المنت

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی یک قطعه سرامیکی مقاومتی است.که دارای مقاومت نیکل کروم میباشد.و به طور معمول دارای یک پوشش فلزی است. که میتوانند به شکل مورد نظر پیچیده شوند.

المنت سرامیکی بر اساس مقاومت تولید شده از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید میکند. این عملکرد باعث گرم شدن محیط یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا میشود.

 

المنت سرامیکی


 

المنت سرامیکی سشوار صنعتی

مزایا المنت کمربندی سرامیکی

 • این نوع المنت نسبت به المنت های دیگر عمر طولانی تری دارند.
 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • مقاومت دی الکتریک حرارتی خوب
 • دمای عملیاتی بالا
 • نصب و تعمیرات آسان
 • ارزان قیمت
 • انعطاف و حالت خم شوندگی بالا
 • مساحت بزرگ
 • گرم شدن سریع
 • راندمان گرمای زیاد و دمای دقیق

تجهیزات المنت سرامیکی

 • مهره ها
 • روکش فایبرگلاس
 • انواع ترمینال ها
 • پیچ فنری
 • کابل شیلد دار
 • جعبه-T
 • حفره ها
 • پیچ فنری گیره دار
 
 

المنت سرامیکی


 

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی کمربندی :

المنت کمربندی سرامیکی با روش خم سیم معمولی میکا ساخته نمی شوند بنابراین توان خروجی این المنت سرامیکی از 0.6 تا 1.6 برابر بیشتر از حالت عادی است. پوسته المنت از صفحه استیل ضد زنگ ژاپنی ساخته شده است. و دارای طول عمر بالا، مقاوم در برابر حرارت و 40 درصد کاهش در مصرف انرژی می باشد. این المنت  برای ماشین های پلاستیک،اکسترود ها و دمنده های فیلم کاربرد دارد.

ترموستات PID چیست؟

ترموستات PID ابزاری است که در برنامه های کنترل صنعتی برای تنظیم دما، جریان، فشار، سرعت و سایر متغیرهای فرآیند استفاده می شود.

کنترل کننده های PID (کنترل کننده تناسبی-انتگرالی-مشتقی) (به انگلیسی: proportional integral derivative controllers) از مکانیزم بازخورد حلقه کنترل برای کنترل متغیرهای فرآیند استفاده می کنند و دقیق ترین و پایدارترین کنترل کننده هستند.

ترموستات PID چیست؟

ترموستات PID چیست؟

تاریخچه کنترل کننده PID

اولین تحول در زمینه کنترل کننده PID در سال 1911 توسط المر اسپری به وقوع پیوست. با این حال، در سال 1933 بود که شرکت سازه ای تیلور (به انگلیسی: Taylor Instrumental Company) (TIC)  اولین کنترل کننده پنوماتیک را با یک کنترل کننده تناسبی کاملاً قابل تنظیم معرفی کرد.

چند سال بعد، مهندسان کنترل با تنظیم مجدد مقدار نقطه تنظیم به یک مقدار مجازی، تا زمانی که خطا صفر نبود، در تلاش برای از بین بردن خطای حالت پایدار موجود در کنترل کننده های تناسبی برآمدند. این تنظیم مجدد، خطا را “یکپارچه” می کند و به کنترل کننده تناسبی- انتگرالی معروف شد.

سپس، در سال 1940، TIC اولین كنترل كننده پنوماتیك PID را با یك عملکرد مشتقی توسعه داد، كه باعث كاهش نتایج مسئله فرارفت شد. با این حال، در سال 1942 بود که زیگلر و نیکولز قوانین تنظیم را ارائه دادند که در نتیجه آن، مهندسان توانستند پارامترهای مناسب کنترل کننده های PID را پیدا و تنظیم کنند.

در اواسط دهه 1950، کنترل کننده های PID اتوماتیک به طور گسترده ای برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند.

ترموستات PID

کنترلر PID  (Proportional- Integral-Derivative controller) برای ثابت ماندن و یکنواخت شدن  دمای محیط از سه متغیر تناسبی ، انتگرال و مشتق گیر استفاده میکند. در این روش جهش اضافه و نوسان دما کم شده و باعث میشود

دقت بسیار بالا رود. در کاربردهای ضریب این سه عملیات برای به دست آوردن کنترل و بهترین جواب متفاوت است. سیگنال خروجی کنترل کننده به روشی تولید شده است که خروجی دستگاه برای رسیدن به مقدار موردنظر آن تلاش می‌کند.

ساده تر میشود عنوان کرد که هدف یک کنترلر PID تحمیل کردن مقدار تعیین شده اش توسط کاربر بر روی محیط یا دستگاه تحت فرمان خود. از این نوع کنترلر در جاهایی استفاده میشنود که دارای نوسان دمایی زیادی هستند و برای ثابت کردن یا به حداقل رساندن نوسانات از این نوع کنترلر استفاده میشود.

ترموستات PID چیست؟

ترموستات PID چیست؟

تفاوت ترموستات  PID و ترموستات ON/OFF

ترموستات  PID نسبت به کنترل کننده خاموش/روشن نتیجه بهتری را دارد. در ترموستات روشن/خاموش فقط دو حالت دارد که بتوان دستگاه را کنترل کرد، که میتواند دستگاه را یا در حالت روشن و یا در حالت خاموش قرار دهد. بدین صورت که یک مقدار به آن میدهند و با مقایسه با آن داده عمل میکند.

اگر کمتر از مقدار تعیین شده بود حالت روشن و اگر بیشتر بود حالت خاموش انتخاب میشود. به همین دلیل هیچگاه مقدار دما در این ترموستات پایدار نمیباشد و خروجی در حدود مقدار تعیین شده در حال تغییر و نوسان است. اما کنترلر PID در مقایسه با کنترلر خاموش/روشن بسیار دقیق و پایدارتر است.  

کاربردهای ترموستات PID

در دستگاه آون آزمایشگاهی و کوره آزمایشگاهی که در فرایندهای حرارتی صنعتی مورد استفاده می باشند، لازم است به نتایج سازگاری، صرف نظر از اینکه چگونه جرم و رطوبت مواد درحال گرم شد ممکن است تغییر کند، دست یابیم.

در اینگونه موارد استفاده از تجهیزات کنترل PID، ایده آل است. علاوه بر فرایندهای گرمایی، در سیستم های کنترل میزان جریان سیالات، کنترل سیستم های حرکتی و موارد دیگر، PID کنترلرها بسیار پرکاربرد و مفید می باشند.

با این حال، برای کنترل حرفه ای، درک آنچه پس از فشار دکمه اتفاق می افتد، بسیار مهم است.

 

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید. هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *