المنت

المنت


المنت

آموزش نصب ترموستات لیریک هانیول

آموزش نصب ترموستات لیریک هانیول

آیا آماده نصب ترموستات لیریک Lyric جدید خود هستید؟ در این جا راهنمای گام به گام ما ارائه شده است:

1- قبل از آن که شروع کنید، به دیوارهای اطراف ترموستات لیریک خود نگاه کنید تا ببینید سوراخ یا رنگ آسیب دیده ای برای ترمیم وجود نداشته باشد که بعد از نصب ترموستات جدید نمایان شود. چنانچه چنین مواردی وجود دارد، آن ها را ترمیم کنید.

2- مطمئن شوید جعبه خریداری شده شما شامل این قطعات باشد: ترموستات، پلیت دیواری، پیچ های سوارشونده، پلیت پشت. پلیت دیواری (تصویر دوم از سمت چپ) اختیاری است و برای پوشاندن اثرات باقی مانده از ترموستات قبلی قرار داده شده است.

مطمئن شوید بسته شما در بردارنده این قطعات باشد:

3- این ابزارها را در اختیار داشته باشید:

 • پیچ گوشتی چهارسو (ترجیها مدل فیلیپس)
 • پیچ گوشتی کوچک
 • مداد یا خودکار

4- محل مدارشکن (Circuit Breaker) خود را مشخص کنید و سیستم گرمایش/AC خود را خاموش کنید. با رفتن به سراغ ترموستات و سعی برای افزایش و کاهش دما از قطع بودن برق مطمئن شوید. در صورتی که سیستم به تغییر دما جواب داد، این بدان معنا است که برق قطع نیست.المنت

محل مدارشکن خود را مشخص کنید و سیستم گرمایش/AC خود را خاموش کنید.

5- وقتی برق سیستم شما قطع شد، می توانید پلیت روبرویی ترموستات قدیمی را بردارید. بیشتر پلیت ها به سادگی بدون نیاز به پیچ گوشتی قابل برداشتن هستند اما در صورتی که پنل دیواری با پیچ محکم شده باشد، پیچ ها را باز کنید.

6- در این هنگام باید با دسته ای سیم روبرو شوید. هر ترموستاتی از سیم کشی متفاوت خود استفاده می کند، بنابراین مهم است که بدانید کدام سیم ها سازگار بوده و کدام ها این گونه نیستند. با گوشی، تصویری از چیدمان سیم کشی برای موارد رجوع بعدی بگیرید. در صورتی که سیم ها برچسب ندارند، با چسب نواری آن ها را برچسب گذاری کنید.

المنت

7- ولتاژ سیستم خود را بررسی کنید.

 • آیا سیم های ضخیم سیاهی وجود دارند که به کانکتورهای قیفی [ Wire nuts] وصل هستند؟
 • آیا ترموستات شما 110 ولت است، یا از آن بیشتر است؟

در صورتی که پاسخ شما به سوالات بالا مثبت است، دارای سیستم ولتاژ خطی هستید. متاسفانه، ترموستات لیریک با این سیستم سازگار نیست، و شما تنها می توانید از ترموستات هایی استفاده کنید که برای سیستم های ولتاژ خطی طراحی شده اند.

8- پیچ های مابقی ترموستات (پلیت پشتی و پلیت دیواری) را باز کنید و از دیوار جدا نمایید.

9-  اکنون می توانید شروع به نصب ترموستات هانیول لیریک خود کنید.

همه سیم ها را به یک دسته تبدیل کنید و آن ها را از طریق پلیت پایه تغذیه کنید و ترموستات را به دیوار پیچ نمایید.تغذیه آن ها از طریق پلیت دیواری بسیار کُندتر خواهد بود.

10- با مشاهده حباب سبز کوچک، مطمئن شوید ترموستات کاملا تراز باشد. در صورتی که حباب بین دو خط باشد، می توانید سیم کشی را انجام دهید. همین طور باتری AAA همراه بسته را قرار دهید.

 

با مشاهده حباب سبز کوچک، مطمئن شوید ترموستات کاملا تراز باشد.

11- پلیت دیواری لیریک را به دیوار پیچ کنید. پیچ های همراه به طور خاص برای ترموستات لیریک تهیه شده و خودشان تکیه گاه ایجاد می کنند.

12- اپلیکیشن هانیول لیریک را دانلود کنید تا مشاهده کنید هرسیمی کجا باید قرار گیرد. هرکدام دارای وضعیت سیم کشی متفاوتی هستند، بنابراین اپلیکیشن می تواند منبعی عالی برای کمک به شما باشد.

لیریک راوند از آن جهت متفاوت از ترموستات هانیول وای-فای است که لیریک فاقد سیم A/C است. این بیشتر شبیه نصب ترموستات نِست است.

13. برای قرار دادن سیم ها، هر سیم را در ترمینال خود قرار دهید و با کشیدن ملایم آن، از محکم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید. سیم ها تقریبا به اندازه یک چهارم اینچ باید وارد ترمینال شوند.

برای بیرون آوردن سیم ها، همچنان که سیم ها را می کشید، با ملایمت زبانه های ترمینال را با خودکار یا پیچ گوشتی کوچکی به طرف پایین هل دهید.

برای قرار دادن سیم ها، هر سیم را در ترمینال خود قرار دهید

14. اپلیکیشن لیریک به شما می گوید که هر یک از اسلایدرها سمت چپ و راست، بسته به نصب سیم R شما بالا باشد یا پایین.

15. زمانی که سیم های شما در جای خود قرار گرفتند، پلیت روبرویی را با ملایمت سر جای خود قرار دهید و به سمت پلیت دیواری فشار دهید.

16. به سراغ مدارشکن بروید و برق سیستم گرمایش A/C خود را دوباره وصل کنید. در صورتی که همه چیز به درستی کار کند، لیریک شما روشن شده و خود شروع به راه اندازی می کند. فرایند راه اندازی حدود 3 دقیقه طول می کشد.

17. وقتی نام منحصربفرد شبکه خود را مشاهده کردید، دکمه «OK» را فشار دهید تا تنظیمات ترموستات خود را انجام دهید. از اپلیکیشن لیریک در گوشی هوشمند یا تبلت خود برای انجام این کار استفاده کنید.

در صورتی که نام منحصربفرد شبکه خود را مشاهده نکردید، نماد آب و هوا را فشار داده و برای 5 ثانیه نگه دارید تا از نو شروع به کار کند.

. وقتی نام منحصربفرد شبکه خود را مشاهده کردید، دکمه «OK» را فشار دهید

18. در صورتی که از یک ابزار اندرویدی استفاده می کنید، نام شبکه لیریک را در لیست درون اپلیکیشن لیریک پیدا کنید. در مورد ابزارهای iOS، ترموستات را با نگاه کردن به شبکه های بیسیم و اتصال به شبکه متعلق به ابزار لیریک خود، وصل کنید.

ویژگی های ترموستات هانیول لیریک

آب و هوای بهار در تهران می تواند گاهی بسیار عجیب باشد. یک روز دما به 27 درجه سانتیگراد می رسد و مردم لباس های تابستانی می پوشند و روز بعد همه پالتوهای ضخیم زمستانی و چکمه های برفی می پوشند.ترموستات های قدیمی واقعا نمی توانند از پس این طور تغییر سریع آب و هوا برآیند، به ویژه زمانی که پیوسته خانه نیستیم تا خودمان دما را تنظیم کنیم.

نتیجه؟ قبضی سنگین به خاطر گرمایش خانه و هدررفت انرژی. ترموستات هوشمند لیریک می تواند در این زمینه کمک ساز باشد. منافع بی نظیر زیر را در نظر بگیرید:

 • اپلیکیشن خانگی هانیول: ترموستات لیریک به طور کامل از طریق اپلیکیشنی رایگان در تبلت یا گوشی هوشمند شما با سیستم  امنیتی شما ادغام می شود.
 • این اپلیکیشن به شما امکان می دهد قالب های آسان را برای رویدادهای پرتکرار ذخیره کرده و هر روز از آن استفاده نمایید، مثل توالی لازم برای خروج از خانه و رفتن به محل کار یا توالی هنگام شب و خوابیدن.
 • شما می توانید گوشزدهایی دریافت کنید که تعویض فیلتر را به شما یادآوری می کنند و سطح کم یا زیاد رطوبت را به شما اطلاع می دهند و در رابطه با بیش از حد بودن دمای داخل خانه به شما هشدار می دهند.
کنترل دما بر اساس مکان
 • کنترل دما بر اساس مکان: ترموستات لیریک از مکان یاب جی.پی.اس در گوشی هوشمند شما استفاده می کند تا متوجه شود از خانه خارج شده اید و بدین صورت در مصرف انرژی صرفه جویی کند.
 • این ترموستات، از طریق تکنولوژی جیوفنس[1] بازگشت شما را پیش بینی می کند و اطمینان حاصل می کند هنگام رسیدن شما، هوای خانه مناسب باشد.
 • در صورتی که فرزندان زودتر از شما به خانه می رسند، می توانید این را برای هر یک از اعضای خانواده تنظیم کنید.
 • کنترل دما و رطوبت: این نه گرما بلکه رطوبت است که موجب آزار شما می شود. به همین دلیل، این ابزار هوشمند امنیتی سطح رطوبت را در خانه شما بررسی و تنظیم می کند.
 • بدین صورت دمای 22 درجه سانتیگراد همیشه همان حس 22 درجه را خواهد داشت و خطر تخریب ابزارهای موسیقی، الکترونیکی، اشیاء عتیقه و مبلمان چوبی کاهش می یابد.
 • المنت آرین در زمینه تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی  المنت های فلنج دار میله ای فشنگی حلقه ای سرامیکی ضد اسید و تیتانیوم و…

  المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

  المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

  المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

 • با ما تماس بگیرید:

  واتساپ: 09129273058 

  تماس: 02136870538

  تلگرام: 09390397356

  آدرس: تهران لاله زار پاساژ نور طبقه سوم پلاک 12

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *