المنت

المنت


المنت

المنت مخزنی از جمله المنت های موجود در بازار است که مصارف صنعتی، خانگی و شیمیایی بسیاری دارد.المنت مخزنی یا فلنجی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در یک مخزن قرار گرفته و با عبور جریان گرما تولید می کند.المنت های مخزنی در ابعاد، جنس و مدل های مختلفی برای کاربرهای مختلف ساخته می شوند. در این مقاله سعی میکنیم در یک جمع بندی کوتاه راهنمای خرید المنت مخزنی را خدمتتان ارائه کنیم.

المنت مخزنی یا المنت فلنج دار یکی از پرکاربردترین انواع المنت است که برای گرم کردن و گرم نگه داشتن انواع مخازن مانند مخازن روغن، نفت، گاز و آب مورد استفاده قرار می گیرد.در المنت مخزنی حرارت تولید شده توسط هیتر گرما به صورت مستقیم به مایع مخزن منتقل می شود لذا در زمان کوتاهی مخزن گرم می شود.در ادامه با راهنمای خرید المنت مخزنی آشنا میشویم.

فلنج

در المنت فلنجی مهم ترین جز به کار رفته فلنج است.فلنج ها صفحه هایی دایره شکل هستند که روی آن ها تعدادی سوراخ طراحی شده است، و از آن ها برای اتصال لوله ها به یکدیگر و قطعات مختلف دیگر استفاده کرد.از فلنج برای تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها هم استفاده می شود.هم چنین از فلنج در مکان هایی که قطعاتی مانند شیرها، لوله ها و ابزار دقیق برای تعمیر و مونتاژ نگه داری شده اند، استفاده می شود.اتصالات فلنجی شامل سه قسمت جداگانه است:۱)فلنج ها ۲)پیچ ها ۳)گسکت ها.فلنج ها قطعات دیسکی شکلی هستند که همیشه به صورت جفتی مورد استفاده قرار گرفته و یک قطعه مانند لوله را بین خود قرار داده و به کمک پیچ و مهره اتصالات را محکم می کنند.از ِویژگی های استفاده از فلنج آن است که اتصالات به راحتی باز و بسته شده و برای انواع فشارهای کم و زیاد مناسب هستند. فلنج ها معمولا از چدن، استیل، فولاد و آلیاژهای آن ساخته می شوند.

انواع فلنج

فلنج ها با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند به شکل های متفاوتی نیز ساخته می شوند.در ادامه با چند مدل پرکاربرد از فلنج آشنا می شویم:

فلنج با سطح برجسته

در این نوع فلنج،آن قسمت از فلنج که قرار است در مقابل فلنج دیگر قرار می گیرد، سطحی برجسته دارد.این برجستگی می تواند سطحی صاف و یا شیار دار داشته باشد.شیار های طراحی شده روی سطح برجسته نیز می توانند به صورت حلزونی یا هم مرکز باشند.

راهنمای خرید المنت مخزنی

راهنمای خرید المنت مخزنی

فلنج با سطح ساده

در این نوع فلنج دو سطحی که قرار است روبروی هم قرار بگیرند، کاملا صاف هستند.معمولا در جاهایی که فشار کم است از این فلنج با جنس های چدنی یا فولادی استفاده می شود.

راهنمای خرید المنت مخزنی

راهنمای خرید المنت مخزنی

فلنج لبه دار

این فلنج با سیالی که درون آن قرار می گیرد تماسی ندارد و هزینه ساخت بیشتری دارد.انتهای این فلنج پخ بوده و لوله در سر دیگر به صورت لب به لب جوش می شود.

راهنمای خرید المنت مخزنی

راهنمای خرید المنت مخزنی

فلنج کور

این فلنج یک صفحه گرد است که در پایان مسیرهای لوله کشی و جاهایی که فشار نسبتا زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.ماکسیم فشاری که این فلنج می تواند تحمل کند در مرکز آن است.

راهنمای خرید المنت مخزنی 4

راهنمای خرید المنت مخزنی

المنت مخزنی

همانطور که از نام این المنت مشخص است از آن برای گرم کردن و گرم نگه داشتن مخازن مختلف استفاده می شود.المنت مخزنی در واقع یک عنصر با مقاومت بسیار زیاد است که عبور جریان الکتریکی از آن باعث ایجاد حرارت می شود و مخزن و سیال موجود در آن را گرم می کند.از ویژگی های المنت مخزنی آن است که بسیاری از مواد در اثر عبور جریان و تولید گرما و حرارت به مرور تغییر حالت می دهند، اما انواع المنت از جمله المنت مخزنی تا سال ها استفاده دچار تغییر شکل و کیفیت نخواهند شد.این المنت ها به دو صورت مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.در حالت اول این المنت ها به بدنه مخزن چسبانده می شوند که البته نصب یا بیرون آوردن آن ها بسیار کار ساده ای خواهد بود.در حالت دوم که تقریبا مرسوم تر و متداول تر است از المنت مخزنی به صورت شناور در سیال استفاده می شود.

راهنمای خرید المنت مخزنی

راهنمای خرید المنت مخزنی

مدل های گرمایش المنت مخزنی

المنت های مخزنی با توجه به نوع کاربردی که دارن به دو شکل مورد استفاده قرار می گیرند.المنت مستقیم و المنت مخزنی غیر مستقیم.از المنت مخزنی غیر مستقیم زمانی استفاده می شود که سیال موجود در مخزن خورندگی بسیار زیادی داشته باشد و تماس مستقیم آن با المنت به مرور زمان به آن آسیب برساند.در این حالت المنت را درون یک محفظه قرار می دهند تا از المنت محافظت کنند.البته این محفظه از انتقال گرما به سیال جلوگیری نخواهد کرد.در المنت مخزنی مستقیم، المنت در تماس مستقیم با سیال به صورت شناور یا چسبیده به دیواره مخزن مورد استفاده قرار می گیرد.بدیهی است که انتقال حرارت و گرما در این حالت سریع تر است.برای انتخاب نوع استفاده از المنت موارد مختلفی از جمله مایع و سیال موجود در مخزن، میزان خورندگی آن، میزان دمای مورد نیاز و زمان گرم شدن و گرم نگه داشت و .. را بررسی کرده و بهترین مدل را انتخاب می کنیم.

انواع المنت مخزنی

المنت ها در انواع و مدل های مختلفی در کارگاه ها ساخته و طراحی می شوند.از جمله انواع المنت مخزنی فلنج دار می توان به المنت فلنجی تخت آهنی، المنت فلنجی واشردار، المنت فلنجی تانکری، المنت فلنجی ترموستات دار و .. اشاره کرد.اگر المنت مخزنی مورد نظرتان را در مدل های مختلف المنت پیدا نکردید می توانید مدل خاص مورد نظر خود را سفارش داده تا در کارگاه برایتان ساخته شود.

راهنمای خرید المنت مخزنی

راهنمای خرید المنت مخزنی

مزایای استفاده از المنت مخزنی

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب وسایل برقی میزان مصرف انرژی آن ها است.جالب است بدانید المنت ها حدود ۳۰ درصد مصرف انرژی کم تری دارند، لذا استفاده از المنت های مخزنی مانند سایر المنت های موجود باعث کاهش مصرف انرژی می شود.استفاده از المنت مخزنی باعث صرفه جویی در زمان نیز خواهد شد.زیرا بسیاری از المان های گرم کننده زمان زیادی نیاز دارند تا به دمای مطلوب و مورد نیاز رسیده و در آن باقی بمانند، اما المنت مخزنی در زمان کوتاهی با حرارت تولیدی دمای سیال موجود در آن را به میزان مورد نظر می رساند.طول عمر بالای المنت مخزنی مانند سایر المنت های مورد استفاده در وسایل برقی مختلف طول عمر بیشتری دارند.لذا تا مدت ها بدون نیاز به تعمیر و یا تعویض می توانید از انواع المنت در وسایل برقی استفاده کنید.از دیگر ویژگی های المنت مخزنی تنوع در طرح ها و جنس های المنت است.شما با توجه به نیز خود می توانید یک المنت مخزنی مناسب را انتخاب و در مخزن نگه داری سیال استفاده کنید

المنت آرین در زمینه تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی  المنت های فلنج دار میله ای فشنگی حلقه ای سرامیکی ضد اسید و تیتانیوم و…

المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

با ما تماس بگیرید:

واتساپ: 09129273058

تماس: 02136870538

تلگرام: 09390397356

آدرس: تهران لاله زار پاساژ نور طبقه سوم پلاک 12

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *