المنت

المنت


المنت فلنج دار

المنت فلنج دار چیست؟

المنت فلنج دار در انواع فلنج و مواد مختلف موجود است. المنت فلنج دار با استفاده از عناصر جوشکاری یا جوشکاری در یک فلنج ANSI یا صفحه ساخته می شوند. المنت فلنج دار برای غوطه وری مستقیم به مایعات و گازها در نظر گرفته شده اند.

المنت فلنج دار را باید از طریق درگاه فلنج در مخزن نصب کنید. المنت فلنج دار در تعدادی از مواد متناسب با انواع کاربردهای گرمایشی مایعات ارائه شده است. المنت فلنج دار برای محیط های داخلی ، فضای باز (ضد آب و هوا NEMA 4) و محیط های خطرناک (NEMA 7) در دسترس هستند.

المنت فلنج دار برای غوطه وری مستقیم در مایعات و گازها در نظر گرفته شده اند. المنت فلنج دار یکی از گزینه های پرکاربرد بخاری صنعتی در بخش نفت است.

در مقایسه با سایر بخاری های روغنی ، نصب آنها راحت تر است ، به طور خاص برای استفاده در کشتی های تحت فشار طراحی شده اند و قابل کنترل تر هستند. برنامه های معمولی شامل پیش گرم کردن درجه های مختلف روغن ، مخازن تمیز کردن و انتقال حرارت است. المنت فلنج دار در انواع اندازه و مواد لوله در دسترس است. المنت فلنج دار در تعدادی از مواد متناسب با انواع کاربردهای گرمایش سیال ارائه می شود.

المنت

المنت فنری حرارتی

المنت میله ای استفاده از انواع مختلف المنت حرارتی در صنایع و وسایل گرمایشی چند سالی است بسیار رایج و پرکاربرد است.المنت های حرارتی در زمان کوتاهی گرمای بسیار زیادی تولید کرده و مصرف انرژی پایینی دارند.در ادامه المنت فنری حرارتی، ویژگی ها و کاربردش بیشتر آشنا می شویم.

المنت حرارتی در واقع یک یا چند رشته سیم نیمه هادی با مقاومت بسیار بالاست که می تواند شدت جریان های الکتریکی بالا را نیز تحمل کند.معمولا المنت ها از از نیکل یا کروم ساخته می شوند و عبور جریان در آن ها گرما تولید می کند.

از المنت ها در قطعات مختلف و مکان های مختلفی مانند استخرها، کوره ها، مخازن نگه داری مایعات، آبگرمکن، سماور برقی و … استفاده می شود. المنت حرارتی در انواع و مدل های مختلفی با توجه به کاربردی که دارند

ساخته می شوند.در ادامه شما را انواع مختلف المنت حرارتی، ویژگی ها و کاربردهایشان آشنا می کنیم.

المنت فنری

المنت فنری یکی دیگر از انواع المنت حرارتی است که بر خلاف بسیاری از المنت های دیگر مانند المنت میله ای از هسته آهنی استفاده نمی کند. المنت فنری حرارتی یک نوع المنت الکتریکی گرمایی است.

المنت گرمایی، یک سیم دارای مقاومت الکتریکی است.این مقاومت به گونه ای می باشد که برای نمونه اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل المنت برقرار شود ( اتصال کوتاه ) سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب می شود

اما المنت ها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را می توانند تحمل کنند. جنس سیم ها فنرهای به کار رفته در این نوع المنت ترکیبی از آهن و نیکل است که به دلیل داشتن مقاومت الکتریکی بسیار بالا با عبور جریان حرارت بسیار زیادی تولید می کند.

سیم ها و فنرهای این المنت روی میله خاک نسوز پیچیده می شود.برای ساخت این المنت حرارتی باید دقت کنید که سیم ها به هم چسبیده نباشند زیرا عبور جریان های زیاد و تولید گرما باعث می شود

سیم ها بیشتر به هم بچسبند و المنت کارایی خود را از دست بدهد.برای ایمنی بیشتر در این المنت ها از سفال های کوزه ای و یا میله های سفالی برای جذب گرمای شدید و ساطع کردن گرما استفاده می شود.

اگر سیم یا فنر المنتی بهم چسبیده باشد به دلیل دمای بالا همانند سیم جوشکاری ذوب و بهم چسبیده و درنهایت سوخته می شوند. این نوع المنت حرارتی در مدل ها و سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می شوند و می توانید با توجه به نیاز خود از آن ها استفاده کنید. المنت سازی آریان تولیدکننده انواع المنت.

کاربرد

بیشترین کاربرد المنت فنری حرارتی در بخاری های برقی وآبگرمکن های برقی و سماور برقی و اتو بخار و همچنین چای ساز ها می باشد همچنین از المنت های کوچک در سشوارها نیز برای افزایش حرارات باد سشوار استفاده می شود .

کنترل حرارت المنت

کنترل حرارت المنت برای کنترل حرارت هیتر می توانید از انواع ترموستات و کنترلر دما استفاده نمایید. بدین منظور سایز ترموستات مورد نیاز خود را مشخص نمایید. همچنین می بایست کارایی مد نظرتان را مشخص نمایید.

آیا فقط می خواهید ترموستات میزان دما را به شما نشان دهد؟ یا اینکه کنترلر دما در زمان های از پیش تعیین شده، المنت فنری را قطع یا وصل نماید. اگر این هیتر را در دیواره کوره آزمایشگاهی و یا ساخت سفال مورد استفاده قرار می دهید، بهتر است از کنترلر دما استفاده کنید.(المنت میله ای)

قیمت المنت فنری

قیمت المنت فنری مهم ترین عامل موثر بر قیمت انواع هیتر ، سیم المنت می باشد. سازنده المنت می تواندبر اساس سفارش شما از سیم المنت کانتال و یا سیم المنت چینی استفاده نماید.

به همین دلیل بهتر است در زمان خرید المنت فنری ، مدل سیم المنت را مشخص نمایید. بطور کلی سیم المنت داخلی المنت های حرارتی در قیمت انواع المنت تاثیر بسزایی دارد.

همانطور که می دانید انواع سیم المنت با توجه به نوع آن ها بصورت کیلویی و متری بفروش می رسد.

اگر قصد خرید سیم المنت متری را دارید، می بایست طول، مقاومت سیم المنت، ولت و وات هیتر خود را مشخص نمایید. بهتر است این مشخصات بعد از فنر شدن مشخص شود. بعنوان مثال طول هیتر فنر شده را اعلام نمایید.

در پایان

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

 

المنت فنری حرارتی
المنت فنری حرارتی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *