المنت

المنت


 المنت ترمومتر ها ابزارآلاتی هستند كه جهت اندازه گيري دما و برخی مواقع به همراه سایر تجهیزات جهت کنترل دما مورد استفاده قرار می گيرند. دماسنج (ترمومتر) ها بر اساس خواص متفاوت كار می كنند به  هر كدام از اين خواص کمیت دماسنجی گفته می شود .-المنت سرامیکی

مهمترین کمیت های ترمومتریک  عبارتند از حجم يا ارتفاع يك مايع در دماسنج  معمولی که معروف ترین آنها ترمومتر جیوه ای موجود در منازل است، فشار يک گاز  خاص در حجم ثابت و يا حجم  گاز در فشار ثابت در دماسنج گازی، مقاومت الکتريکی سيم  استفاده شده در دماسنج مقاومتی، جريان الکتريکی در اتصال دو فلز ناهمگون به یکدیگر (در دماسنج  ترموكوپلی)،  مطابقت رنگ نور لامپ رشته ای در آذرسنج ها که به پیرو متر یا آذرسنج نیز معروفند و دیگر پارامتر های موثر در اندازه گیری دما.

المنت سرامیکی
المنت سرامیکی

ترمومتر جیوه ای

ساده‌ترین ترمومتر، ترمومتر جیوه‌ای است که از لوله نازکی که دارای مخزن کوچکی می‌باشد، تشکیل شده است. درون مخزن از جیوه پُر شده است و تغییر دما باعث بالا رفتن و پایین آمدن جیوه در ترمومتر شده  در اثر آن جیوه در ستون درجه بندی شده جابجا شده و روی درجه دمای مورد نظر قرار می گیرد و در نهایت به کمک آن، دمای جسم تعیین می‌شود.

ارتفاع جیوه، کمیتی است که در ترمومتر جیوه‌ای موجب سنجش دما می‌شود. بنابراین در ترمومتر جیوه ای افزایش دما باعث انبساط جیوه شده و ارتفاع ستون جیوه افزایش می دهد. این ترمومترها دارای بازه اندازه گیری محدودی هستند و همچنین خروجی آنها نمی تواند در سیستم های کنترلی استفاده شود. بنابراین استفاده از این دماسنج ها در صنعت متداول نیست.

امروزه ترمومترهای جیوه‌ای، به صورت گسترده در هواشناسی استفاده می‌شوند. هر چند در سایر زمینه‌ها به‌طور چشمگیری در حال کنار گذاشته شدن هستند. در بسیاری از کشورها، این ترمومترها را از سیستم پزشکی خارج نموده‌اند. بعضی از کارخانه‌ها از آلیاژ گالیم، ایندیم و قلع به عنوان جایگزین جیوه استفاده می‌کنند.-المنت سرامیکی

نحوه ی استفاده از دماسنج جیوه ای

کافی است ته ترمومتر که همان حباب شیشه ای حاوی جیوه است را در محیطی که قصد اندازه گیری دمای آن را داریم در تماس قرار بدهیم صورت را به صورت موازی با ترمومتر قرار می دهیم تا بتوانیم تغییرات اعمال شده را ببینم در این حالت جیوه ی موجود در ستون مندرج که در بالاترین حالت ممکن قرار گرفته است دمای بدن را نشان می دهد.

 کاربرد ها و ویژگی های ترمومتر جیوه ای

ترمومتر جیوه ای پرکاربرد ترین ترمومتری است که در حال حاظر در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد اساس کار این ترمومتر با جیوه است  و دلیل نام گذاری ان استفاده از جیوه در ساخت این ترمومتر است .

ترمومتر جیوه ای غالبا در مصارف پزشکی برای اندازه گیری دما وحرارت و تب بدن مورد استفاده قرار می گیرد. با کاهش یا افزایش دما حجم جیوه منبسط یا منقبض می شود و باعث می شود حجم جیوه در ستون درجه بندی شده جا به جا شده و روی دمای مورد نظر قرار بگیرد.

این ترمومتر حاوی یک حباب جیوه ای است حباب به یک لوله ی شیشه ای نازک متصل می شود .-المنت سرامیکی

انواع ترمومتر جیوه ای

ترمومتر جیوه ای 2 نوع می باشد که برای اندازه گیری تب و دمای بدن بیمار مورد استفاده قرار می گیرد .

پایه ای : جهت بررسی تغییرات دمایی کوچک در بدن مورد استفاده قرار میگیرند . ترمومتر های تشخیص تب بین ۳۰ تا ۴۰ درجه را نشان می دهند.

دهانی ، مقعدی کودک : برای اندازه گیری یک باره ای دما مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا یک بار مصرف هستند.

المنت سازی آرین

گروه صنعتی المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت سرامیکی، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت سرامیکی

ترموکوپل

ترموکوپل

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت تسمه ای

المنت تسمه ای

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *