المنت تسمه ای

المنت تسمه ای


المنت فلنج دار

تست و تعویض هیتر المنت یخچال

اگر بخواهیم مهم ترین وسیله برقی در آشپزخانه را نام ببریم باید از یخچال یاد کنیم که بدون وجود آن زندگی امروز بسیار سخت و دشوار می باشد. برای این که یک یخچال بتواند کار کند باید قطعات به کار رفته در آن کاملا سالم و بدون نقص بوده و در صورت خرابی فورا تعمیر گردند.المنت فلنج دار

 

یکی از قطعات بسیار مهم و حیاتی که در یخچال ها به کار رفته است هیتر المنت می باشد که بدون وجود آن برفک ها بر روی لوله های پشت یخچال تجمع کرده و به خراب شدن دستگاه منجر می گردند. به دلیل اهمیت بالایی که این قطعه در یخچال دارد باید توجه کرد که در صورت مشاهده هر گونه نشانه ای که حاکی از خرابی آن می باشد، سریعا به تعمیرکار مراجعه نموده تا نسبت به تعمیر آن اقدام نماید.

علائم مختلفی وجود دارند که نشان دهنده این قطعه می باشند. در این مقاله به طور کامل به علائم خرابی هیتر المنت یخچال و همچنین نحوه تست و تعویض المنت یخچال پرداخته شده است.المنت فلنج دار

هیتر المنت یخچال چیست؟

همانطور که می دانید هیتر به معنای گرمکن بوده و شاید بپرسید معنی heater در یخچال چیست و باعث تعجب باشد که در وسیله ای مانند یخچال که وسیله ای سرمایشی می باشد نقش یک گرمکن چیست و چه کاربردی دارد. یخچال های قدیمی به طور دائم دچار برفک در قسمت فریزر و یخچال می شدند و برای برفک زدایی آنها باید یخچال را از برق می کشیدیم و شروع به تمیز کردن برفک ها می کردیم.

 

یخچال های امروزی مجهز به سیستم نوفراست بوده که باعث می شود این یخچال ها دچار برفک نشوند. در واقع برفکی که در این نوع از یخچال ها تشکیل می شود در قسمت اواپراتور یخچال تشکیل شده که وجود این برفک ها بر روی این قطعه از یخچال می تواند آسیب های جدی را به دستگاه وارد نماید.المنت فلنج دار

وجود برفک بر روی لوله های اواپراتور باعث می شود تا این برفک ها شروع به یخ زدن نموده و گاز مبردی که از درون این لوله ها عبور می کند و عمل خنک سازی یخچال را انجام می دهد قادر به انجام کار خود نباشد و عملکرد یخچال با اختلال مواجه گردد.

البته برفکی که بر روی لوله های اواپراتور تشکیل می شود امری طبیعی بوده و به این علت است که ما دائم در حال باز و بسته کردن درب یخچال می باشیم و با این کار گرمایی که در فشای بیرون می باشد وارد یخچال شده و باعث بر هم خوردن تعادل گرمایی می شود.

در این گونه مواقع کمپرسور وارد عمل گشته و گرمای داخل یخچال را گرفته و سرما ایجاد می کند. گرمای از دست داده شده به صورت برفک بر روی لوله های اواپراتور می نشیند.  این برفک باید توسط هیتر المنت یخچال آب شده تا یخچال بتواند به درستی عمل خنک سازی را انجام دهد.

کاربرد هیتر المنت یخچال چیست؟

هیتر المنت ها در انواع مختلفی وجود دارند که با توجه به نوع و مدل یخچال ممکن است از هر یک از آنها استفاده شود. از جمله هیتر المنت های یخچال می توان به نوع میله فلزی، میله پوشانده شده با نوار آلومینیومی و سیم داخل لوله شیشه ای اشاره کرد. وظیفه ای که هیتر المنت در یخچال های نوفراست یا ضد برفک انجام می دهد این است که از قطعات ترمودیسک و برد الکترونیکی دستگاه فرمان گرفته و عمل برفک زدایی را انجام می دهد.

ضخامت و طول هیتر المنت ها در یخچال های مختلف متفاوت بوده و در یخچال هایی که ظرفیت بیشتری داشته و کمپرسور پر قدرت تری دارند از هیتر المنت هایی استفاده می کنند که دارای توان و قدرت بالاتری باشند. محل نصب هیتر المنت ها معمولا در قسمت پشتی یخچال می باشد و در صورت خرابی به راحتی می توان به آن دسترسی پیدا کرد.المنت فلنج دار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *