المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت سرامیکی

المنت سرامیکی یک قطعه سرامیکی مقاومتی است.که دارای مقاومت نیکل کروم میباشد.و به طور معمول دارای یک پوشش فلزی است. که میتوانند به شکل مورد نظر پیچیده شوند.

المنت سرامیکی بر اساس مقاومت تولید شده از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید میکند. این عملکرد باعث گرم شدن محیط یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا میشود.

 

المنت سرامیکی


 

المنت سرامیکی سشوار صنعتی

مزایا المنت کمربندی سرامیکی

 • این نوع المنت نسبت به المنت های دیگر عمر طولانی تری دارند.
 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • مقاومت دی الکتریک حرارتی خوب
 • دمای عملیاتی بالا
 • نصب و تعمیرات آسان
 • ارزان قیمت
 • انعطاف و حالت خم شوندگی بالا
 • مساحت بزرگ
 • گرم شدن سریع
 • راندمان گرمای زیاد و دمای دقیق

تجهیزات المنت سرامیکی

 • مهره ها
 • روکش فایبرگلاس
 • انواع ترمینال ها
 • پیچ فنری
 • کابل شیلد دار
 • جعبه-T
 • حفره ها
 • پیچ فنری گیره دار

المنت تیتانیوم

تیتانیم یک عنصر شیمیایی با نماد Ti و عدد اتمی ۲۲ است. تیتانیم یک فلز واسطه براق نقره‌ای رنگ است، و چگالی کم و مقاومت بالایی دارد. این فلز به شدت در برابر خوردگی در آب دریا،  تیزآب سلطانی و کلر مقاوم است.  

مهم‌ترین ویژگی‌های تیتانیوم

  مقاومت در برابر خوردگی و داشتن بالاترین نسبت مقاومت به چگالی در برابر دیگر عناصر فلزی.   تیتانیم در هنگامی که هنوز با فلز دیگری آلیاژ نشده، مقاومتی برابر با فولاد و چگالی کمتر از آن دارد.

دو دگرشکلی و پنج ایزوتوپ طبیعی از ۴۶Ti تا ۵۰Ti برای این عنصر وجود دارد که ۴۸Ti با فراوانی طبیعی ۷۳٫۸٪ از سایرین فراوان‌تر است. با اینکه تیتانیم و زیرکونیم تعداد الکترون‌های ظرفیت برابر دارند

و در یک گروهجدول تناوبی قرار دارند با این حال در بسیاری ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی متفاوت‌اند.  

المنت تیتانیوم

  المنت حرارتی یا المنت گرمایی یک سیم دارای مقاومت الکتریکی است که به دور یک استوانهٔ عایق نارسانا از جنس سرامیک یا خاک نسوز پیچیده شده‌است و گذشتن جریان برق از آن گرما تولید می‌کند. این مقاومت‌ها از جنس کُرُم و نیکل (نیکروم) یا ترکیبات الوکروم ساخته می‌شوند و با توان‌های مختلف در بازار موجودند.

بیشتر المنت‌ها را از جنس نیکروم ۸۰/۲۰ میسازند (۸۰٪ نیکل، ۲۰٪ کرومیوم). این ماده از این نظر که مقاومت الکتریکی بالایی دارد و هنگام نخستین گرم‌شدن روی خودش لایهٔ چسبنده‌ای از اکسید کروم تشکیل می‌دهد

که مانع اکسیدشدن بخش‌های داخلی و سوختن یا شکستن آن می‌گردد مطلوب است. انواع المنت :(المنت میله ای ، المنت فلنج دار ، المنت کمربندی ، المنت کویل هیتر ، المنت شیشه ای ،المنت فشنگی، المنت سرامیکی ، المنت میکایی) المنت ها از جمله اقلامی هستند

که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. المنت تیتانیوم یکی از انواع المنت های مورد استفاده در صنعت آبکاری می باشد. آلیاژ تیتانیوم به دلیل داشتن مقاومت و استحکام بالا در مقابل خوردگی یکی از آلیاژ های مورد استفاده در صنعت آبکاری می باشد.

المنت ها کاربرد بسیاری دارند که از المنت ها جهت ایجاد گرما و صنایع حرارتی استفاده می شود. توجه داشته باشید که المنت تیتانیوم رویه ای از جنس تیتانیوم داشته و به عنوان حرارت رسان خوب عمل می کنند.  

ویژگی های المنت تیتانیوم

  المنت های تیتانیوم را می توان از جمله اقلامی دانست که توانسته نظر بسیاری را به خود جلب نماید. المنت تیتانیوم از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند که آن را برای مصارف گوناگونی متناسب ساخته است. لازم به ذکر است که المنت های تیتانیوم توان مقاومتی بالایی دارد که می توانند حرارت را سریع انتقال دهد.

از المنت های تیتانیوم در وان های اسیری استفاده می شود. توجه داشته باشید که تیتانیومی بودن المنت سبب شده که المنت در برابر اسید مقاومت داشته و هیچگونه آسیبی به آن وارد نشود.

غلاف رویی المنت های تیتانیومی از مواد مختلفی ساخته شده اند که از جمله مواد سازنده آنها می توان به آلیاژ تیتانیوم اشاره کرد. تیتانیوم المنت را مقاوم تر خواهد ساخت

و در ساخت غلاف المنت های تیتانیوم از شیشه های پیرکس و همچنین شیشه کوارتز استفاده شده که از این شیشه ها در ساخت انواع غلاف ها در صنایع آبکاری استفاده می شود. این المنت ها توان مقاومتی بالایی دارند که می توانید متناسب با خواسته خود المنت مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

انواع المنت تیتانیوم

  المنت های تیتانیوم از نظر جنس با یکدیگر کاملا یکسان هستند. همچنین ویژگی های تمامی المنت های تیتانیومی با یکدیگر یکسان خواهد بود. لازم به ذکر است که المنت های تیتانیوم را می توانید به صورت سفارشی نیز خریداری نمایید.

توجه داشته باشید که المنت های تیتانیوم در انواع قطر های مختلف عرضه شده اند که می توانید متناسب با خواسته خود اقدام به خرید المنت در قطر مورد نظر نماید. توجه داشته باشید که با افزایش قطر المنت توان آن نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین می توان طول المنت را نیز افزایش داده و توان آن را افزایش داد. باید بدانید که المنت های بزرگتر می توانند سریعتر گرما را منتقل نمایند. توجه داشته باشید که مغزی این المنت ها از متریال های زیر تشکیل شده است: المنت میله ای، سیم پیچی دور سرامیک مخصوص نیز در درون المنت قرار داده شده است،

همچنین مغزی مخصوص نیز در درون المنت قرار داده شده است. غلاف رویی این المنت ها ضد اسید می باشد که مقاومت المنت را در برابر اسید افزایش دهد. درون این المنت از سیم پیچی بسیاری استفاده شده که جریان برق در درون این سیم به حرکت درآمده و سبب تولید گرما خواهد شد.

المنت تیتانیوم

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.
هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان
مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.
قیمت مناسب
منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.
ساخت با دقت بالا
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
تکنولوژی در تولید
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *