المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


المنت فلنج دار

اگر قصد خرید المنت حرارتی را دارید

لمنت استخری سرامیکی با استفاده از جریان برق تک فاز یا سه فاز، دمای مورد نظر را در استخر های مختلف با هر ابعادی تامین می کند و نه تنها از آنها برای متعادل کردن دمای آب استفاده می کنند بلکه قابلیت گرم کردن آب استخر به صورت آبگرم هم دارد. المنت های استخری سرامیکی معمولا به شکل میله ای تولید می شوند و تا عمق دو متری استخر نیز قابل استفاده می باشد.

از جمله پارامتر های استاندارد استخر ها، دمای آب آنها است. از لحاظ پزشکی بهترین دما برای استخر های عمومی دمای 26 درجه سلسیوس است که در این دما سلامت بدن شناگران حفظ می شود. به طور معمول بهترین دما برای استخر های تفریحی 29 درجه سلسیوس، برای استخر های هتل ها 30 درجه سلسیوس، برای استخر های درمانی 35 درجه سلسیوس، برای استخر های سالمندان 32 درجه سلسیوس، برای استخر های غواصی 32 درجه سلسیوس، برای استخر های قهرمانی 28 درجه سلسیوس و برای جکوزی ها 40 درجه سلسیوس است.

برای جلوگیری از تبخیر سطحی آب استخر دمای هوای محیط را باید یک تا دو درجه سلسیوس بالاتر از دمای آب نگه داشت.

ویژگی های المنت های استخری سرامیکی

 • بالا بودن راندمان المنت های استخری سرامیکی
 • تنظیم دقیق و ملایم دمای آب استخر
 • جایگزینی کارآمد و پیشرفته نسبت به موتور خانه های قدیمی
 • کارکرد بدون آلودگی هوا و صوتی و مصرف بهینه انرژی بدون هدر رفت
 • استفاده از المنت های استخری سرامیکی فضای زیادی را اشغال نمی کنند
 • قابلیت اتصال به سیستم ژنراتور برق
 • قابلیت استفاده در پرورش و تولید آبزیان
 • در استخر های کوچک این نوع المنت ها می توانند به جریان برق منزل وصل شوند
 • در اندازه های قابل حمل
 • با استفاده از این نوع المنت، به مبدل های استخری نیازی نیست
 • ایمنی بسیار بالای این المنت ها
 • به علت متساعد شدن گرما از داخل استخر مورد استفاده در استخرهای رو باز یا بسته قرار می گیرد.
 • المنت های استخری سرامیکی را در گوشه استخرها در داخل آب قرار می دهند و مناسب با حجم استخر زمان گرم شدن استخر طول می کشد، با وجود اینکه این نوع المنت در آب قرار می گیرد و از جریان برق تغذیه می شوند اما از ایمنی بالایی برخوردار است و هیچگونه خطری برای انسان ندارد.
 • این المنت ها کمترین میزان مصرف برق را دارند و در مقابل بالاترین سطح بازدهی را انجام می دهند.
المنت

جایگزین های المنت های استخری سرامیکی

گرمکن های پیش ساخته؛ که در استخرهای خانگی و کوچک استفاده می شود و از مزایای استفاده از آنها طراحی و تنظیم دمای راحت آنها است، می توان از گرمکن های برقی گوناگون برقی، خورشیدی و گاز سوز با توجه به محیط و خصوصیات استخر استفاده کرد. هم چنین در گذشته از شوفاژ خانه ها برای گرم کردن آب استخرها استفاده میشد که سوخت این شوفاژ خانه ها معمولا گاز، نفت یا ذغال سنگ بود.

با پیشرفت علم روش های مدرن و  مقرون به صرفه تری برای گرم کردن آب استخر طراحی شده است؛ با تولید المنت های استخری سرامیکی که یک ابزار الکتریکی است گرم کردن آب استخر ها به سهولت و آسانی انجام می گیرد.جنس های المنت های استخری به طور معمول از شیشه یا کروم با روکش مس، آلومینیوم یا استیل است. المنت استخر ها می تواند از برق سه فاز و یا تک فاز تغذیه کند و انرژی برق را به انرژی گرمایی تبدیل کند که با توجه به حجم آب استخر، باید از المنت ها با خواص الکتریکی مورد نیاز استفاده کرد.

المنت

ساختار المنت های استخری

المنت استخری از سیم پیچ های نیکل با روکش استیل، مس و یا آلومینیوم ساخته شده که بدنه و سیم پیچ هیچ اتصال الکتریکی به هم ندارند و می توان این المنت ها را با توجه به کاربرد مورد نظر، با طول های مختلف به صورت خم شده و در زاویه دلخواه استفاده کرد. هیتر های استخری برقی با مقاومت الکتریکی در برابر جریان برق آب استخر را گرم می کند و در تمام فصول سال استخر شما گرم می ماند.

کاربرد و کارآیی عمده آنها در استخرهای کوچک یا وان های گرم است که نصب، راه اندازی و کارکرد آن بسیار آسان است، طراحی جمع و جور آنها برای استخر با فضای محدود ایده آل است و برای گرم کردن استخرهای بزرگ است، بهتر است از پمپ های گرمایی استخر استفاده کنید.

المنت استخری چگونه کار می کند

المنت استخری الکتریکی از طریق داغ کردن لوله های استخر در نتیجه گرم شدن آب لوله کشی با استفاده از سیستم پمپ و فیلتر عمل می کند و روند گرم کردن آب تا رسیدن به دمای مورد نظر ادامه پیدا می کند.

گرم کن های الکتریکی استخر مشابه گرم کن های گازی هستند فقط به جای بخاری گازی که با گاز طبیعی کار می کند، یک تجهیز الکتریکی با مقاومت الکتریکی تا دمای بالایی داغ می شود اندازه گرم کن های الکتریکی در مقایسه کوچکتر هستند و برای استخرهای کوچک طراحی شده اند اما برای گرم کردن استخر با حجم بزرگتر از 15000 گالن مناسب نیستند.

گرم کن های استخری الکتریکی و گازی هر دو برای گرمادهی استفاده می شوند و یک گرم کن گازی سریعتر از گرم کن الکتریکی داغ می شود اما میزان مصرف بخاری برقی و گازی تقریبا مشابه است، این در حالی است که یک هیتر پمپ حرارتی از نظر کارایی مقرون به صرفه تر است.

منبع تغذیه گرم کن های استخری الکتریکی و پمپ های حرارتی استخر هر دو برق تغذیه است اما گرم کن های استخری الکتریکی انرژی الکتریکی را از مقاومت الکتریکی ماده به کار رفته در داخل هسته اش تولید می کند و یک هیتر پمپ حرارتی استخر انرژی گرمایی را از دمای هوای اطراف، با کاهش دمای هوا، بازده پمپ های حرارتی کاهش می یابد

بهترین المنت استخری کدام است؟

در دنیای امروز که با افزایش عامل های انرژی روبرو هستیم خرید محصولات الکتریکی با مصرف بهینه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، همانقدر که کیفیت یک المنت استخری الکتریکی بالا باشد راندمان مصرف آن نیز بهینه است. در میان انواع المنت های استخری نوع سرامیکی آن دوام بالاتری دارد و موجب متساعد شدن گرما به صورت یک نواخت و ملایم می شود.

المنت استخری برند EcoSmart بهترین المنت استخر الکترونیکی در بازار است. راندمان انرژی آن حدودا به 100٪ می رسد و وضعیت فناوری آن بی عیب و نقص است.

المنت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *