المنت

معیار های کیفیتی المنت سرامیکی

استحکام مکانیکی

عبارت است از مقاومت المنت سرامیکی در برابر نیرو و ضربه های وارده . برای رسیدن به این مهم فاکتور های متعددی در تولید ، خشک کردن و پخت قطعات سرامیکی باید رعایت شوند . جوانه های ترک ایجاد شده در روش تولید ، خشک کردن و یا پخت سرامیک ، عامل اصلی کاهش استحکام مکانیکی المنت سرامیکی می باشد .

یکی دیگر از عوامل مهم در استحکام مکانیکی ، مواداولیه مورد استفاده می باشد. این واحد با مهندسی هوشمندانه فرمول پ بدنه های سرامیکی تلاش در هرچه بیشتر کردن مقاومت مکانیکی محصولات خود است .

مقاومت به شوک حرارتی

یکی از قوی ترین عوامل شکست در محصولات مهندسی نوسان حرارت و انقباض و انبساط ناشی از ان است . المنت های سرامیکی تولید شده در این واحد از متریال نسوز  با تغییر حجم  ناچیز ساخته شده که تا دمای ۱۳۷۰ انبساط بسیار ناچیزی از خود نشان داده . این انبساط تا حدی ناچیز است که تا مقیاس میکرومتر، هیچ جوانه ی ترکی در ان ایجاد نمی شود .

 

.

ترموستات بی متال چیست؟

 

ترموستات چیست؟

ترموستات دستگاهی است برای نگه داشتن دمای یک سامانه در یک محدوده مشخص. این کار به ‌وسیله کنترل شارش انرژی گرمایی به درون یا به بیرون از سامانه صورت می‌گیرد. به عبارتی دیگر کنترل کننده الکتریکی خودکار است

برای تنظیم دما در فضای بسته، معمولا آن را به دستگاه های گرم یا سرد ساز متصل می کنند، تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دمای تنظیم شده ثابت نگه دارد. هنگامی که دما به نقطه تنظیم برسد، ترموستات مدار برقی دستگاه را قطع می کند

و وقتی دما ۳ الی ۵ درجه از نقطه تنظیم پایین تر رود، دوباره مدار را وصل می کند و دستگاه روشن می شود. فاصله قطع و وصل ترموستات تکبان بنا به سفارش مشتری بین ۱ الی ۱۰ درجه قابل تنظیم می باشد.  

ترموستات بی متال چیست؟

ترموستات بی متال چیست؟

ترموستات بی متال چیست؟

ترموستات بی متال یا در برخی منابع (ترموستات‌ دوفلزی)  یکی از خانواده های فلزات روکش دار است که استفاده گسترده ای دارند.

(بی‌متال یا دوفلز قطعه‌ای است که از دو فلز ناهمجنس —به ویژه فلزهایی که دارای ضریب انبساط  متفاوت هستند— که از یک سطح کاملًا به هم جوش خورده‌اند تشکیل شده‌است.

برای ساختن بی‌متال دو فلز را در حالت گرم و با استفاده از غلتک به هم پرس می‌کنند به طوری که حاصل کار به صورت یک‌تکه دیده می‌شود.)

در شکل اولیه خود، ترموستات‌ دو فلزی از دو فلز با ضریب انبساط حرارتی (CTE) مختلف تشکیل شده است که به هم وصل می شوند. این تفاوت در CTE فلزات باعث می شود بی متال ویژگی منحصر به فردی را در خصوص خمش در برابر تغییر درجه حرارت داشته باشد.

مقدار انحنایی که ترموستات‌ دو فلزی تجربه می کند متناسب با تغییر دما است. این نیز قابل پیش بینی و قابل تکرار است. این ویژگی منحصر به فردی است که باعث می شودبی متال در هر کاربرد حساس نسبت به دما که لازم است نسبت به آن واکنش نشان دهد، مفید باشد.

از این قسمت می توان برای ایجاد و شکستن مدارهای الکتریکی یا جبران تغییرات دما، آزادسازی فنرها، باز و بسته کردن دریچه ها و انجام بسیاری از کارهای تکراری دیگر استفاده کرد.

به دلیل قابلیت اطمینان بی متال می توان از آن به عنوان یک راه حل اقتصادی برای کاربردهای کنترل و سنجش دما در صنایع وسیعی مانند؛ خودرو، برق، سیستم های تهویه مطبوع، و یا لوازم خانگی استفاده کرد.

هرجایی که باشید چه در محل کار، در خانه، در یک هواپیما، قایق یا ماشین – تقریبا در هر جایی – تقریبا همیشه در اطراف خود ترموستات‌ دو فلزی را مشاهده خواهید کرد.  

بی متال هیوندای | خرید، قیمت و کاربرد - فروشگاه تخصصی سیم و کابل تهران برق

 

کاربرد های ترموستات بی متال

چیست؟

 – تنظیم و کنترل کردن دمای اتوها ، توسترها ، قهوه سازها ، فرها، فرهای توستر، خشک کن‌های البسه ، سشوارها، سرخ کن‌ها ،پتوهای برقی ،ماهیتابه‌ها و

قوری‌های برقی ،پلوپز‌ها ،تابه شیرینی‌پزی ، کباب‌پزها ،وافل پز. – محافظت از چوک های نور فلورسنت در برابر گرم شدن بیش از حد – تنظیم کردن دمای اتاق

– روشن یا خاموش کردن فن های وسایل نقلیه – ثبت کردن دمای محموله های دارای حساسیت در حمل و نقل برای اطمینان حاصل کردن از اینکه دما ازمیزان مطلوب تغییر نمی‌کند.

-المنت فلنج دار – حفاظت از مدارهای الکتریکی خانه ها ، اداره‌ها و کارخانه‌ها – حفاظت از مدارهای الکتریکی هواپیما – باز یا بسته کردن گربه رو(فضای تنگ زیر طاق یا زیر کف اتاق برای جلوگیری از رطوبت ) و تهویه زیر شیروانی – تنظیم کردن دمای چراغ خوراک پزی الکتریکی – حفاظت

از موتورهای الکترکی در مقابل اضافه بار – حفاظت مداربندی کامپیوتر و افزایش محافظ‌های فرعی – مجهز کردن سردوشی‌های آسایشگاه‌های سالمندان و منازل با حفاظت ضدسوختگی  – حفظ ترمز کاسه ای خود تنظیم ازتنظیم بیش از حد در دماهای بالا  – جبران کردن

تغییر دمای محیط در اتوموبیل و وسایل نقلیه ورزشی هاچ‌بک و بست نگهدارنده کاپوت  – جبران کردن تغییرات گران روی (ویسکوزیته) به سبب تغییرات دمایی در جعبه دنده‌های اتوماتیک و…

 

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد

که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید. هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *