ترموکوپل

ترموکوپل


المنت میله ای

المنت میله ای U شکل تقریبا برای انواع وسایل گرمایشی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ این المنت ها به آسانی شکل می گیرند و بالاترین مقاومت الکتریکی و مکانیکی در نوع خود را دارند. اگر چه المنت های میله ای کاربرد های گسترده و شناخته شده ای دارند و از نظر فنی بسیار کارآمد هستند، با این حال برای بسیاری از پروژه ها راه حل های جدید و نو آورانه ای به وجود آمده است.

اندازه جمع و جور المنت حرارتی لوله ای مزایای بسیاری دارد. المنت های حرارتی لوله ای را می توان در هر اندازه ای ساخت که این مورد امکان نصب آسان و کاربردی را فراهم می آورد. اندازه ی متناسب آنها همچنین باعث می شود به آسانی نظافت، نگهداری یا جایگزینی شوند. قابلیت جایگزینی آسان این المنت ها سبب می شود که در صورت خرابی، مدت زمان طولانی تولید متوقف نمی شود.

المنت میله ای U شکل همچنین می توانند مورد استفاده در گرم کردن مایعات، با غرق کردن آن در مایعات همانند آب، روغن، محلول ها و حلال ها و مواد ذوب شده باشد که روکش لوله استیل استاندارد شده درجه های بالا را بهتر تحمل می کند؛ از دیگر انواع مقاوم این المنت ها می توان برای محیط های رسوبی، خورنده و اسیدی به کار برد. المنت های میله ای همچنین برای انتقال گرما و حرارت به هوا و گاز کاربرد دارند.

المنت

مزایای المنت میله ای U شکل

کارآیی دقیق یکی از مهمترین مزیت های المنت های میله ای است. آنها امکان کنترل پیشرفته دما، ثابت نگه داشتن بهتر دما و انتقال دقیق گرما را فراهم می کنند.

درجه حرارت آنها می تواند تا 750 درجه سانتیگراد (1.382 درجه فار نهایت) برسد. این المنت ها تقریبا قابلیت تطبیق لازم برای هر برنامه ای را دارند، طیف گسترده ای از قطر های موجود با مقاومت های مختلف برای المنت میله ای وجود دارد.

نکته مهم در انتخاب المنت های میله ای ( لوله ای ) طول عمر المنت هاست که بار سطحی المنت آن را تعیین می کند به این صورت که هر چه بار سطحی المنت کمتر باشد طول عمر آن بیشتر است پس در انتخاب المنت های لوله ای باید تا جای ممکن از بار سطحی کمتر استفاده کرد.

المنت های میله ای با توجه به کاربرد

اندازه جمع و جور عناصر گرمایش لوله ای مزایای بسیاری دارد. اندازه های کوچکتر و سفارشی آنها امکان نصب آسان را فراهم می آورد. اندازه آنها همچنین باعث می شود آنها تمیز ، نگهداری یا جایگزینی آنها آسان شود. توانایی حذف و جایگزینی آسان این عناصر به این معنی است که مدت زمان تولید مجبور نیست مدت طولانی متوقف شود.

المنت حرارتی میله ای در اشکال مختلف و اندازه های مورد نیاز برای مصارف طولانی مدت و بادوام طراحی شده اند و برای هر برنامه ای به شکل بهینه در اندازه و تنظیم مورد نیاز در کارخانه ساخته می شوند.خم شدن میله ها به شعاع دلخواه در قطر های متنوع با به وجود آوردن فرم متناسب با کارکرد پروژه، موجب عملکرد بهتر المنت میله ای می شود

المنت
 1. از دیگر مزایای المنت میله ای نوع U شکل می توان به زمان عملکرد کوتاه تر، مصرف بهینه انرژی با توجه به عملکرد، بی نیازی از انتقال جریان همرفتی، ایمنی بالا، هزینه پایین المنت ها با توجه به عمر طولانی و راندمان بالای آنها، نصب و حذف و یا جایگزینی آسان المنت های میله ای، بالا بودن سرعت تبادل گرمایی، انتقال گرمایی طولانی تر نسبت به تابش گرما.
 2. کاربرد المنت الکتریکی گرمایی میله ای
 3. قدرت بالا در مقایسه با اندازه کوچک المنت
 4. انتقال سریع حرارتی ، توانایی دقیق کنترل درجه حرارت بالا، راندمان حرارتی کامل
 5. المنت های حرارتی میله ای سازگاری بالایی با انواع برنامه های کاربردی دارد، مثلا انواع المنت ها برای موارد ضد انفجاری یا کاربرد های معمولی و با توجه به نیاز به نصب عمودی یا افقی.
 6. جنس المنت های میله ای نوع U با توجه به کاربرد آن در پوشش فولاد _ استیل _ تیتانیوم و مس است که با توجه به محل جایگذاری شده المنت ساخته می شود.
 7. در داخل لوله ی المنت های میله ای، سیمی از جنس کروم نیکل با مقاومت بالا به صورت فنر پیچ شده قرار می دهند و آن سیم را به وسیله خاک اکسید منیزیم عایق می کنند تا هیچ گونه اتصالی به لوله روکش شده نداشته باشد.
 8. هر چه طول سیم فنر شده کوتاه تر باشد گرم تر می شود ولی در مقابل عمر و دوام آن کاهش می یابد و هر چه طول سیم فنر شده بلندتر باشد نسبت به نوع کوتاهترش کمتر گرم می شود ولی در مقابل عمر و دوام آن بیشتر می شود.
 9. دو سر المنت میله ای U شکل با دو پیچ محکم شده است، پیچ ها از جنس و خواصی هستند که به هیچ عنوان گرم نمی شوند، به همین دلیل به نقطه اتصال پیچ ها نقطه ی سرد گفته می شود.
 10. با اتصال برق به دو سر المنت، سیم کروم نیکل در مقابل انرژی الکتریکی مقاومت کرده و انرژی الکتریکی را درون خود نگه میدارد، بدین ترتیب انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می شود و سیم گرم شده سپس این گرما به خاک عایق بندی سیم منتقل می شود و المنت شروع به گرم شدن می کند.
 11. کنترل کامل اتوماتیک وار المنت های میله ای از طریق طراحی مدار المنت، به راحتی می توانید درجه حرارت انتقالی، فشار، جریان و سایر پارامترهای کنترلی را خودکار تنظیم و کنترل کنید.
 12. هم چنین این المنت ها از جنس مواد الکتریکی مخصوصی ساخته شده اند که همراه با طراحی بار برق دوام بالایی پیدا می کنند، المنت های لوله ای با محافظت چندگانه، باعث می شوند ایمنی و عمر آنها بسیار افزایش یابد.
 13. المنت میله ای U شکل صاف در اندازه های مختلف و توان های متفاوت و همینطور قابلیت انعطاف پذیری به اشکال مختلف از المنت های پر کاربرد در صنایع و مصارف خانگی است.
 14. المنت حرارتی لوله ای ترکی، ایتالیایی، اسپانیایی و ایرانی به خاطر شکل پذیری راحت و ایمنی بالا و مقرون به صرفه بودن پر مصرف ترین المنت های الکتریکی گرمایی موجود در بازار هستند.
 15. موارد استفاده این نوع المنت اکثر اوقات مخزن های مایعات داغ، خشک کن ها، کارخانه ها، لوازم خانگی الکتریکی گرمایشی ( کباب پز و فر )، شیشه سازی، هیتر برقی سوله ها، شرکت ها،  رطوبت دهی به مواد شیمیایی، نانو تکنولوژی، گرم کن های محیطی ( متعادل سازی دمای محیط )، پیش گرمکن ها و سرد خانه ها است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *