کنند. دو نوع ترموستات رایج ترموستات با نوار بی‌متال یا نوار دو فلزی (Bimetallic Strip) و ترموستات گازی (Gas-filled Bellows) است.-المنت سرامیکی

قابلیت های ترموستات

– قابلیت اندازه گیری بالا

– قابلیت کنترل دما در حالت سرد و گرم

– قابلیت متصل کردن انواع ترموکوپل ها و RTD به آن ها

– دارای خروجی SSR و یا رله ای

– قابلیت انتخاب شیوه کنترل ON/OFF و یا PID

کاربردهای رایج کنترلرها

کنترلگرهای دما در شرایط صنعتی به همان روشی کار می­کنند که در لوازم خانگی معمولی کار می­کنند. یک کنترلگر دمای پایه امکان کنترل فرآیندهای گرمایش و سرمایش صنعتی یا آزمایشگاهی را فراهم می­کند. در یک کاربرد نوعی، حسگرها دمای واقعی را اندازه می­گیرند. این دمای اندازه­گیری شده دائماً با سطح تنظیم شده توسط کاربر مقایسه می­شود. وقتی دمای واقعی از سطح تنظیم شده انحراف می­یابد، کنترلگر یک سیگنال خروجی را تولید می­کند تا دستگاه­های تنظیم دمای دیگر مانند عناصر گرمایش یا اجزای یخچال را فعال کند تا آنها دما را به سطح تنظیم شده باز گردانند.

از کنترلگرهای دما در صنایع مختلف برای مدیریت فرآیندهای تولید یا عملیات دیگر استفاده می­شود. برخی از موارد رایج استفاده از کنترلگرهای دما در صنعت عبارت است از ماشین­های اکستروژن پلاستیک و قالب­سازی تزریقی، ماشین­های شکل ­دهی حرارتی [thermo-forming]، ماشین­های بسته­بندی، فرآوری غذایی، ذخیره­سازی خوراک، و بانک­ های خون.-المنت سرامیکی

چگونگی انتخاب کنترلر

کنترلر دما یکی از بخش های کل سیستم کنترل شما می باشد. و تمامی سیستم باید با دقت آنالیز شوند تا بتوان به درست قطعات مختلف آنها را انتخاب کرد. برای انتخاب و خرید ترموستات یا کنترلر چندین نکته را باید در نظر گرفت همه این انتخاب ها به نوع کاربری، بودجه و شرایط و دیگر فاکتورها بر می گردند. قطعاتی که در زیر نوشته شده اند تنها بخشی از قطعاتی هستند که در زمان درست کردن سیستم کنترل باید آنها را در نظر گرفت:

  •  مدل سنسور ورودی (ترموکوپل یا RTD) و رنج دمایی
  • مدل خروجی مورد نیاز (رله الکترومکانیکی، SSR، خروجی آنالوگ)
  • الگوریتم کنترلی مورد نیاز (روشن/خاموش، پروپورشنال، PID)
  • تعداد و مدل های خروجی (گرما، سرما، آژیر، محدود کردن و …)

المنت سازی آرین

المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، 

المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت سرامیکی

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت تسمه ای

ترموکوپل

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت فشنگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *