المنت

المنت فلنج دار دقیقا چیست

برای آنکه محصول بهتری را خریداری کنیم ، اول باید آن محصول را بهتر بشناسیم. المنت های فلنج دار یکی از کاربردی ترین و مهم ترین المنت های مصرفی در صنعت هستند

که معمولا در مایعات غرق می شوند.اصلی ترین جز المنت فلنج دار یا هیتر مخزنی فلنج آن است به همین دلیل به این نوع المنت، المنت فلنج دار می گویند.از المنت فلنج دار معمولا در مخازن نگه داری گاز،آسفالت،روغن، نفت و .. استفاده می شود.

فلنج چیست

اگر قصد خرید المنت فلنج دار را دارید ، اول بهتر است بدانید که فلنج دقیقا چه چیزی است. فلنج ها ابزار ها و صفحاتی دایره ای شکل همراه با سوراخ هستند که از آن ها برای اتصال قطعات به یکدیگر،بستن لوله ها، تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها استفاده می کنند.فلنج ها در مدل های مختلفی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند مانند فلنج نر و ماده،فلنج لغزشی،فلنج کور،فلنج گردن جوشی،فلنج رزوه ای، فلنج روکار،فلنج جوشی سوکتی و فلنج حلقه مشترک.در ساخت المنت فلنج دار با توجه به کاربرد و ساختار می توان از مدل های مختلف فلنج استفاده کرد.

هیتر کارتر کمپرسور

هیتر کارتر کمپرسور المنت یک رشته سیم نیمه هادی همراه با مقاومت است که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارا هستند ،

به طور نمونه اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل المنت برقرار شود ( اتصال کوتاه ) سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب می شود اما المنت ها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را می توانند تحمل کنند ،

جنس اصلی المنت ها از جنس نیکروم یا نیکل – کروم است و دارای توان ها یا قدرت های متفاوتی می باشند که انواع آن را در بازار با قیمت بسیار ارزان می توان یافت نمود .   

هیتر کارتر کمپرسور

با شنیدن نام هیتر برای کمپرسور شاید این ذهنیت بوجود آید که کار هیتر در کمپرسور گرم کردن روغن و افزایش میزان سیالیت آن است. اما باید بگوییم که هیتر کارتر کمپرسور علاوه بر این نقش، وظیفه اصلی دیگری در چرخه تبرید بر عهده دارد.

در حقیقت این قطعه از چگالش و حرکت سیال سرد کننده جلوگیری کرده و اجازه مخلوط شدن روغن کمپرسور را با ماده مبرد نمی‌دهد. هیتر کارتر کمپرسور را تقریبا می توان در تمام کمپرسورهای سیستم های برودتی به خصوص کمپرسورهایی که در محیط هایی با دمای پایین کار می کنند،مشاهده کرد.

هدف اصلی استفاده از هیتر کارتر،جلوگیری از حرکت ماده مبرد و مخلوط شدن آن با روغن موجود در کمپرسور می باشد. هیتر کارتر کمپرسور یک قطعه مهم در چرخه سرمایش و کمپرسور دستگاه‌های سرمایشی است؛ و معمولا این هیتر در در قسمت پایین کمپرسورها تعبیه شده است.

در دستگاه‌های سرمایشی مختلف محل قرارگیری هیتر متفاوت است، در برخی در بیرون سیستم و در بعضی از سیستم‌ها در داخل کمپرسور نصب می‌شود. قرار دادن هیتر در بیرون از کمپرسور دو مزیت دارد؛ یکی از بالا رفتن دمای کمپرسور جلوگیری می‌کند و دیگر اینکه در محیط داخلی صدایی که تولید می‌شود کمتر است.  

نحوه عملکرد هیتر کارتر

نحوه عملکرد هیتر کارتر در کمپرسور به این شکل است که با خاموش ماندن کمپرسور، فشار کارتر بالا می‌رود و در نتیجه دمای کمپرسور کاهش می‌یابد. در اثر این تغییرات، گاز فریونی روی سطح روغن از حالت گاز به مایع تبدیل می‌شود.

در این شرایط مایع سرد کننده به دلیل سنگینی در زیر روغن در کارتر کمپرسور قرار می‌گیرد. به هنگام فعال شدن کمپرسور سیال مبرد به جوش آمده و می‌تواند با روغن مخلوط شود و یک فوم سفید رنگ را تشکیل داده و همه فضای کارتر را پر کند.

برای جلوگیری از این اتفاق از هیتر کارتر در کمپرسورها استفاده می‌شود؛ زیرا هیتر دمای سیال سرد کننده را از دمای سردترین قطعه دستگاه سرمایشی بالاتر نگه می‌دارد و به این ترتیب مانع چگالش سیال مبرد می‌گردد.  

آموزش ساخت المنت کویل حرارتی | صنعتی بلاگ | المنت حرارتی

مزایای استفاده از هیترکارتر کمپرسور چیست؟

ایجاد مانعی برای بازگشت مبرد به کارتر

به کار گیری سیستم پمپ داون اتوماتیک به همراه هیتر کارتر باعث جلوگیری از نشتی سیستم و بازگشت ماده سرد کننده به کمپرسور می‌شود.

در برخی سیستم‌های سرمایشی از پمپ داون بعد از خاموش کردن دستگاه برای خالی کردن سیال سردکننده از اوپراتور و خط مکش استفاده می‌شود.

همچنین در بعضی دیگر از دستگاه‌ها، پمپ داون جهت تخلیه گاز مبرد به می‌رود و در کنار آن از هیتر کارتر برای ایجاد مانعی در برابر برگشت سیال مبرد استفاده می‌شود.  

امکان استفاده از هیتر حتی در هنگام انجام چرخه تبرید

هیتر کارتر در صورتی می‌تواند در زمان فعالیت سیستم استفاده شود که تنظیمات هیتر به شکلی باشد که از بالا رفتن بیش از حد دمای روغن جلوگیری شود. به کارگیری هیتر کارتر در هنگام روشن بودن دستگاه در دو موقعیت مهم است،

یکی پایین بودن دمای محیط و دیگری وزیدن باد سرد در محیط. زیرا در این شرایط نیز ممکن است ماده مبرد به کمپرسور برگردد.  

خطرات عدم استفاده از هیتر کارتر کمپرسور

بازگشت ماده مبرد به کارتر در هنگام خاموش بودن سیستم یک مشکل جدی به حساب می آید. اگر این اتفاق بیفتد و کمپرسور بعد از مدتی روشن شود،کاهش فشار زیادی در سیستم اتفاق خواهد افتاد که نتیجه آن کف کردن روغن در کارتر است.

این روغن کف کرده،به همراه مبرد در حالت مایع می تواند باعث خرابی دریچه خروجی کمپرسور یا دیگر قطعات مکانیکی شود.همچنین سطح روغن کاهش پیدا می کند که همین موضوع سبب می شود اصطکاک میان قطعات بیشتر شود و احتمالا باعث سایش آنها شود.

 

هیتر کارتر کمپرسور

هیتر کارتر کمپرسور

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.
هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان
مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.
قیمت مناسب
منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.
ساخت با دقت بالا
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
تکنولوژی در تولید
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
راهنمای خرید المنت فلنج دار - ژرمن الکتریک

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *