المنت فلنج دار

المنت فلنج دار


المنت فلنج دار
ترموستات و ترمومتر وسایلی هستند که توسط آن ها می توان دمای بین دو نقطه را اندازه گرفت. بدین صورت که نقطه ی مبدا همان دمای صفر درجه بوده و نقطه دوم جایی است که ترموکوپل آن را می سنجد. ترمومتر و ترموستات ورودی را که از ترموکوپل یا سنسور حرارتی به آن ها داده می شود دریافت کرده و خروجی را به کنترل کننده که می تواند المنت، هیتر و یا فن باشد، تحویل می دهند. ( تفاوت ترمومتر و ترموستات )

برای بالا بردن دقت کنترل کردن سیستم بدون آنکه خطای انسانی و یا اوپراتور دخیل باشد، ترموستات و ترمومتر به سیستم کنترلی مجهز هستند و دما را از سنسور دمایی که می تواند ترموکوپل و یا … باشد دریافت کرده و با مقایسه کردن آن با دمایی که برایش تعریف شده می تواند فرمان های مختلفی را به سیستم ارسال نماید.

ترموستات چیست؟

دماپا یا ترموستات دستگاهی است که برای نگه داشتن دمای یک سامانه در یک محدوده مشخص به کار می‌رود. درواقع ترموستات كنترل كننده الكتریكی خودكار برای تنظیم دما در فضای بسته است که معمولاً آن را به دستگاه های گرم یا سرد ساز متصل می كنند تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دمای تنظیم شده ثابت نگه دارد. هنگامی كه دما به نقطه تنظیم برسد، ترموستات مدار برقی دستگاه را قطع می كند و وقتی دما 3 الی 5 درجه از نقطه تنظیم پایین تر رود، دوباره مدار را وصل می كند و دستگاه روشن می شود.

بنابراین باید در ترموستات یک وسیله ی اندازه گیری دمای دقیق وجود داشته باشد تا به موقع دما را به ترموستات گزارش دهد و به موقع تنظیم دمایی صورت گیرد.

ترموستات ها وسائلی هستند که درجه حرارت هوای داخل ساختمان ،دمای آب داخل شبکه سیستم گرم کننده و آب گرم مصرفی را کنترل و تنظیم می کنند هر ترموستات دارای یک قطعه حساس در مقابل درجه حرارت است که نسبت به تغییر درجه حرارت عکس العمل نشان داده باعث قطع یا وصل یک مدار خواهد شد.این قطعه حساس که به آن حس کننده (سنسور) گفته می شود.-( تفاوت ترمومتر و ترموستات )

المنت تسمه ای
المنت تسمه ای

ترمومتر چیست؟

ترمومترها با توجه به نوع آنها به شیوه‌های مختلفی عمل می‌کنند.  بحث دما و دماسنجی در برخی از فرآیند های صنعتی و مراحل مرتبط با آن از ویژگی و جایگاه مهمی برخوردار است.

ترمومتر  وسیله ای برای اندازه گیری درجه حرارت از دماسنجها یا ترمومترها استفاده می شود که از ترمومتر بیشتر در فرآیندهای خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و مهمترین کمیت های ترمومتریک عبارتند از حجم يا ارتفاع يك مايع در دماسنج معمولی که معروف ترین آنها ترمومتر جیوه ای موجود در منازل است، فشار يک گاز خاص در حجم ثابت و يا حجم گاز در فشار ثابت در دماسنج گازی، مقاومت الکتريکی سيم استفاده شده در دماسنج مقاومتی، جريان الکتريکی در اتصال دو فلز ناهمگون به یکدیگر (در دماسنج ترموكوپلی)، مطابقت رنگ نور لامپ رشته ای در آذرسنج ها که به پیرو متر یا آذرسنج نیز معروفند.

بعضی از ترمومترها براساس انبساط یا انقباض دو فلز غیر همجنس (که انبساط و انقباض طولی آنها براثر تفییر دما متفاوت است) کار می کند.-المنت تسمه ای

کاربردهای ترمومتر

  • نظارت روی موتورها یا بارگذاری
  • سیستم های تهویه مطبوع
  • بررسی سیستم های اتوماتیک
  • فرآیندهای آماده سازی غذا
  • تشخیص مشکلات پنهان
  • نظارت بر رطوبت و نشتی یک ساختمان
  • شناسایی اتلاف انرژی و عایق بندی ضعیف
  • تشخیص خطاهای الکتریکی و لوله کشی
  • نصب در آزمایشگاه ها و انبارها

المنت سازی آرین

گروه صنعتی المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و

لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار

این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت سرامیکی، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت تسمه ای

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت فشنگی

ترموکوپل

ترموکوپل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *