المنت

المنت


المنت سرامیکی

در بسیاری از پروژه ها از بخاری های صنعتی استفاده می کنند. متداول ترین آنها روغن های گرمایشی، محلول های خورنده، موتور های خنک کننده با آب، بخاری های نفتی، کتری های فرآوری شده، کارخانه های مخلوط کن، گرمایش بخار و اهداف پیش گرم کننده مانند پمپ ویسکوزیته و تحویل روغن به مشعل ها می باشد.

المنت خطی (هیتر خطی) و کاربرد آن ها در صنعت

بخاری های آب در خط (المنت خطی)  برای پردازش مایعات از جمله مایعات خطرناک ایده آل هستند که ضمن حفظ سرعت جریان، نیاز به گرمایش متوسط ​​دارد. یک هیتر خطی آب درون خط به جای اینکه گرما را از منبع دیگری به عنوان مبدل حرارتی جدا کند، گرمای تولید شده از انرژی الکتریکی را به داخل مایعات هدف منتقل می کند.

ویژگی های اصلی هیتر خطی در انتقال حرارت کارآمد، سهولت در نصب و نگهداری و سازگاری با برد زیاد آن با لوله های استاندارد صنعتی فعلی است. برنامه هایی مانند روغن زباله، بخار و فرآوری آب می توانند در بخاری های خط به منظور تنظیم و کنترل دما و همچنین برای حفظ ویسکوزیته سیال استفاده شوند. ویسکوزیته نامناسب مایع می تواند به تدریج زمان پردازش کلی تولید را کند کند و علاوه بر این، عملکرد نهایی و خلوص محصول نیز می تواند توسط یک انحراف جزئی از ویسکوزیته تحت تأثیر قرار گیرد.

برای جلوگیری از بروز این نوع مشکل، از بخاری داخلی برای گرم کردن سیال استفاده می شود تا در دمای مناسب، ویسکوزیته بدون تغییر باقی بماند و در همان زمان برای پردازش محیط با سرعت مناسب و مطلوب پردازش شود.

برای کنترل سرعت جریان مایع بخاری، می توان برای دستیابی به دمای مطلوب، وزن را دستکاری و تنظیم کرد (به عبارت دیگر، سرعت جریان به طور مستقیم با دما / ویسکوزیته مایع متناسب است)

 

جزئیات المنت خطی

آبگرمکن در خط از یک بخاری غوطه وری تشکیل شده است که توسط یک محفظه رگ فلزی ضد خوردگی پوشانده شده است. این محفظه عمدتاً برای عایق کاری برای جلوگیری از اتلاف گرما در سیستم گردش بسته استفاده می شود. از دست دادن گرما نه تنها از نظر مصرف انرژی ناكارآمد است، بلكه باعث هزینه های غیر ضروری بهره برداری نیز می شود. از واحد پمپ برای انتقال مایعات ورودی به سیستم گردش بسته استفاده می شود. سپس مایع در مدار حلقه بسته در اطراف بخاری غوطه وری به طور مداوم گردش و مجددا گرم می شود تا دمای مورد نظر (تا 1000 درجه فارنهایت) برسد و سپس سیال گرم از نازل خروجی با سرعت ثابت مشخص شده توسط مکانیسم کنترل دما خارج می شود.

می توان از وسایلی مانند RTD و ترموکوپل های دیجیتال می توان برای کنترل دقیق دمای سیستم گرمایش استفاده کرد.

برای محافظت بیشتر، اجزای اختیاری مانند مقاومت در برابر رطوبت و یا محفظه ضد انفجار برای کاربردهای ویژه در دسترس است. دریچه های زهکشی نیز برای تسهیل روند کار با نگهداری سیستم در بخاری گردش بسته در دسترس هستند، در حالی که مایعات باقیمانده (مانند آب یا کلسیم) به راحتی از تجهیزات خارج می شوند. گزینه های ویژه نصب برای نیاز های پر تنش برنامه هدف در دسترس هستند. بخاری غوطه وری فلنج در داخل واحد گردش بسته به نوع خاصیت شیمیایی و فیزیکی مایع مورد نظر قابل تنظیم است.

المنت

انواع بخاری های غوطه وری در بازار وجود دارد که حتی برای تأمین نیازهای خاص یک کارخانه روغن نیز قابل تهیه است. محصولات ارائه شده می توانند در برنامه های متنوعی مورد استفاده قرار گیرند که دارای محدوده فشار بالا هستند یا در مناطق خطرناک اجرا می شوند. به طور کلی، هرگاه از بخاری غوطه وری برای گرمایش استفاده می شود، معمولاً در محلولی که باید گرم شود غوطه ور می شود به این ترتیب، عناصر گرمایش اغلب توسط یک غلاف پوشانده می شوند تا از آن محافظت شوند.المنت سرامیکی

 مزیت های یک المنت خطی

هیتر خطی از عناصر گرمایش تشکیل شده است که در یک لوله گرد نصب شده و غالباً بخاری فلنج با عملكرد جانبی یا داخل خط عایق حرارتی می شود تا كارآیی فرایند گرمایش افزایش یابد. این امر به ویژه هنگامی انجام می شود که یک جریان روان گرم شود.

تقریباً همه هیتر های درون خطی از سنسور های ترموکوپل استفاده می کنند که می توانند با هر کنترلی برای مدیریت دامنه دما یکپارچه شوند. برنامه های مختلف گزینه های مختلفی را برای محفظه ترمینال، مواد غلاف، اتصالات فلنج و دامنه دما فراخوانی می کنند. چندین گزینه نصب مانند نصب انتگرال با استفاده از SCR و نصب از راه دور که از پانل های کنترل پیمانکار استفاده می کند نیز موجود است.المنت سرامیکی

المنت

بخاری رگ به عنوان یک واحد بسته ساخته می شود که شامل اجزای مختلفی از قبیل عنصر گرمایش، محفظه، ترموستات، سنسور ها، مواد عایق بندی، براکت ها برای نصب و اتصالات الکتریکی است. راندمان این بخاری زیاد است زیرا تمام گرما در داخل ماده یا رگ تولید می شود.

این عملیات سریع و در مدت زمان کوتاهی اجرا می شود و گرمای تولید شده به طور مساوی در کل ماده توزیع می شود.المنت سرامیکی

المنت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *