المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت سرامیکیچیست؟

المنت سرامیکی بر اساس اصل مقاومت در برابر حرارت الکتریکی کار می کنند ، که به عنوان گرمای حاصل از ماده ای با مقاومت الکتریکی بالا به عنوان جریان تعریف می شود.

هنگامی که جریان از طریق المنت سرامیکی جریان می یابد ، این ماده در برابر جریان الکتریسیته مقاومت می کند و گرما تولید می کند. این یک توضیح اساسی از یک مفهوم پیچیده است ، اما این اصل به طور کلی برای المنت سرامیکی معمولی در کوره های صنعتی صادق است.

 

اصول اولیه کار المنت سرامیکی

المنت سرامیکی و مقاومت در برابر حرارت

گرچه انواع المنت های بی شمار در دسترس طراحان کوره است ، المنت سرامیکی معمولاً در یکی از دو گروه قرار می گیرند: میله های سرامیکی در معرض. یا سیم پیچ ، روبان و سیم آلیاژ تعبیه شده در صفحه عایق سرامیکی. در ساده ترین سطح ، المنت سرامیکی  با همان اصل کار می کنند.

مقاومت المنت سرامیکی 

ضریب مقاومت الکتریکی ماده ، توانایی آن در تولید گرما متناسب با مقدار جریان موجود در آن را تعیین می کند. بنابراین ، خروجی حرارتی یک المنت سرامیکی با بار الکتریکی و خاصیت مقاومت ذاتی آن تعیین می شود.

در شرایط ایده آل ، این عنصر در برابر جریان مقاومت می کند و گرما تولید می کند که به بیرون داخل محفظه عملیات حرارتی تابش می کند. فواید اصلی این در مقایسه با احتراق ، افزایش کارآیی زیاد است ، زیرا 100٪ برق تأمین شده المنت سرامیکی از نظر تئوری به گرما تبدیل می شوند.

با این وجود عوامل متعدد به هم پیوسته ای وجود دارند که می توانند بر این دو خاصیت اساسی تأثیر بگذارند. ترکیب آلیاژ ، ابعاد عنصر المنت سرامیکی ، بارگذاری وات ، ولتاژ و معماری دستگاه که فقط گزیده ای از این خصوصیات اساسی است.

اشکال مختلف المنت سرامیکی 

به عنوان مثال ، یک ماده معمولی در معرض المنت سرامیکی ، کاربید سیلیکونی با خلوص بالا (SiC) است که می تواند در میله ها ، بخاری های چند پا و مارپیچ بریده شود. طول و قطر این عناصر را می توان در ابعاد خاص کوره تنظیم کرد ،

در حالی که پایداری برجسته ترمومکانیکی مواد به معنای آن است که همیشه سفتی خود را حفظ می کند. این کار نصب بخاری المنت سرامیکی  را ساده می کند ، زیرا نیازی به نصب و جابجایی در دیواره کوره نیست. این خطر را کاهش می دهد که گرمای تولید شده از طریق کوره پخش شود تا به تجهیزات حساس آسیب برساند.

المنت سرامیکی کاربید سیلیکون همچنین دارای راندمان الکتریکی پیشرفته ای هستند و 100٪ از انرژی الکتریکی را که از نظر بارگیری وات با قطره کم عمق می باشد ، تبدیل به گرما می کنند.

المنت دستگاه تزریق پلاستیک

یکی از راحت ترین و پر مصرف ترین و مهم ترین روش های رایج برای شکل دادن به پلیمر ها (بسپارها) استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک (Injection Machine) است.

پس از پیدایش و توسعه پلاستیک ها تلاش ها برای ساخت دستگاه هایی که بتوان به وسیله آنها به سادگی مواد اولیه پلاستیک را به شکل دلخواه در آورد آغاز شد

و به اختراع ماشین تزریق انجامید. اما قبل از ساخت ماشین های تزریق مدرن امروزی، کار شکل دهی به پلاستیک ها خیلی مشکل بود ابتدا قالب هایی با صرف دقت و زحمات بسیار تهیه می شد و در گیره های دستی تعبیه می شد

و سیلندری با پیستون روی آن نصب می گردید و اطراف سیلندر را با شعله های آتش، گرم می کردند و پس از ذوب شدن مواد، با فشار فلکه بالای پیستون مواد داخل سیلندر به داخل قالب، تزریق می شد

و پس از سرد شدن مواد داخل قالب، گیره ها را باز و تکه های قالب را از هم جدا و محصول تولید شده را از آن خارج می کردند و تمام این مراحل با دست انجام می شد، تا زمانی که ماشین های تزریق مدرن امروزی تولید شدند.

اولین دستگاه تزریق که به صورت ابتدایی کار می کرد در آمریکا و در سال 1872 ساخته شد و اولین ماشین تزریق پیشرفته و دارای پیچ نیز در سال 1946 در آمریکا توسط جیمز واتسون (James Watson) به ثبت رسید.

وظیفه اصلی دستگاه ماشین تزریق تبدیل مواد پلاستیک جامد (دانه های ریز یا گرانول های پلیمر) به پلاستیک سیال و روان و انتقال آن به قالب می باشد به نحوی که همیشه مواد سیال آماده تزریق داخل قالب باشند.  

المنت دستگاه تزریق پلاستیک

بطور کلی در دستگاه های تزریق پلاستیک از المنت برای گرم کردن سیلندر ماردون و ذوب پلیمر پیش از تزریق

در قالب توسط نازل استفاده می شود.   المنت های بکار برده شده در دستگاه های تزریق پلاستیک با نام المنت های کمربندی یا تسمه ای نامیده می شوند

که بر حسب گرماژ و اندازه طول سیلندر تزریق دستگاه در قطر ها و طول های مختلف تقسیم می شوند؛ المنت های کمربندی خود به دو نوع با هستهء سرامیکی و هستهء خاک نسوز که با روکشی از جنس استیل یا بدون آن در بازار عرضه می گردد.

بر اساس تفاوت حرارتی میان المنت های دستگاه به سه دسته تقسیم می شوند:

1- المنت های عقبی (سری اول المنت ها که در مرحله اول ورود مواد به سیلندر قرار دارند و کار گرم کردن اولیه مواد و خمیر نمودن آن را انجام می دهند

و نسبت به المنت های میانی و جلویی دارای دمایی پائینتر هستند) 2- المنت های میانی (سری دوم المنت ها که در وسط سیلندر تعبیه شده اند و نسبت به دمایی مابین المنت عقبی و جلویی دارند)

3- المنت های جلویی و المنت سر نازل که آخرین سری از المنت های دستگاه بوده که دارای بیشترین اهمیت هستند و دارای بیشترین حرارت برای آخرین مرحله پیش از تزریق نهایی می باشند.  

حساسیت المنت های دستگاه تزریق

با وجود اینکه در دستگاه جدید الساخت و جدید که کاور یا پوشش عایق روی سیلندر دستگاه قرار دارد، اما

بسیاری از دستگاه های قدیمی و بویژه کنتاکتوری که فاقد این کاور یا پوشش عایق هستند در بسیاری موارد دستگاه و بطور کلی تولید قطعه را دچار مشکل می کند.

از جمله این مشکلات در فصل زمستان است که بدلیل تماس مستقیم المنت ها با هوای مجاور با کوچکترین تغییر دمای محیط در این فصل دچار سردتر شدن و در نتیجه ناقص یا رگه دار تولید کردن دستگاه می کند که برای این کار می توان از پیچیدن رول پشم شیشه به دور سیلندر استفاده نمود.  

المنت حرارتی نازل

 

المنت حرارتی نازل در دستگاه های تزریق پلاستیک کاربرد دارند . المنت حرارتی نازل به صورت حلقه ای در ابعاد 25 * 25 میلیمتر تا 50 * 100 میلیمتر در دونوع سیم دار و به صورت واتر پروف موجود است .

المنت حرارتی نازل دارای روکش استیل ودر نوع واترپروف آن به صورت برنجی می باشد . حرارت تولیدی المنت حرارتی نازل که به دور المان مورد نظر متصل است انتقال پیدا می کند

و این تبادل گرمایی باعث گرم شدن نازل کاری دستگاه می شود با توجه به حجم کاری دستگاه ها در توان مختلف قابل تولید می باشد. موارد استفاده المنت های حرارتی سر نازل در صنعت بیشتر در صنایع قالب گیری پلاستیک می باشد

که شامل دستگاه های تزریق پلاستیک – ماشین آلات فرآوری پلاستیک – اکسترودر ها و اکستروژن ها می باشد. المنت های المنت حرارتی سرنازل مخصوص قسمت انتهایی دستگاه های تزریق می باشد.

سفارش المنت حرارتی نازل در تمام سايزها ، وات ها و ولت های مختلف توسط المنت سازی آریان پذيرفته می شود. المنت آرین تولید کننده انواع المنت مانند المنت تسمه ای ، المنت فشنگی، المنت میله ای و.. می باشد.

المنت دستگاه تزریق پلاستیک

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.
هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…
المنت سرامیکی هویه 952

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان
مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.
قیمت مناسب
منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.
ساخت با دقت بالا
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
تکنولوژی در تولید
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *