ترموکوپل

ترموکوپل


ترموکوپل یکی از پر مصرف ترین سنسورهای اندازه گیری دما محسوب می گردد . این سنسورهای ساده با استفاده از اتصال یک فلز و آلیاژ آن و با توجه به اثر سیبک تولید می شوند و با همین مکانیزم ساده قادر به اندازه گیری دما به راحتی در رنج وسیعی از زیر صفر تا حدود 1700 درجه می باشند.ترموکوپل

این پدیده توسط سی بک در سال 1821 کشف شد. او متوجه شد هرگاه دو انتهای دو رشته سیم غیر هم جنس را به یکدیگر وصل کرده و نقطه اتصال را حرارت دهیم در این محل یک اختلاف پتانسیل الکتریکی که به آن پتانسیل تماس یا ولتاژ سیبک می گویند به وجود می آید. در صورتی که دمای اتصالات تشکیل شده با یکدیگر متفاوت باشد جریانی در سیم ها جاری خواهد شد.ترموکوپل

توجه به پدیده سیبک اتصال هر دو فلز از نوع مختلف باعث ایجاد ترموکوپل شده و تولید میلی ولتی متناسب با دمای اعمال شده می کند از این رو انواع مختلفی از ترموکوپل می توان تولید کرد در حالی که در استانداردهای متداول میتوان از انواع 10 یا 12 ترموکوپل یاد کرد که در مدل های های مختلف و با اشکال گوناگون تولید می شود .

با توجه به کاربرد ، محیط اندازه گیری دما ،رنج دما ، اندازه گیری دقیق از ترموکوپل را می توان به انواع مختلف تقسیم نمود.ترموکوپل

باید توجه داشت طول عمر سیم های ترموکوپل به ضخامت آن بستگی دارد در ضمن نکته بسیار قابل اهمیت ،کیفیت جوش سیم در نقطه انتهایی ترموکوپل می باشد، که معمولا این جوش در محیط خنثی یا خلا انجام می شود.

یکی از انواع آن ها ترموکوپل نوع E می باشد که در این مطلب از سایت المنت آرین قصد داریم که با این محصول آشنا شویم.

ترموکوپل نوع E

ترموکوپل نوع E یک ترموکوپل معمولی است که سیگنال قوی تر و دقت بیشتری نسبت به نوع K و نوع J را در محدوده دمای متوسط ​​۱۰۰۰ درجه فارنهایت و پایین تر فراهم می کند.

این ترموکوپل با استفاده از فلزات Ni-Cr (کرومل) و Cu-Ni (کنستانتانConstantan ) ساخته می شود. رنج عملکرد دمایی آن، بین −40 °C و 900°C است. این ترموکوپل با 62 µV/°C  بیشترین حساسیت را دارد و می توان از آن در کاربردهای خلاء و مواردی که سنسور در آن حفاظت نشده، استفاده کرد.

ترموکوپل تیپ E دارای دقت و پایداری دمایی بیشتر از ترموکوپل تیپ K و J می باشد و معمولا در رنج دمایی ۱۰۰۰ درجه فارنهایت و پایین تر دارای پاسخ به مراتب با دقت تر و پایدار تر از دو تیپ K و J می باشد.

ترموکوپل تایپ E بالاترین EMF تولید شده در هر درجه از هر ترموکوپل استاندارد است.
ارائه خروجی بالا (۶۸μV / ° C) که به دلیل آن مناسب برای استفاده از فریزر است.
مقاومت بالا در برابر خوردگی.
این غیر مغناطیسی است ارائه طیف گسترده ای از -۵۰ ° C تا + ۷۴۰ ° C و محدوده باریک از -۱۱۰ ° C تا ۱۴۰ ° C.


نوع E می تواند در طرح های مختلف متناسب با کاربردهای مختلف آمده باشد:

۱-نوع عایق های معدنی نوع E: غلاف فلزی عایق شده با پودر اکسید منیزیم نیز MIMS نامیده می شود.
۲-کابل / سیم نوع E: – سنسورهای انعطاف پذیر در PVC، PTFE یا فیبر شیشه ای. بسیاری از طرح های سرد و داغ.
۳-نوع E با ورقه فلزی: – طراحی درجه حرارت با پوسته محافظ فلزی.
۴-نوع E Inserts: – لوله های فلزی سفت و عایق های سرامیکی معمولا در جیب، ترموئل یا سر قرار می گیرند.

ترموکوپل
ترموکوپل

المنت سازی آرین

المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در

 

تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-ترموکوپل

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت تسمه ای

المنت فلنج دار

المنت فشنگی

المنت فشنگی

المنت سرامیکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *