المنت فلنج دار

المنت فلنج دار


المنت فلنج دار 
ترموکوپل (Thermocouple) یک سنسور تشخیص دمای ترمو-الکتریکی مداربسته است که شامل دو سیم غیر هم جنس است که در یک انتها به هم متصل شده‌اند. زمانی یک جریان الکتریکی در مسیر برقرار می شود که دما در یک سمت با دما در سمت دیگر تفاوت داشته باشد.  (Seebeck Effect) به این پدیه می گویند. گ که اساس کار ترموکوبل‌ می‌باشد به یک طرف این اتصال، اتصال گرم و به طرف دیگر آن اتصال سرد گفته می‌شود.

سمت گرم داخل یک محفظه محافظ قرار داده شده و در معرض فرایند قرار داده می‌شود. اگر محل اتصال دو فلز ترموکوبل حرارت داده‌شود، به دلیل اثر ترموالکتریکی در دو سر دیگر آن‌ها که آزاد هستند اختلاف پتانسیلی (ولتاژ) تولید شود. این ولتاژ تابع دما است و با اندازه‌گیری آن، می‌توان دما را اندازه گرفت.

خرابی ترموکوپل

تقريبا با نگاه کردن به شکل ظاهري ترموکوپل مي توان سالم بودن ويا خرابي آن را تشخيص داد.
اگر محل اتصال دو فلز سوخته شده باشد ودر حقيقت اتصال از هم جدا شده باشد به احتمال زياد ترموکوپل خراب است در انتهاي ديگر ترموکوپل که به بوبين متصل مي شود دو فلز دروني و بيروني ترموکوپل به وسيله واشر عايقي از هم جدا شده ،در صورتي که سر فلز دروني کنده شده ويا واشر خراب شده باشد دليل بر خرابي ترموکوپل مي باشد.

ترموکوپل
ترموکوپل

آزمايش سالم بودن ترموکوپل

ترموکوپل را مي توان به همراه يک بوبين سالم تست نمود. اگر انتهاي ترموکوپل را به بوبين متصل نموده وسر ترموکوپل را حرارت دهيم و هسته بوبين را با انگشت به داخل فشار دهيم و حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانيه نگه داريم. اگر پس از رها کردن ، هسته به جاي اول خود بر نگشته و در حال جذب بماند ترموکوپل سالم،ودر غير اين صورت معيوب است.

تذکر مهم- با توجه به شکل چون يک سر سيم بوبين به بدنه آن متصل است و همينطور بدنه بيروني ترموکوپل يکي از سيم هاي هادي جريان محسوب مي شود ، لذا بايد توسط يک سيم رابط هادي قسمت بيروني ترموکوپل را به بدنه بيروني بوبين متصل نموده تا آزمايش فوق درست بوده و جواب دهد.

مراقبت‌های مناسب از ترموکوپل‌ها

برای سالم و قابل استفاده نگه داشتن ترموکوپل، لازم است که به طور منظم سیستم را از جهت تمیز بودن و نبودن خوردگی، اکسید شدن، آلودگی و دیگر اجسام خارجی بررسی کرد. اگر این آلودگی‌ها برطرف نشود، به راحتی باعث می‌شوند که سیستم، نتایج خواندن دما را نادرست و بدون دقت کافی ثبت کند. حتی بعضی آلودگی‌ها با سیم‌های تجهیز واکنش انجام می‌دهند و باعث ایجاد خوردگی و تغییرات دیگری در آن‌ها می‌شوند.
همچنین باید مراقب پدیده‌ای به نام «اثر پوسیدگی سبز» (Green Rotting Effect) بود.

این پدیده، اتفاقی است که وقتی یک ترموکوپل نوع K تحت فشار بسیار زیاد قرار می‌گیرد و ولتاژ ترموالکتریک تولید می‌کند، رخ می‌دهد. این ولتاژ باعث می‌شود تا دمای تجهیز، به شدت بالا رود. در مواقعی که دما تا حد بحرانی زیاد شود، بخش کرومی تجهیز، اکسید می‌شود و تغییر شکل می‌دهد. در نتیجه، پیوستگی ترموکوپل کاملا از بین می‌رود و سیم هایش با لایه‌ای سبز رنگ پوشیده می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، لازم است که نظارت نزدیک و دقیقی بر سیستم داشت و مطمئن شد که ترموکوپل هرگز در دماهایی بیشتر از محدوده‌ی دمایی که برای آن طراحی شده است، قرار نمی‌گیرد و گرم نمی‌شود.

المنت سازی آرین

گروه صنعتی المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و

لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار

این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع ترموکوپل و المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت سرامیکی، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت سازی آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت انواع المنت و ترموکوپل و .. که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت تسمه ای

المنت تسمه ای

المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت فشنگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *