المنت

المنت میله ای قطر 6 دما اتحاد یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین المنت های موجود در بازار است برای انتقال گرما بسیار خوب می باشد.

ساختار المنت میله ای به این صورت است که سیم تولید کننده حرارت در مرکز یک لوله فلزی که غالبا از مس و کروم و یا استیل روکش دار است قرار میگیرد و بین آنها با گچ مخصوص پر می‌شود تا سیم فنری با بدنه اتصال پیدا نکند. هر چقدر طول سیم داخل لوله کمتر باشد حرارت تولید شده بیشتر است.

همچنین هر چقدر طول سیم بیشتر باشد حرارت کمتری ایجاد می شود. دلیل آن این است که با افزایش طول سیم مقاومت آن زیاد و به طبع آن جریان کمتری از سیم عبور می‌کند. المنت گرمایی، یک سیم دارای مقاومت الکتریکی است.این مقاومت به گونه ای می باشد

که برای نمونه اگر جریان الکتریکی زیادی در یک سیم نازک ساده به شکل المنت برقرار شود ( اتصال کوتاه ) سیم در عرض چند صدم ثانیه ذوب می شود اما المنت ها این خاصیت را ندارند و جریان های بسیار زیادی را می توانند تحمل کنند 

که به دور یک استوانهٔ عایق نارسانا از جنس سرامیک یا خاک نسوز پیچیده شده‌است و گذشتن جریان برق از آن گرما تولید می‌کند. این مقاومت‌ها از جنس کُرُم و نیکل (نیکروم) یا ترکیبات الوکروم ساخته می‌شوند و با توان‌های مختلف در بازار موجودند.

المنت میله ای - سازنده انواع المنت - خرید و فروش -قیمت

المنت حرارتی

المنت حرارتی در واقع سیمی است که خاصیت داغ شوندگی دارد ، در زمان کوتاهی گرمای زیادی تولید می کند و مصرف انرژی پایینی دارد ،

دارای مقاومت الکتریکی بالایی است و وظیفه اصلی آن کنترل حرارت الکتریکی است . به دور یک استوانه عایق نارسانا از جنس سرامیک یا خاک نسوز پیچیده شده است و گرما با گذشتن جریان برق از آن تولید می شود .

مقاومت های المنت حرارتی از جنس کروم و نیکل ( نیکروم ) با توان های مختلف در بازار عرضه می شود . بیشتر المنت ها را از جنس نیکروم می سازند چون مقاومت الکتریکی بالایی دارند و هنگام اولین گرم شدن روی خودشان  لایه چسبنده ای از اسید کروم تشکیل می دهند

که این ماده مانع اکسید شدن بخش های داخلی ، سوختن و یا شکسته شدن آن می گردد.  

المنت ظرفشویی

 

امروزه ظرفشویی ها به خانه های ما راه پیدا کرده اند و استفاده از آن بسیار زیاد شده است.

شرکت های تولید کننده هم با تولید محصولاتی جدید و کاربردی، فروش بسیار زیادی را داشته و محبوبیت خود را چند برابر کرده اند. یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم ظرفشویی ها المنت است که در صورت نبود و یا خرابی آن، شست و شوی ظروف در ظرفشویی دچار مشکل شده و به خوبی پاک نمی شوند.

المنت یکی از قطعات اصلی در ظرفشویی به شمار می رود که وظیفه ی گرم کردن آب در داخل دستگاه بر عهده ی این قطعه می باشد. المنت ماشین ظرفشویی یک قطعه ی مشترک در میان انواع ماشین های ظرفشویی به شمار می رود.المنت گرمایی برای گرم کردن آب و یا خشک کردن ظروف استفاده می شود.

با توجه به خرابی المنت ظرفشویی امکان گرم شدن آب در داخل دستگاه امکان پذیر نبوده و در نتیجه بلا استفاده شدن ماشین ظرفشویی را در پی دارد. خرابی المنت را می‌توان از طریق ارور ظاهر شده در پنل یا خوب شسته نشدن ظروف تشخیص داد.  

آموزش تعویض و تعمیر المنت ظرفشویی

1. خارج‌ کردن صفحه زیرین

در این مرحله، جهت دست یافتن به المنت ظرفشویی ، می‌بایست صفحه زیرین دستگاه خارج شود. برای این کار چهار پیچ به اضافه دو پایه را باز کنید. (تعداد پیچ‌ها و شکل قرارگیری‌شان بستگی به مدل دستگاه دارد)

2. خارج کردن سنسور

اکثر ماشین‌های ظرفشویی یک سنسور  در پایین خود دارند، برای خارج کردن این نیاز است تا پیچ‌های آن یا فقط سیم‌های آن باز شود. توصیه می‌شود قبل از خارج کردن اتصالات، عکسی از آنها تهیه کنید تا پس از اتمام کار، مشکلی در بستن مجدد آنها و پیدا کردن محل قرارگیری‌شان نداشته باشید.  

3. خارج کردن پمپ و المنت

پس از خارج کردن سنسور ، احتمالاً المنت ماشین ظرفشویی را که در زیر پمپ قرار گرفته، ببینید. جهت دسترسی به المنت، پمپ را خارج کنید، (برای خارج کردن پمپ نیز کافی است تا پیچ‌های پمپ را باز کردن و سیم‌های متصل به آن را در آورید). پس از خارج کردن پمپ، سه اتصال برقی المنت را در آورید. همان گونه که می‌بینید، حفظ المنت توسط یک براکت انجام شده است.  

4. جداسازی المنت از لوله‌ها

 

در کارخانه از بست‌های یک بار مصرف برای محکم کردن لوله‌های به المنت استفاده می‌شود. با کمی نیرو می‌توانید آن‌ها را باز کنید، از یک انبردست می‌توانید برای انجام این کار استفاده کنید.

5. جایگزین کردن المنت

پس از جدا کردن المنت ظرفشویی، می‌توانید المنت جدید را جا دهید. جهت محکم کردن شیلنگ‌ها به المنت از بست فلزی استفاده نمایید. بسته‌ها را دور شیلنگ‌ها قرار دهید و شیلنگ‌ها را به هیتر وصل نمایید و بسته را با پیچ‌گوشتی محکم کنید.

بسته‌ها را به اندازه کافی ببندید (بیش از حد شل و یا سفت نباشد) ، در ادامه می‌توانید اتصالات الکتریکی هیتر را ، بنابر عکسی که تهیه کرده‌اید- وصل نمایید و براکت نگهدارنده را به محل پیشین آن وصل کنید.  

6. راه‌اندازی مجدد ظرفشویی

پس از نصب المنت ماشین ظرفشویی، تمامی قطعات خارج شده دیگر را مجدداً نصب نمایید. پس از اتمام کار، آب و برق ماشین را وصل کنید و عملکرد ظرفشویی را تست نمایید. در صورت استفاده از دستورالعمل‌های درج شده و تداوم اشکال پیش آمده در المنت ظرفشویی توصیه می‌شود

که المنت های باکیفیت را از المنت سازی آریان تهیه نمایید. این المنت ها از نوع المنت میله ای فلنج دار یا پیچ و مهره دار می باشند و از روکش جنس استیل  ضد زنگ استفاده شده است ، برای آب بندی المنت ها از نوعی واشر مخصوص استفاده می شود .  

المنت ظرفشویی  

المنت سازی آریان

  المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد

که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید. هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…  

ویژگی های المنت آریان

 

مشاوره رایگان

  مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.  

قیمت مناسب

  منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.  

ساخت با دقت بالا

  همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.  

تکنولوژی در تولید

  همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *