المنت سرامیکی

 

تفاوت المنت فلنج دار و المنت میله ای

 

المنت فلنج دار چیست ؟

المنت فلنج دار در واقع شباهت بسیار زیادی با المنت میله ای دارد، فقط با یک تفاوت که یک فلنج به سرآن جوش  داده شده است. حدود تقریبا 30 سال است که از این نوع المنت استفاده می شود با این حال امروزه استفاده از این نوع المنت در مصارف صنعتی، شیمیایی و پتروشیمی بیشتر شده و همچنین این کسب و کارها نسبت به المنت فلنج دار توجه بیشتری نشان می‌دهند. دلیل استفاده از این محصول، امنیت بالاتر، کنترل بیشتر و طراحی بهتری است که در مقایسه با المنت های دیگر دارند. همچنین این نوع المنت با استفاده از سیمی از جنس کروم نیکل ساخته می‌شود.المنت سرامیکی باید بدانید که نفش سیم در این المنت ها بسیار نقش پر رنگی را دارد، به دلیل این که در برابرجریان برق مقاومت نشان داده وسبب تولید گرما می‌شود. یکی از مهمترین و محبوب ترین ویژگی های المنت فلنج دار، سهولت نگهداری آن ها است.المنت سرامیکی تنها کافی است یکی از این المنت ها را داخل مخزن مورد نظر خود نصب کنید و به راحتی مایعات داخل مخزن آن را گرم کنید.

کاربرد المنت فلنج دار

کاربرد این نوع المنت تحت تأثیر پارامترهای زیر قرار دارد. ویسکوزیته متوسط ​​گرم ، چگالی حرارت خاص و خاصیت خوردگی. آلاینده های موجود در محیط. خواص مقاوم در برابر خوردگی مواد غلاف. مقاوم در برابر ضربه و ایمنی و راندمان بالا. انتخاب برنامه کاربردی المنت فلنج دار المنت فلنج دار معمولاً در بسیاری از کاربردهای شیمیایی ، نفتی و آب پایه استفاده می شوند. المنت فلنج دار که معمولاً از یک فلنج(که هدف آن می‌تواند افزایش استحکام می باشد) دارای مقررات ANSI تشکیل شده است و دارای چندین عنصر موی مویی یا عناصر لوله‌ای توپی است که از قسمت فلنج خارج شده است ، المنت فلنج دار از کاربرد مستقیم گرما به محیط مایع استفاده می‌کند. ترموژل اغلب در بسته نرم افزاری از عناصر استفاده می شود تا یک پروب (یا ترموکوپل ، RTD یا ترموستات مکانیکی پایه) امکان انتقال رله خواندن دما به یک صفحه کنترل دیجیتال را فراهم کند و دمای هدف مورد نظر را حفظ کند. غالباً از سنسور با محدودیت بالا برای محافظت از مایعات مایع در برابر گرمای بیش از حد استفاده می شود و از این نوع المنت نیز محافظت می کند.
نکته
برای ایجاد حرارت در داخل مخازن سیالات و بونکرها که احتیاج به گرمایش داخلی دارند کاربرد پیدا می کند. برای جدا سازی بخش حرارتی و قسمت اتصالات الکتریکی وهچنین نصب و نگه داری المنت از فلنج استفاده می گردد. حرارت تولیدی توسط ترموستات و ترموکوپل ها قابل کنترل می باشد. المنت های میله ای با قطر وتوان متغیر برروی فلنج های مربوطه به گونه ای نصب می گردد که اتصالات برقی خارج از محدوده گرمایی المنت وبر روی فلنج میباشد که توسط درپوش و جعبه های کانکشن که محفظه ایی با قابلیت داشتن ویژگی الکترواستاتیک است کاملا پوشانده تا ایمنی کاری هیترها کاملا رعایت شود.المنت سرامیکی
المنت سرامیکی
المنت فلنج دار

المنت میله ای چیست؟

المنت های میله ای یکی از مهمترین انواع المنت های برقی هستند. در غالب موارد از این المنت ها به عنوان هسته اصلی گرمایشی استفاده می شود. این هیتر بازده گرمایی زیادی دارد و توان حرارتی بسیار بالا از ده ها تا هزاران وات، تقریبا چیزی حدود ۶۰۰ درجه سانتی گراد مقاومت حرارتی دارد و در فشار، مقاوت خیلی بالایی از خود نشان میدهد.المنت میله ای در مدل های: فین دار، پره دار، آبگرمکنی تولید میشود و از آن ها در بخاری برقی، گرم کردن سوله یا محیط باز و بسته و برای کباب پز و فر و بسیاری از دستگاه های صنعتی استفاده می کنند.المنت سرامیکی گرمایش الکتریکی در این نوع المنت ھا توسط نیرو برق انجام می شود کھ اول برق به 2 سمت المنت متصل می گردد و سیم کروم نیکل آغاز به مقاومت می کند و انرژی الکتریکی را در خود ذخیره می نماید و بھ این صورت سیم درجھ حرارتش افزایش می یابد و در کناره ھای خود ایجاد گرما می نماید. سپس خاک اکسید منیزیم این گرما و درجه حرارت را به روکش انتقال می دھد و المنت سرخ شده و درجه حرارتش بالا می رود.المنت سرامیکی المنت میله ای شباهت بسیار زیادی با المنت فلنج دار دارد، فقط با یک تفاوت که به سر المنت فلنج دار یک فلنج جوش داده شده است.

ویژگی المنت های میله ای

نصب آسان در محیط های گوناگون.المنت سرامیکی قابلیت فرم دهی در اشکال گوناگون. کنترل آسان دمای کار المنت.المنت سرامیکی عمر بالا نسبت به سایر المنت ها. تولید گرمای یکسان و مطلوب.المنت سرامیکی انتقال حرارت خوب و عایق الکتریکی عالی. معمولا المنت ها بر اساس سفارش و با توجه به کاربرد های متفاوت ان ساخته می شوند. گروه تولیدی المنت آریان با سابقه طولانی در تولید المنت فلنج دار و میله ای و کسب تجارب ارزشمند با به‌روز نمودن ماشین‌آلات و نرم‌افزار تولید انواع المنت‌ها، توانسته همگام با پیشرفته‌ترین تولیدکنندگان این قطعه در سراسر جهان، رقابت کیفی داشته باشد و نقش مهمی در خودکفایی کشور در این زمینه ایفا نماید. المنت سرامیکی
المنت فلنج دار
المنت فلنج دار
 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *