المنت

المنت


المنت سیم المنت باید دارای کیفیت بالا و استاندارد های ویژه ای باشد تا المنت ما کارایی خوبی از خود به جا بگذارد. سیم المنت ها، کنترل جریان و نیز دمای المنت را بر عهده دارند. این سیم به دو شکل تخت و گرد روانه بازار می شود. کیفیت و فرم سیم المنت در بالا بردن کیفیت یک المنت بسیار تاثیر گذار می باشند. کیفیت سیم المنت با ظرفیت المنت در تحمل حرارت نسبت مستقیم دارد. بر اساس این تغییرات سیم المنت، تا دمای 1250 درجه می تواند حرارت قابل تحمل المنت را افزایش دهد. این افزایش دما به معنای کاربرد بیشتر المنت ها می باشد، که در نتیجه این عمل، صنایع بیشتری می توانند از المنت ها استفاده کنند. -المنت فشنگی

سیم المنت دارای آلیاژ های مهمی می باشد که خزش بالایی را برای آن به همراه دارد. همچنین سیم المنت های با کیفیتی مانند کروم نیکل فنر شده در مقایسه با آرم کروم و آهن، ماندگاری بالایی دارند و از نظر اقتصادی یک صرفه جویی در هزینه های پس از خرید ما می باشند.

سیم المنت کروم نیکل

سیم المنت کروم نیکل تخت رایج ترین نوع المنت برای صنایع سفال و انحنای اجسام شیشه ای ، همجوشی ، تسمه و تزئینات سیم های مقاومتی کویل باز (طول نا محدود) هستند. برای این المنت ها دو نمونه از مواد مقاومتی استفاده می شوند که عبارت اند از :نیکل کروم (NiCr) و آهن – کروم – آلومینیوم (FeCrAl).

درصد ترکیب نیکل کروم برای موارد مورد استفاده به صورت 20-80 (Ni 80% – Cr 20%) می باشد که قادر است بیشترین حد حرارت را تا 1200 درجه سانتی گراد تولید نماید.یکی از مزیت های NiCr در این است

که هنگامی که گرم می شود تغییر حالت نمی دهد و فقط نیازمند ساپورت های متناوب می باشد.این در حالی است که FeCrAl (آهن – کروم – آلومینیوم) رنج های مختلفی از دما را تولید می نماید که بیشترین درجه حرارت تولیدی آن 1400 درجه سانتی گراد می باشد.این دما استاندارد صنایع سفال می باشد که ظرفیت تولید را نیز دارا می باشد.

سیم المنت تخت

یکی از اصلی ترین تفاوت های میان دو نوع مذکور در این است که در مقیاس برابر دمایی FeCrAl نیاز به سیم المنت کمتری نسبت به NiCr برای دست یابی به دمای مشخص دارد که در این حالت قیمت پایانی نیز کمتر شده و حدود 30% تجهیزات وابسته را کاهش می دهد. المنت های FeCrAl به دلیل اینکه در اثر گرما شکل خود را از دست می دهند باید به صورت کامل از طریق ساپورت مهار گردند.برای این کار معمولا با ایجاد شیار بر روی دیوار ها یا لوله های شیشه ای یا سرامیکی که المنت در مرکز لوله با حساسیت خاصی قرار می گیرد استفاده می شود.-المنت فشنگی

دانستن این نکته که المنت های FeCrAl دارای خاصیت مغناطیسی هستند ، در حالیکه در نوع NiCr این خاصیت وجود ندارد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.سیم مقاومتی انحصارا مناسب ذوب شیشه ای می باشد.حداکثر دما المنت FeCrAl نیز 1400 درجه سانتی گراد می باشد در حالیکه دمای کار(کوره) 1350 درجه سانتی گراد و در نهایت دمای ذوب آن به 1250 تقلیل می یابد. این بدان معنی است که در دمای معمولی ذوب شیشه،المنت در محدوده بالاتری از رنج های ذکر شده در فوق کار می کند.

بخار ذوب شیشه می تواند باعث خوردگی سیم المنت کروم-نیکل تخت گردد که برای جلوگیری از این شرایط المنتی با سازگاری این شرایط برای نوع FeCrAl مناسب است که در محیط سرباز تا 1000 درجه سانتی گراد fرای چندین ساعت گرما را حفظ کند. این نتیجه تحت تاثیر پوشش آلومینیوم اکسید بر روی سطح بیرونی المنت بدست آمده و همچنین باعث افزایش عمر مفید المنت می گردد.

Thermocouple (TC) temperature assemblies | KROHNE Group

سیم های المنت کروم نیکل در مقطع تخت و در سایزهای مختلف همراه بامقاومت های متنوع در اهم

های مختلف ارائه می گردد .

موارد مصرف : گروه های برقی- کوره های آزمایشگاهی- کوره های خم کن شیشه و ….

به منظور کسب اطلاعات و قیمت سیم المنت کروم نیکل تخت با کارشناسان شرکت المنت سازی آرین تماس حاصل فرمایید.

المنت سازی آرین

المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت فشنگی

المنت فشنگی
المنت فشنگی

المنت فلنج دار

المنت تسمه ای

المنت میله ای

المنت میله ای

ترموکوپل

ترموکوپل

المنت سرامیکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *