المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت سرامیکی

بحث هایی درباره کیفیت المنت حرارتی

شرکت های سازنده المنت ها، آن ها را به صورت رشته های سیمی از مواد با کیفیت می سازند. موادی که در ساخت المنت ها استفاده می شوند باید از بهترین مواد باشند در غیر این صورت المنت ها فاقد توانایی عبور جریان الکتریکی و عدم توانایی و مقاومت کافی در برابر عبور آن خواهند بود.

چرا باید رشته سیمی المنت از مواد با کیفیت ساخته شوند؟

اگر رشته های سیمی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند از استحکام لازم برخوردار نباشند، بعد از چندبار استفاده از آن ها سیم های داخلی آن ها یا به اصطلاح مغزی آن ها ذوب شده و یا دچار اتصالی می شوند. برای همین بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ساخت انواع المنت آن ها را از موادی چون نیکل و کروم درست می کنند که برای مدت زمان طولانی تری بتوان آن ها را مورد استفاده قرار داد. چرا که این مواد بر قدرت، توان و کیفیت المنت ها بسیار تاثیرگذار می باشند.

از مورد دیگری که بر کیفیت المنت اثرگذار می باشد می توان به قیمت آن اشاره کرد. بدین صورت که هرچه کیفیت المنت استفاده شده بالاتر باشد قیمت المنت نیز گران تر خواهد بود.

طراحی ساختمان المنت ها به چه شکلی می باشد؟

برای اینکه المنتی که ساخته می شود دارای کیفیت بالایی باشد عموما سیم آن را از مواد دارای مقاومت الکتریکی می سازند که دارای خاصیت رسانایی خوبی باشد. برای عایق آن نیز جنس پوشش را از جنس سرامیک و خاک نسوز می سازند. وقتی که المنت شروع به کار می کند، در اثر کارکرد آن گرما تولید می شود چنانچه در ساخت المنت از مواد نامرغوبی استفاده شده باشد، ممکن است در تولید حرارت و یا اندازه گیری آن خطا رخ دهد و ما را به هدفی که مطلوب است نرساند.

المنت

زمانی که در ساخت غلاف المنت از مواد نامرغوب استفاده شده باشد با چه مشکلاتی روبه رو خواهیم بود؟

اگر المنتی با این خصوصیت را مورد استفاده قرار دهیم، احتمال برق گرفتگی و خراب شدن و شکستن مغزی المنت نیز بالا خواهد رفت. در نتیجه تهیه و استفاده المنت های با کیفیت چنین مشکلاتی را برای ما به وجود نخواهد آورد.

مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که سرعت انتقال گرما با استفاده از چنین المنتی کاهش خواهد یافت. در نتیجه هنگام خرید انواع المنتی که برای کار خود نیاز داریم باید دقت کنیم که حتما المنتی که انتخاب کرده ایم از کیفیت لازم برای این کار برخودار باشد.

درمورد المنت هایی که در پرس حرارتی وجود دارند چقدر اطلاعات دارید؟

این نوع المنت یکی از انواع قطعات مهمی است که در پرس های حرارتی، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین مغزی المنتی که در این دستگاه ها وجود دارد باید از کیفیت لازم و کافی برای کاری که انجام می دهد برخوردار باشد تا همزمان بتواند هم گرمای به وجود آمده را تحمل کند و هم کار تنظیم دما را به صورت یکنواخت در کلیه سطوح مورد نیاز، که پرس حرارتی برای آن مورد استفاده قرار می گیرد انجام دهد. در دستگاه های پرس حرارتی حاوی جک های مخصوص از نوعی المنت ویژه به نام المنت ریشه ایی استفاده می کنند.

از المنت ریشه ایی که دارای کیفیت بالایی باشد در چه دستگاه های دیگری هم استفاده می کنند؟

از این مدل المنت می توان در دستگاه های سابلیمیشن که بتوان المنت ها را هر چند ماه یکبار تعویض کرد مورد استفاده قرار می دهند. چنانچه المنت هایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند از کیفیت لازم برخوردار نباشند نمی توانند در برابر حرارت مقاومت لازم را داشته باشند، در نتیجه دما به صورت یکنواخت پخش نمی شود و به نقاطی که مد نظر است نمی رسد.

المنت

از المنت پرس حرارتی در چه موارد دیگری می توان استفاده کرد؟

از این المنت به جز استفاده در دستگاه های پرس حرارتی می توان در صنایعی که نیازمند دستگاه های برشی یا سابلیمیشن که به آن رنگ بخار هم گفته می شود، استفاده کرد.

با استفاده از این دستگاه ها و المنت هایی که در آن ها استفاده می شود می توان در صنایع چاپ، سیلک، فلسکو و بسیاری دیگر از دستگاه هایی که در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده می کنند.

چرا استفاده از المنت های با کیفیت در دستگاه های حرارتی حایز اهمیت می باشد؟

با استفاده از این دستگاه ها می توان انواع طرح و نقش هایی که می خواهیم برروی انواع روسری، شال، سرامیک و کاشی را چاپ کنیم، از این دستگاه ها استفاده می کنیم. هرچه المنت و سایر بخش هایی که در دستگاه های پرسی حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند بهتر باشند شاهد طرح های بهتری برروی سطوح مورد نظر خواهیم بود.

هم چنین از مورد دیگری که در کیفیت طرح چسپانده شده برروی این سطوح اثر دارد نوع چسبی است که مورد استفاده قرار می گیرد. برای این کار معمولا از چسب کوتینگ استفاده می کنند. اما برای طرح های ساده تر از پرس حرارتی ساده استفاده می شود.

المنت
المنت های موجود در پرس حرارتی چه کاری را در این دستگاه بر عهده دارند؟

المنت هایی که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند باعث چاپ و تهیه تصاویر به درخواست مشتری و در ابعاد مختلف می شوند. از این رو، چنانچه از المنت هایی که در دستگاه استفاده می شود بی کیفیت باشند نمی توان انتظار چاپ تصاویر با کیفیت بالا را داشت.

هم چنین المنت های استفاده شده در این دستگاه ها دارای مقاومت بالایی نیز می باشند.کیفیت و توان المنت های استفاده شده در این دستگاه ها باتوجه به کارایی و مواردی که می خواهیم از دستگاه پرس استفاده کنیم تعیین می شوند.

از دیگر المنت های با کیفیتی که از آن ها در صنایع استفاده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  1. المنت فشنگی
  2. المنت کویل هیتر
  3. المنت میله‌ای

المنت هایی که در بالا به آن ها اشاره شد هرکدام را می توان در صنایع مختلفی با توجه به کارای آن ها مورد استفاده قرار داد. اما توجه به این نکته در مورد المنت ها حایز اهمیت است که از همه آن ها برای تامین گرما و انتقال حرارت استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *