المنت فلنج دار

المنت فلنج دار


المنت فلنج دار

المنت فلنج دار دارای قدرت تولید گرمای بسیار زیاد میباشد و برای ساخت بایدنوع موادی که نیاز به حرارت دیدن دارد مشخص گردد، زیرا گرمای تولیدی این نوع المنت ها مستقیما به سیال و مواد انتقال داده می شود. در مدل های استاندارد از میله جنس فولاد زنگ نزن و از فلنچ برنجی فورچ شده یا استیل استفاده می شود. این المنت در سایزها و توان متغییر قابل ساخت می باشد.  این نوع المنت از کاربرد مستقیم گرما به محیط مایع استفاده می کند. المنت فلنج دار غالباً از سنسور با محدودیت بالا برای محافظت از مایعات مایع در برابر حرارت بیش از حد استفاده می شود و همچنین از بخاری فلنج نیز محافظت می کند. کاربرد این المنت در  کارخانجات بسته بندی – مخازن روغن و آب داغ – خشک کن ها – لوازم خانگی – صنایع پلاستیک و صنایع شیشه و سردخانه ها میباشد. و همچنین در مخازن آب ،گاز، گازوئیل، ازت و تانکرهای مواد جهت گرم کردن  وخشک کردن استفاده می شود.

المنت فلنج دار فابریک - برق صنعتی

اجزای المنت فلنج دار

فلنج
فلنج (به انگلیسی: Flange) یک لبه داخلی یا خارجی است که هدف آن می‌تواند افزایش استحکام باشد، فلنج ها از جنس استیل و برنج است که به صورت رزوه دار بر روی بوشن مربوطه نصب می شود و نوع دیگر آن فلنج مسطح است که با پیچ و مهره بر روی مخازن قرار می گیرد. ظرفیت مخازن بزرگ و پالایشگاهی که نیاز به این نوع المنت ها دارند با حجم بزرگتری تولید می شود. تعداد هیترهایی که روی فلنج این المنت نصب می شود بالغ بر 100 عدد میباشد که نحوه تولید و راه اندازی آن یک پروژه خاصی است.
سیم
همچنین المنت فلنج دار با استفاده از سیمی از جنس کروم نیکل ساخته می‌شود. باید بدانید که نفش سیم در این المنت ها بسیار نقش پر رنگی را دارد، به دلیل این که در برابرجریان برق مقاومت نشان داده وسبب تولید گرما می‌شود.  
غلاف
در اطراف این سیم، پوششی وجود دارد که غلاف نام می‌گیرد. این غلاف ها در بسیاری از موارد از جنس اکسید منزیم ساخته می‌شود. به دلیل این که منزیم خاصیت هیدروسکوپیک اکسید بالایی دارد، در ساخت این نوع المنت در یک پوشش اضافه نیز مشاهده خواهد شد تا مقاومت المنت را از این طریق در برابر نفوذ آب یا رطوبت بالا ببرد.
  • انتخاب مناسبت ترین المنت فلنج دار بستگی به اندازه جنس مورد نظر شما، تعداد المنت ها، اندازه فلنج، مقدار کیلووات و جنس غلاف المنت دارد
  • ارزیابی نیاز و کاربردهای شما، این امر شامل موارد مانند گرما ولتاژ و محیطی خواهد شد که المنت قادر است در آن کار کند.( المنت سازی اریان)

چگونگی ساخت المنت فلنج دار

لوله ها خم شده و جوش داده شده اند و یا درون المنت فلنج دار جوش خورده است. فلنج و جعبه های سیم کشی برای این نوع المنت آنها فراهم شده است. اتصالات الکتریکی. المنت فلنج دار با اتصال به فلنج جوش داده شده نصب می شوند. این نوع المنت برای انواع گرمایش ایده آل هستند.

مزایای المنت فلنج دار

المنت فلنج دار بسیار متراکم و جمع و جور است. از آنجا که این نوع المنت کوتاه و متراکم است ، پایداری آن مناسب است و نصب آن نیز آسان است. بیشتر از نوع ترکیبی از جوش قوس آرگون برای اتصال لوله های گرمایش الکتریکی به فلنج ها استفاده می کنند. همچنین این نوع المنت می تواند به شکل دستگاه های اتصال دهنده باشد ، یعنی هر یک از لوله های گرمایش الکتریکی با اتصال دهنده ها جوش داده شده است. سپس پوشش فلنج را با مهره قفل کنید. المنت فلنج دار با اتصال قوس آرگون در بست می باشد و هرگز نشت نمی کند. مهر و موم این نوع المنت با استفاده از یک فرآیند علمی ساخته می شود. المنت فلنج دار جایگزینی منفرد و بسیار مناسب است  و در هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده را بسیار صرفه جویی می کند.
در پایان
مدتی است استفاده از المنت های حرارتی در لوازم و محیط های مختلفی مانند آبگرمکن ها،سماور های برقی، اتو، استخر ها و مخازن آب و سایر مایعات رواج پیدا کرده است . المنت ها در انواع و مدل های مختلفی ساخته می شوند و کاربردهای متفاوتی دارند. کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر و کیفیت از مزایای استفاده از المنت در وسایل و محیط های مختلف است. تولید کنندگان المنت آریان جامع ترین مجموعه صنعت المنت ها را تولید می کنند. ما در تهیه محصولات سفارشی ساخته شده به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای مشتری و همچنین ارائه موجودی انبوه برای تحویل فوری تخصص داریم. المنت های فلنچ دار یکی از بهترین و پرکاربردترین المنت های مورد استفاده در صنعت گرمایشی و حرارتی هستند.بیشتر نیازهای گرمایشی صنعتی ناشی از گرم کردن یک نوع ماده است که در مخازنی همچون مخازن نفت، گاز ، آسفالت و غیره… و یا بیشتر آب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
المنت فلنج دار
المنت فلنج دار
 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *