المنت میله ای

المنت میله ای


المنت میله ای 
سنسور RTD و ترموکوپل، جزو دسته بندی سنسورهای دما هستند. این تجهیزات در طیف گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال ، طراحی و تطبیق پذیری آنها کاملاً متفاوت است. برای بررسی جامع تفاوت ترموکوپل با RTD ، ادامه این مطلب از سایت المنت آرین را مطالعه نمایید.-المنت میله ای

ترموکوپل

یک ترموکوپل از دو سیم فلزات متفاوت تشکیل شده است که با یکدیگر در یک اتصالی جوش داده شده اند. در انتهای دیگر سیمهای سیگنال ، معمولاً به عنوان بخشی از ابزار ورودی ، محل اتصال دیگری به نام اتصال مرجع است که به دلیل الکترونیکی دمای محیط آن جبران می شود.

گرم کردن محل اتصال ، پتانسیل ترموالکتریکی (emf) متناسب با اختلاف دما بین دو اتصال ایجاد می کند. این emf سطح میلی ولت ، هنگامی که دمای شناخته شده محل اتصال مرجع را جبران می کند ، دما را در نوک سنجش نشان می دهد. ترموکوپل ها ساده و آشنا هستند. با این وجود ، طراحی آنها در سیستم ها ، با نیاز به سیم های مخصوص تقویت و جبران اتصالات مرجع ، پیچیده است. مزایای استفاده از ترمو زوج شامل موارد زیر است:

  • قابلیت دمای بسیار بالا: ترموکوپل ها با اتصالات فلزی گرانبها ممکن است تا 1800 درجه سانتیگراد (3272 درجه فارنهایت) درجه بندی شوند.
  • ناهمواری: سادگی ذاتی ترموکوپلها باعث می شود آنها در برابر شوک و لرزش مقاوم باشند.
  • اندازه کوچک / پاسخ سریع: یک اتصال ترموکوپل سیم ریز فضای کمی را اشغال می کند و از جرم کمی برخوردار است و آن را برای سنجش نقطه و پاسخ سریع می کند. توجه داشته باشید ، با این حال ، بسیاری از RTD ها دارای سرعت زمانی سریعتر از ترموکوپل های معادل هستند.-المنت میله ای
المنت میله ای
المنت میله ای

خروجی سنسورها

ترموکوپل‌ها و RTD ها تفاوت بسیاری در خروجی با یکدیگر دارند، خروجی ترموکوپل‌ها به صورت ولتاژی بوده که این ولتاژ در حد میکروولت تا میلی‌ولت است که تاثیرات نویز بر روی آنها زیاد است اما خروجی سنسورهای RTD از نوع مقاومتی می‌باشد، یعنی به ازای تغییرات در دما در خروجی RTD تغییرات مقاومتی داریم که این نوع خروجی در برابر نویز مقاوم تر از ترموکوپل‌ها است.

اندازه گیری های تک نقطه ای

با توجه به طراحی ترموکوپل ، می توان نقطه اندازه گیری را تا یک نقطه دقیق که دو فلز با هم جوش داده شده اند باریک کرد. این نکته را می توان هنگام کار با ترموکوپل ها با “نقاط برهنه” بسیار دقیق تعریف کرد. برای سنسورهای آرتی دی ، اندازه گیری ها با در نظر گرفتن مقدار متوسط PT (پلاتین) خود در کل سطح عنصر محاسبه می شود. این مسئله عمدتاً برای عناصر بزرگی مانند سنسور PT100 یک ضرر محسوب می شود ، در حالی که عناصر کوچکتر مانند PT1000 به ندرت این مسئله را دارند ، زیرا برخی از تهیه کنندگان پیشرو می توانند عناصر PT1000 را به اندازه ۱×۱٫۵ میلی متر ارائه دهند.

حساسیت

با وجود اینکه هردوی این سنسورهای دما، به تغییرات دمایی واکنش‌های سریعی نشان می‌دهند، ترموکوپل‌ها حساسیت بالاتری دارند. تفاوت ترموکوپل و سنسور RTD در حساسیت به دلیل تفاوت ترموکوپل و سنسور RTD در سرعت پاسخ‌دهی است. ترموکوپل‌ها زمان پاسخ‌دهی بین 0/1 تا 10 ثانیه دارند درحالی که سرعت پاسخ‌دهی سنسور آر تی دی در محدود 1 تا 50 ثانیه است.-المنت میله ای

این درحالی است که ترموکوپل برای رسیدن به تعادل حرارتی، به زمان بیشتری نسبت به سنسور RTD نیاز دارد و دلیل آن، این است که نقطه اتصال دو سیم و دو سر آزاد سیم‌ها که از جنس‌های مختلفی هستند و در طرف دیگر آزاد هستند، زمان‌های متفاوتی برای رسیدن به یک دمای مشخص نیاز دارند و با سرعت یکسانی به دمای مورد نظر نمی‌رسند.

پديده خودگرمايي در سنسورها

پدیده خودگرمایی معمولا در سنسورها مقاومتی رخ میدهد سنسورهای RTD و NTC به دلیل اینکه خروجی مقاومتی دارند هنگامی که به کارتها و کنترلر مربوط به خودشان متصل می شوند در برابر عبور جریان ، گرمایی در خود سنسور به وجود می آید. که همان گرما باعث خطا در اندازه گیری می شود و این پدیده خودگرمایی از معایب سنسورهای مقاومتی به حساب می آید این در حالی است که این پدید اصلا در ترموکوپل ها وجود ندارد.

المنت سازی آرین

گروه صنعتی المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت سرامیکی، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت سازی آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت هایی را که مشتریان سفارش می دهند، با حوصله و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت میله ای

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی

المنت تسمه ای

المنت تسمه ای

ترموکوپل

ترموکوپل

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت فشنگی

المنت فشنگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *