المنت

المنت


المنت رایج‌ترین نوع RTD، به نام PT100 می‌باشد. PT100 مبین پلاتین به عنوان عنصر حسگر و مقاومت ۱۰۰ اهمی در صفر درجه سانتیگراد است.-المنت فشنگی

نحوه کارکرد سنسور های RTD به این شکل می باشد که با استفاده از مقاومتی که در داخل آن کارگذاشته شده در اثر بالاتر رفتن دما میزان مقاومت سنسور هم افزایش پیدا می کند و با پایین رفتن دما از میزان مقاومت کاسته می شود و نمایشگر های دما در این تیپ سنسور های دما به وسیله بالا و پایین رفتن مقاومت تشخیص دما را می دهند.

در شکل سیم بندی اساسی PT100 نشان داده شده که برای مسافت‌های چند متری مقادیر بالنسبه دقیقی انتقال داده می‌شود.

اما اگر اندازه‌گیری خیلی دقیق نیاز نباشد یا فاصله کم باشد می‌توان بعضی سیم‌ها را در هم ادغام کرد و مدارهای سه سیمه و دو سیمه را به کار گذاشت.

المنت فشنگی
المنت فشنگی

طراحی سنسور PT100

در صنعت سنسورهای PT100 و … به صورت معمول برای سنجش حرارت تولیدی وسایل مختلف بکار گرفته شده و در بیشتر موارد داخل اتصالات سری و غلاف قرار دارند. اتصال الکتریکی سنسور PT100 درون اتصالات سری سنسور انجام می شود. در صنعت معمولا سنسورهای پی تی صد را به سه گروه کلی تقسیم می کنند به شکلی که هر کدام از این گروه ها دارای سه اندازه متفاوت یا سایز مختلف هستند. اسامی گروه ها همان جنسی است که از آن ساخته شده است.

 رایج‌ترین دسته بندی برای سنسور pt100 تقسیم بندی آنها در سه تیپ زیر است:
  • سنسورهای pt۱۰۰ ساده: این سنسورها ساده‌ترین و معمولی‌ترین گزینه‌ها در سطح بازار هستند که محدوده دمایی بین منفی ۲۰۰ تا مثبت ۴۰۰ درجه سانتیگراد را پوشش می‌دهند. -المنت فشنگی
  • سنسورهای pt۱۰۰ سرامیکی: در ساخت این سنسورها از ماده سرامیک استفاده شده است که مقاومت آنها را بالاتر برده و به همین دلیل از آنها در محدوده دمایی بین منفی ۲۰۰ تا مثبت ۶۰۰ درجه سانتیگراد استفاده می‌شود.
  • سنسورهای pt۱۰۰ غلاف کونیک: این سنسورها انتخاب خوبی برای محدوده دمایی صنعتی هستند که رنج دمایی بین منفی ۲۰۰ تا مثبت ۸۰۰ درجه سانتیگراد را پوشش می‌دهد.

انواع سنسورهای PT100 بر اساس جنس

 سنسور های pt100 متناسب با نوع مصرف و دمای کاری در اندازه های مختلفی ساخته می شوند .

1.فیلمی

تشکیل شده از یک نیمه هادی که مطابق با استاندارد بین المللی ساخته شده و اصطلاحا به آن pt100 فیلمی می گویند. در این نوع نیمه هادی بر اساس تغییر دما تغییر مقاومت ایجاد شده و از طریق این تغییر مقاومت می توانیم بر اساس جداول استاندارد این تغییرات ، که معمولا خطی می باشد دمای مورد نظر را محاسبه و اندازه گیری نماییم .

2.سرامیکی

تشکیل شده از یک استوانه سرامیکی و سیم نازک از جنس پلاتینیوم  ( Platinum ) که به صورت خیلی ظریف فنر شده است و داخل این استوانه جای گذاری می شود ، در فلز پلاتینیوم بر اساس تغییرات دما تغییرات مقاومتی (ohm) به صورت خطی ایجاد می شود و در نتیجه همانطور که در سنسور فیلمی اشاره کردیم با استفاده از این تغییرات می توانیم دمای پروسه ها را اندازی گیری و کنترل کنیم.-المنت فشنگی

3.شیشه ای

سنسور PT100 ضد آب

 این سنسورها به شکلی طراحی شده‌اند که امکان استفاده از آنها در مکان‌های مرطوب و یا مکان‌هایی که احتمال نفوذ مایعات در آنها وجود دارد فراهم شده است. در این سنسورها هم سیمها و هم اتصالات کاملاً ضد آب بوده و از یک چسب مخصوص برای بستن درزهای مختلف آن‌ها استفاده می‌شود. در حقیقت این دسته از سنسورها هم در برابر نفوذ آب و هم در برابر حرارت بالا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

 سنسور pt100 ضد انفجار

این نوع سنسورها از جنس فلکسی بل هستند و دارای مقاومت نفوذ ناپذیری گازها بوده که امکان استفاده از آن‌ها در پالایشگاه‌ها و سایر مکان‌های مشابه مانند پمپ بنزین‌ها وجود دارد. بنابراین کسانی که از این سنسورها استفاده می‌کنند می‌توانند اطمینان داشته باشند که احتمال بروز انفجار در محل کار آنها به حداقل رسیده و در این زمینه نگرانی خاصی ندارند.

المنت سازی آرین

المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، 

المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-المنت فشنگی

المنت سرامیکی

المنت تسمه ای

المنت فلنج دار

المنت میله ای

المنت میله ای

ترموکوپل

ترموکوپل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *