المنت فلنج دار

المنت فلنج دار


المنت فلنج دار - المنت فلنچ دار - ساخت انواع المنت مخرنی

المنت و انواع آن

به بیان ساده المنت از یک رشته سیم نازک با مقاومت بسیار بالا ساخته شده است که اطراف یک هسته سرامیکی نسوز پیچیده شده اند.المنت ها در مقابل عبور جریان های زیاد دچار تغییر حالت و ذوب نمی شوند

بلکه به دلیل مقاومت بسیار بالا با عبور جریان گرما بسیار زیادی تولید می کنند.از این گرمای تولید شده برای گرم کردن دستگاه و محیط های مورد نظر استفاده می شود.

انواع المنت های موجود عبارتند از: المنت فلنج دار، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت شیشه ای، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت ضد اسید، المنت کویل هیتر، المنت سیلیکون رابر ، که هر کدام ساختار و ویژگی های خاص خود را داشته و کاربردهای متنوعی دارند.

المنت مخزنی فلنج دار

المنت مخزنی فلنج دار تولید کنندگان المنت آریان، جامع ترین مجموعه صنعت المنت ها را تولید می کنند. یکی از بهترین المنت های تولیدی این شرکت المنت فلنج دار است .

المنت آریان از بخاری های نازل باند کوچک که معمولاً در دستگاه های قالب گیری تزریقی پلاستیک استفاده می شود تا باند عنصر گرمایش لوله ای HBT با درجه حرارت بالا که در کاربردهای بزرگ سیلندر صنعتی مانند تخت های راکتور سیالات استفاده می شود تخصص دارند.  

المنت های فلنج دار یکی از بهترین و پرکاربردترین المنت های مورد استفاده در صنعت گرمایشی و حرارتی هستند.بیشتر نیازهای گرمایشی صنعتی ناشی از گرم کردن یک نوع ماده است که در مخازنی همچون مخازن نفت، گاز ، آسفالت و غیره… و یا بیشتر آب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  

المنت مخزنی فلنج دار

برای گرم کردن و گرم نگه داشتن مخازن مختلف مانند مخازن نگه داری سیالاتی مانند آب، روغن نفت و غیره از المنت های مخزنی استفاده می شود.این المنت ها در ابعاد، توان ها و ولتاژهای استانداری ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.

رنج دمای این المنت ها  متغییر و حدودا بین 2 تا 12 کیلو وات می باشد . جنس میله این المنت ها استیل و فلنج آن برنج می باشد. المنت های مخزنی برای ایجاد گرما و حرارت در مخازن و تانکرهای نگه داری مایعات و سیالات مختلف مانند نفت، گاز، بنزین، آب و غیره که نیاز به سیستم گرمایش داخلی دارند استفاده می شود.

معمولا در المنت های مخزنی برای جدا سازی بخش حرارتی از الکتریکی از فلنج استفاده می شود. علاوه بر اتصال بخش حرارتی و الکتریکی فلنج برای نصب و نگه داری المنت نیز استفاده می شود. فلنج (به انگلیسی: Flange) یک لبه داخلی یا خارجی است که هدف آن می‌تواند افزایش استحکام باشد.  

مدل های گرمایش المنت مخزنی فلنج دار

المنت های مخزنی با توجه به نوع کاربردی که دارن به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرند. المنت مستقیم و المنت مخزنی غیر مستقیم.از المنت مخزنی غیر مستقیم زمانی استفاده می شود

که سیال موجود در مخزن خورندگی بسیار زیادی داشته باشد و تماس مستقیم آن با المنت به مرور زمان به آن آسیب برساند.در این حالت المنت را درون یک محفظه قرار می دهند تا از المنت محافظت کنند.البته این محفظه از انتقال گرما به سیال جلوگیری نخواهد کرد.

در المنت مخزنی مستقیم، المنت در تماس مستقیم با سیال به صورت شناور یا چسبیده به دیواره مخزن مورد استفاده قرار می گیرد.بدیهی است که انتقال حرارت و گرما در این حالت سریع تر است.

برای انتخاب نوع استفاده از المنت موارد مختلفی از جمله مایع و سیال موجود در مخزن، میزان خورندگی آن، میزان دمای مورد نیاز و زمان گرم شدن و گرم نگه داشت و .. را بررسی کرده و بهترین مدل را انتخاب می کنیم.  

مزایای استفاده از المنت های مخزنی فلنج دار

قبل از خرید المنت مخزنی ، ابتدا باید مزیت های آن را بشناسیم. المنت های مخزنی را شاید بتوان بهترین و کارآمد ترین روش برای گرم کردن مخازن دانست.این المنت ها از برق برای ایجاد حرارت استفاده می کنند،

این المنت ها در زمان بسیار کوتاهی مایعات موجود در مخزن را گرم می کند.این المنت ها می توانند دمای مخزن را تا چندین درجه بالاتر از نقطه جوش افزایش دهند تا اطمینان حاصل شود که مایع به طور کامل به جوش می آید.

از دیگر ویژگی های مورد استفاده از المنت مخزنی آن است که معمولا المنت را به ترموکوپل وصل می کنند ،بنابراین می توانید کنترل و نظارت دقیقی بر دمای مخزن داشته باشید.مخازن مختلف با سایزهای مختلف نیاز به المنت های مخزنی مختلف با ابعاد مختلف دارد،

اما از المنت مخزنی فلنج دار می توانید در مخازن مختلف با اندازه های مختلف استفاده کنید.نصب و نگه داری از المنت های مخزنی فلنج دار نیز بسیار راحت است و می توانید به راحتی آن ها را نصب یا در صورت نیاز تعویض کنید.

توان مصرفیی پایین و طول عمر بالا نیز از دیگر مزیت های استفاده از المنت های مخزنی فلنج دار است.

موارد استفاده

از المنت های مخزنی فلنج دار علاوه بر استفاده در کارخانه ها و کارگاه های مختلف به عنوان سیستم گرمایش مخازن نگه داری مایعات مختلف مانند نفت، گاز، بنزین، روغن و غیره برای گرم کردن انواع استخرهای روباز نیز می توان از المنت های مخزنی فلنجی استفاده کرد.

المنت مخزنی مانند سایر المنت ها در ابعاد، شکل ها و توان های مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.

 

المنت مخزنی فلنج دار

المنت مخزنی فلنج دار

 

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *