المنت

المنت


المنت

المنت سیلیکون کارباید چیست ؟

عموما یک المنت سیلیکون کارباید (SiC) که از یک میله لوله ای یا سیلندر اکسترود ساخته شده، از دانه های سیلیکون کاربیدی که با یکدیگر توسط فرایند واکنش پیوندی یا یک فرایند تبلور مجدد در دماهای بیشتر از  oC۲۱۵۰ ترکیب شده اند می باشد.

نتیجه یک ماده پایدار شیمیایی با ضریب انبساط گرمایی کم و تمایل کم به تغییر شکل است. تبلور مجدد دانه های مناسبی از سیلیکون کاربید پدید می آورد که به عنوان پل یا نقاط اتصال بین دانه های بزرگتر، بدین ترتیب تشکیل مسیرهای رسانا را ممکن می کنند.

تعداد پل های تشکیل شده مقاومت مواد را تعیین می کند- تعداد بیشتر، مقاومت کمتر. راز ایجاد المنت گرمایش خوب، کنترل فرایند تشکیل با ماده برای بهبود مقاومت الکتریکی مناسب است.

المنت های SiC انتخاب محبوبی برای بسیاری از کاربردهای حرارتی هستند. این المنت ها در انواع مختلف شکل و اندازه موجودند.

استفاده گسترده در کوره های الکتریکی متنوع دماهای بالا تا حداکثر oC1550 و دیگر دستگاه های گرمایش الکتریکی مانند صنایع آهن ربایی، سرامیک، متالورژی پودری، شیشه، متالورژی، ماشین آلات و غیره

ویژگی های المنت های SiC

این نوع المنت ها با توجه به نوع ساخت آنها ویژگی های متفاوتی دارند ، در ادامه به چند ویژگی کلی این نوع المنت ها اشاره خواهد شد .

  • استفاده از پودر SiC سبز با خلوص بالا به منظور اطمینان از بهترین پایه برای تولید المنت SiC کیفیت بالا.
  • میله المنت سیلیکون کارباید با فشار ۵۰۰ تنی اکسترود شده تا اطمینان حاصل شود که تمام طول آن یکنواخت و دارای چگالی بالا است.
  • سرعت انتقال گرما و مقاومت بسیار عالی بین نقطه گرم و نقطه سرد دارد تا از انتقال دمای بیش از حد به ناحیه سرد و آسیب به بدنه کوره جلوگیری شود.
  • تکنولوژی خاص برای گسترش یک لایه محافظ روی سطح ناحیه گرم، که مشخصا ویژگی ضد اکسایشی را افزایش داده و عمر سرویس را افزایش می دهد.

کاربردهای المنت سیلیکون کارباید

تمام المنت های Globar SG و SR قابل نصب به صورت افقی و عمودی هستند. ارتباط پایان یافته تک المنت های Globar SR آنها را به طور ایده آلی مناسب کاربردهای گوناگون می سازد،

جایی که المنت های استاندارد Globar SG به آسانی قابل استفاده نیستند، مثل جایی که دسترسی آسان نیست یا در هر موردی که ارتباطات پایان یافته تک ضروری هستند.

المنت های Globar SG در طیف گوناگونی از کاربرد درکوره ها، از کوره های کوچک آزمایشگاهی تا فرایندهای گرمایش صنعتی بزرگ، در اتمسفرها و محدوده دماهای مختلف استفاده می شوند.

المنت ها آزادی زیادی به طراحی کوره می دهند که همراه با نصب آسان و طول عمر زیاد، آن ها را انتخاب ترجیحی در بسیاری از کاربردها شامل شیشه، سرامیک، الکترونیک و صنایع فلزی و همچنین برای تحقیق و توسعه می کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *