ترمیستور PTC و NTC

المنت کمربندی سرامیکی|المنت تخت سرامیکی|المنت سرامیکی|المنت سرامیکی سنگی|المنت  سرامیکی آجری

المنت سرامیکی چیست؟

المنت سرامیکی ، مخصوص دستگاه های تزریق پلاستیک، صنایع تولید لاستیک، صنایع ذوب و تزریق آلومینیوم و غیره کاربرد دارد. المنت که به صورت استوانه قابلیت نصب برروی سیلندرها لوله و مخازن،  را دارا می باشند.

المنت از روکش استیل وسرامیک های خارجی در سایزها وقطرهای مختلف طبق سفارش از توان های100وات الی 16000 وات می باشد.

به طور معمول این المنت ها نسبت به المنت های دیگر طول عمر بیشتری دارند و گرمای مناسب تری را ایجاد می کنند.

یکی از فواید المنت :

المنت سرامیکی در زمان فعالیت حرارت را به صورت متعادل و مساوی پخش می کند.

این موضوع باعث می شود که حرارت تولید شده از مقاومت الکتریکی در محیط یا سطح مورد نظر به درستی پخش شده و هدر نرود.

– تعیین قطر المنت ( سانتی متر )
– تعیین پهنای المنت ( سانتی متر )
– دارای توان های مختلف وات
– ولتاژکاری های مختلف
– دارای سوراخ ترموکوپل
– سیم و شیلدر
– دارای مدلهای برقی  ترمینالی، طرح فیشدار و قا

 

تفاوت ترمیستور PTC و NTC چیست؟

ترمیستور PTC و NTC ترمیستورها یك مقاومت حساس به دما هستند که از جنس فلز هستند، اين حسگرها از جنس سراميک، پليمر و يا نيمه هادی می باشند

که اصول عملكرد آنها مشابه RTDها می باشد. ( تفاوت ترمیستور PTC و NTC ) در اندازه گیری دما با ترمیستور PTC یا Positive Temperature Coefficient، مقاومت الکتریکی با افزایش دما افزایش و با کاهش آن، کاهش می یابد. یعنی با اندازه گیری مقاومت ترمیستور دما بدست می آید

از فلزات به عنوان عناصر PTC استفاده می شود، اما مقاومت الکتریکی آنها کم است. بنابراین برای آشکارسازی تغییرات مقاومت الکتریکی باید اندازه مقاومت فلز نسبتا بزرگ باشد، به همین دلیل با ساخت مقاومت به صورت سیم پیچ طول آن افزایش یافته و مقاومت بزرگی می سازد.

ترمیستورها با انواع مقاومت پایه و مقاومت در برابر منحنی دما در دسترس هستند. کاربردهای درجه حرارت پایین (-55 تا تقریبا 70 درجه سانتیگراد) معمولاً از ترمیستورهای مقاومت کم 2252 تا 10،000Ω استفاده می کنند.

برای کاربردهای درجه حرارت بالاتر معمولاً از ترمیستورهای مقاومت بالاتر (بالاتر از 10،000Ω) استفاده می کنند. بعضی از مواد پایداری بهتری نسبت به سایرین دارند. مقاومتها معمولاً در 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) مشخص می شوند.

دماسنجها در حدود 2/0 درجه سانتی گراد در محدوده دمای مشخص شده خود دقیق هستند. آنها معمولاً با دوام ، ماندگار و ارزان هستند.  

المنت صفحه ای یا المنت تخت | ترموتک

تاریخچه توسعه ترمیستور PTC

 

ترمیستور PTC در سال 1950 ظاهر شد، به دنبال آن ترمیستور PTC با تیتانات باریم به عنوان ماده اصلی در سال 1954. ترمیستور PTC می تواند برای اندازه گیری و کنترل دما در صنعت و نیز تشخیص و تنظیم دما در یک قسمت خاص استفاده شود

از خودرو. همچنین برای تعداد زیادی از تجهیزات مدنی مانند کنترل دمای آب آبگرمکن لحظه ای تهویه مطبوع و دمای ذخیره سازی سرد استفاده می شود و خود را برای تجزیه و تحلیل گاز و ماشین سرعت باد گرم می کند.

در زیر مقدمه ای کوتاه از یک بخاری ، موتور، ترانسفورماتور، ترانزیستور قدرت بالا و سایر کاربردهای الکتریکی حفاظت از گرما و بیش از حد.

تفاوت ترمیستور PTC و NTC چیست؟

تفاوت ترمیستور PTC و NTC چیست؟

تاریخچه ترمیستور NTC

توسعه ترمیستور NTC طی یک دوره طولانی ادامه یافت. در سال 1834، دانشمندان ابتدا کشف کردند که سولفید نقره دارای ضریب دما منفی است.

در سال 1930، دانشمندان کشف کردند که اکسید مس، اکسید کربن نیز دارای ضریب دما منفی بوده و با موفقیت انجام شده است آنها را به مدارهای جبران کننده دمای هوا و فضاپیما می پردازند.

سپس با توجه به پیشرفت مداوم تکنولوژی ترانزیستور، تحقیقات ترمیستور پیشرفت زیادی را انجام داد. ترمیستور N1C در سال 1960 توسعه یافت. هر دو PTC و NTC ترمیستورها هستند.

با توجه به ضریب دما مختلف، می توان آن را به ضریب مثبت دما ترمیستور (PTC) و ضریب دما منفی (NTC) تقسیم کرد. مقاومت PTC در دمای بالاتر مقاومت بیشتری نسبت به NTC در دماهای بالاتر دارد که هر دو به دستگاه های نیمه هادی تعلق دارند.  

تفاوت ترمیستور PTC و NTC

  • PTC (ضریب دما مثبت) به یک پدیده ترمیستور یا مواد با ضریب دما مثبت اشاره دارد که می تواند به عنوان یک سنسور دمای ثابت استفاده شود. این ماده بدن متخلخل است که عمدتا از BaTiO3 یا SrTiO3 یا pbtio3 تشکیل شده است.
  • در عین حال، اکسید های Mn، Fe، Cu، Cr و سایر مواد افزودنی که ضریب دما افزایش مقاومت مثبت را افزایش می دهند،
  • و پلاتین تیتانات و سایر محلول های جامد، هدایت شونده توسط فرایند تشکیل فرایند سرامیکی و طناب سنجی با درجه حرارت بالا، به طوری که برای بدست آوردن مواد ترمیستور مثبت ویژگی.
  • NTC (ضریب دما مثبت) به پدیده و مواد ترمیستور با ضریب دما منفی اشاره دارد که با افزایش دما به صورت غربی می شود
  • . این ماده یک سرامیک نیمه هادی است که به طور کامل مخلوط، تشکیل و پخت دو یا چند اکسید فلزی مانند منگنز، مس، سیلیکون، کبالت، آهن، نیکل، روی و غیره تشکیل شده است.
  •  

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد

که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید. هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *