المنت

المنت


المنت میله ای

  المنت میله ای متداو لترین نوع المنت می باشد.این نوع المنت ها در ابعاد مختلفی هستند که بر حسب نیاز مصرف کننده ساخته می شوند. در ادامه به بررسی المنت میله ای U شکل خواهیم پرداخت.

این نوع المنت ها بدلیل راحتی در خم کاری و فرم دهی یکی از پر استفاده ترین المنت ها می باشد. روکش این نوع المنت از نوع استیل می باشد.

المنت میله ای در صنعت پلاستیک ، سردخانه و بسته بندی مصرف فراوان دارد. این نوع المنت ها کاربرد های گوناگونی دارند.

المنت های صنعتی میله ای، قابل انطباق با کاربردهای فراوانی است که در آن گرمای الکتریکی مورد نیاز می باشد.  این نوع المنت ها می توانند به صورت مستقیم و خمیده در اشکال مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

سیم مورد استفاده در هسته این نوع المنت ها، آلیاژ کروم نیکل (۲۰% کروم-۸۰% نیکل) می باشد.

این نوع المنت را می توان طبق درخواست شما به اشکال مختلف آماده نمود.

این نوع المنت ها دارای شکل های مختلفی می باشند که شامل L  شکل، U شکل ، مارپیچ و غیر هستند.

یکی از اشکال مختلف این نوع المنت، المنت میله ای U شکل می باشد که در این مطلب از سایت المنت آرین با این نوع المنت آشنا می شویم. المنت میله ای - سازنده انواع المنت - خرید و فروش -قیمت

نکته

نکته مهم در انتخاب المنت های میله ای طول عمر المنت هاست که بار سطحی المنت آن را تعیین می کند به این صورت که هر چه بار سطحی المنت کمتر باشد طول عمر آن بیشتر است پس در انتخاب المنت های لوله ای باید تا جای ممکن از بار سطحی کمتر استفاده کرد.

کاربرد المنت میله ای U شکل

المنتهاي ميله اي داراي كارايي هاي بسيار گوناگوني بوده و تقريبا در تمامي صنايع مورد استفاده قرار مي گيرند. يكي از كارايي هايي كه المنتهاي ميله اي بسيار در آن مورد استفاده قرار مي گيرد يخ زدايي و جلوگيري از تراكم بالا است. در بسياري از شرايط المنت ميله اي انتخابي مطمئن و كم هزينه هستند.

اين المنت مي تواند در گاردهاي ماشين كاري شده براي انتقال حرارت هدايت شده و شكل گرفته حرارت پايدار را در هر نوع كاربرد خاص فراهم كند.

لباسشويي ظرفشويي سماور هيتربخاري يخچال هوا گرم هوا خشك و….

المنت میله ای با توجه به کاربردی که در صنعت دارند به کار گرفته می شوند. برای انتخاب جنس المنت های اسیدی جدولی وجود دارد که از آن استفاده می شود وبا توجه با داده های آن جدول غلاف مناسب انتخاب می شود. المنت میله ای - فروشگاه الکترومحب - سازنده انواع المنت در لاله زار

نکته

المنتی که غلاف نداشته  باشد نمی توان از آن استفاده کرد. اگر این کار انجام شود موجب برق گرفتگی و همچنین احتمال شکستگی سیم المنت را به دنبال دارد و باعث بوجود آمدن خسارت های زیادی شود. جنس غلاف های المنت تیتانیوم، استیل و شیشه های از جنس کوارتز و پیرکس هستند.

بخش خارجی المنت ها به صورت واتر پروف (ضد آب) ساخته شده است که مانع ورود رطوبت به داخل المنت ها می شود. صاحبان صنایع مختلف با المنت میله ای U شکل بسیار سروکار داشته و این المنت ها را به خوبی می شناسند.

مزایای المنت U شکل

از مزایای المنت میله ای نوع U شکل می توان به زمان عملکرد کوتاه تر، مصرف بهینه انرژی با توجه به عملکرد، بی نیازی از انتقال جریان همرفتی، ایمنی بالا، هزینه پایین المنت ها با توجه به عمر طولانی و راندمان بالای آنها، نصب و حذف و یا جایگزینی آسان المنت های میله ای، بالا بودن سرعت تبادل گرمایی، انتقال گرمایی طولانی تر نسبت به تابش گرما.

انتقال سریع حرارتی ، توانایی دقیق کنترل درجه حرارت بالا، راندمان حرارتی کامل

این نوع المنت ها سازگاری بالایی با انواع برنامه های کاربردی دارد، مثلا انواع المنت ها برای موارد ضد انفجاری یا کاربرد های معمولی و با توجه به نیاز به نصب عمودی یا افقی.

با اتصال برق به دو سر المنت، سیم کروم نیکل در مقابل انرژی الکتریکی مقاومت کرده و انرژی الکتریکی را درون خود نگه میدارد، بدین ترتیب انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می شود و سیم گرم شده سپس این گرما به خاک عایق بندی سیم منتقل می شود و المنت شروع به گرم شدن می کند.

المنت میله ای U شکل تقریبا برای انواع وسایل گرمایشی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ این المنت ها به آسانی شکل می گیرند و بالاترین مقاومت الکتریکی و مکانیکی در نوع خود را دارند.

المنت میله ای U شکل همچنین می توانند مورد استفاده در گرم کردن مایعات، با غرق کردن آن در مایعات همانند آب، روغن، محلول ها و حلال ها و مواد ذوب شده باشد که روکش لوله استیل استاندارد شده درجه های بالا را بهتر تحمل می کند؛ از دیگر انواع مقاوم این المنت ها می توان برای محیط های رسوبی، خورنده و اسیدی به کار برد. این نوع المنت ها همچنین برای انتقال گرما و حرارت به هوا و گاز کاربرد دارند.

المنت میله ای
المنت میله ای

برای خرید انواع المنت به ویژه المنت میله ای U شکل می توانید به شرکت المنت سازی آریان مراجعه بفرمایید.        

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *