المنت

المنت پرس حرارتی

دستگاه المنت پرس حرارتی

پرس حرارتی دستگاهی است برای انتقال و تثبیت انواع چاپ مانند متن، عکس، لوگو و افکت های حرارتی بر روی اجسام که با استفاده از دمای بالا و فشار زیاد در زمانی مشخص، چاپ را به صورت دائمی بر روی محصول منتقل می نماید

پرس های حرارتی، برای چاپ های حرفه ای و بی نقص مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع پرس های حرارتی مانند اتویی بزرگ هستند با این تفاوت که اتوهای معمولی و دستگاه های لمینت امکان اعمال دما و فشارمورد نیازرا ندارند اما این دستگاه گرما وفشاربیشتر و یکنواختی وارد می کند.

به صورت استاندارد برای انتقال چاپ، دمایی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه و فشار بالا و یکنواختی مورد نیاز است که بوسیله لوازم دیگر امکان اعمال آن نیست. این دستگاه مجهز به کنترل دیجیتال ، دما و زمان با کاربری آسان بوده و علاوه بر دقت بالا از بروز خطا و اتلاف وقت توسط اپراتور جلوگیری می کند.

المنت دستگاه پرس حرارتی

المنت پرس حرارتی یکی از قطعات بسیار کاربردی در این نوع دستگاه به شمار می رود. این المنت ضمن مقاومت در برابر حرارت به وجود آمده در این دستگاه در تنظیم و انتشار یکنواخت دما در تمام سطوح دستگاه پرس کاربرد فوق العاده ای دارد.

هر چند در انواع پرس حرارتی که دارای جک مخصوص می باشند از انواع المنت های ریشه ای بهره می گیرند. با این وجود در سایر دستگاه های موجود از قبیل دستگاه های سابلیمیشن یا پرس گرم از المنت های پرس حرارتی که قابلیت تعویض دارند استفاده می شود.

المنت موجود در این نوع دستگاه ها در برابر حرارت مقاوم بوده و از انتشار ناموزون دما به نقاط حساس و یا روی قطعات حساس جلوگیری می کند. برخی از کارکردهای المنت پرس حرارتی غیر از استفاده در این دستگاه به استفاده آن در سایر صنایع و دستگاه ها از قبیل دستگاه های برشی یا دستگاه های سابلیمیشن مربوط می شود

که به آن رنگ بخار شده نیز می گویند. این رنگ و طرح های مورد نیاز توسط انواع دستگاه چاپ یا پلاتر، سیلک، فلکسو و سایر دستگاه های مورد استفاده در چاپ و یا توسط پرس حرارتی در سطوح مختلف نقش می بندد.

المنت پرس حرارتی در دستگاه های پرس حرارتی اتوماتیک و دستی

دستگاه های پرس حرارتی اتوماتیک نسبت به دستگاه های پرس دستی، سرعت چاپ و تولید را تقریبا دو برابر می کنند و همچنین با قابلیت هایی نظیر امکان تعویض المنت پرس حرارتی، افزایش دقت پرس کاری به دلیل نداشتن هیچ گونه جابه جایی در لحظه ی زدن طرح، بسیار حائز اهمیت و سودمند می باشد.

همچنین روش کنترل دمای این دستگاه پرس بر اساس قطعات نیمه هادی می باشد و حفاظت های متعدد و بسیاری برای المنت پرس حرارتی دستگاه در نظر گرفته شده است که این امر، خود ضامن مصرف بهینه و صحت و دقت عملکرد و عمر بالای المنت پرس حرارتی می باشد.  

اهمیت کیفیت عملکرد المنت دستگاه پرس حرارتی بسته بندی

انواع دستگاه پرس حرارتی بسته بندی که در بازار موجود می باشند شامل دستگاه های پرس دستی و پدالی می باشند. کار با این دستگاه ها بسیار ساده می باشد و ظرف مدت چند ثانیه به وسیله آن ها پلمپ بسته بندی صورت می گیرد.

المنت دستگاه دوخت پلاستیک وظیفه تامین حرارت مورد نیاز برای فک دستگاه را دارا می باشد بنابراین بخش اصلی دستگاه محسوب می شود. اگر المنت به درستی کار نکند گرمایی تولید نشده در نتیجه پرس نیز صورت نمی گیرد.

بنابراین مراقبت از المنت دستگاه ضروری می باشد و باید سعی کرد زیاد به آن فشار وارد نیاید و دستگاه به صورت یکسره به برق وصل نباشد. المنت دستگاه های دوخت با توجه به نوع دستگاه و اندازه آن متفاوت می باشند

اما کیفیت عملکرد آن ها یکی می باشد و با مقاومت بالایی که دارند انرژی الکتریکی را به گرمایی تبدیل می نمایند. در صورتی خرابی المنت با هزینه اندکی و به سادگی می توان آن را تعویض نمود.

نقش المنت پرس حرارتی

اصولا المنت های مورد استفاده در دستگاه های مخصوص چاپ تصاویر یا طرح های مختلف با توجه به ابعاد و نیز حجم سفارشات مشتریان به چاپ و درج این طرح ها اقدام می کنند.

یکی از اساسی ترین نقش هایی که این المنت بر عهده دارد توزیع یکدست و انتشار گرما جهت استفاده در تغذیه دستگاه پرس گرم می باشد. این کار موجب می شود تا گرمای حاصل شده به بهترین شکل ممکن رنگ و طرح مورد نظر را روی سطح مذکور نقش ببندد.

انواع المنت های موجود در دستگاه های مختلف غالبا نقش تامین حرارت و انتقال آن را بر عهده دارند. این المنت ها دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد البته درجه مقاومت این نوع المنت به نوع دستگاه و مواردی که از آن استفاده می شود نیز بستگی دارد.

توصیه می شود در سرویس های دوره ای حتما سرویس المنت و یا تعویض به موقع آن در دستور کار قرار گیرد.

المنت پرس حرارتی

المنت پرس حرارتی

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.
هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان
مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.
قیمت مناسب
منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.
ساخت با دقت بالا
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
تکنولوژی در تولید
همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.
 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *