المنت تسمه ای

المنت تسمه ای


ترموکوپل

قطعات ترموکوپل

قطعات ترموکوپل

قطعات ترموکوپل شامل برخی از این موارد میشود که ابتدا به شکل کلی آنها را مرور میکنیم و در ادامه هر کدام را مفصل تر دنبال میکنیم :

سیم سنس کننده : سیم سنس کننده در انتخاب عناصر ترموکوپل یکی دیگر از موارد مهم است. سیم سنس کننده بیانگر قطر اسمی سیم ترموکوپل است.

ترموکوپل ها ممکن است در مقیاس های متعدد در دسترس باشند. انتخاب مقیاس شامل موارد زیر است:
8 (قطر اسمی 0.16 در) / 14 (قطر اسمی 0.08 در) / 16 (قطر اسمی 0.064 در) / 18 (قطر اسمی 0.048 در) / 20 (قطر اسمی 0.036 در) / 24 (قطر اسمی 0.022 در)
سیم سنس کننده برای محدود کردن حداکثر دامنه دما شناخته شده است. انتخاب عناصر ترموکوپل با سیمهای با قطر اسمی بزرگتر ، پاسخ آن را در طیف وسیعی از دما افزایش می دهد.ترموکوپل

عایق : عایق یا مواد غلاف غالباً سازگاری محیطی ، زمان پاسخگویی و حداکثر دمای کار را مشخص می کنند. مواد عایق باید بر اساس این معیارها انتخاب شود. مواد عایق موجود شامل:

لخت یا بدون عایق  /  آلومینا / سرامیک / فایبرگلاس / مولایت / PVC  /تفلون  /اتصال ترموکوپل

عناصر بدون پوشش یک اتصال جوش داده شده دارند که به صورت الکتریکی از مواد غلاف جدا می شوند. عناصر بدون پوشش زمان پاسخ طولانی تری دارند ، اگرچه هنگامی که EMF باعث خواندن درجه حرارت می شود ، دقت بیشتری را به وجود می آورد.

عناصر دیگر سریعترین زمان واکنش را دارند و از محل غلاف جدا می شوند. اتصالات نسبت به شرایط محیطی حساس هستند و به دلیل تماس با مایعات ، آلاینده ها یا سایر مواد اکسید کننده ممکن است خراب شوند.ترموکوپل

سبک های انواع ترموکوپل : ترموکوپل ها در چندین سبک مختلف از جمله سیم برهنه ، تمام طول 2 سوراخ ، تمام طول 1 سوراخ و انعطاف پذیر در دسترس هستند.
دستگاه های سیم برهنه از یک عنصر سیم برهنه و عایق محافظ تشکیل شده است.
عایق های دو سوراخ با طول کامل ، هر دو سیم را در یک عایق منفرد قرار می دهند.
مقره های 1 سوراخ با طول کامل ، هر سیم را با عایق مخصوص خود تهیه می کنند.
ترموکوپل های قابل انعطاف دارای یک پوشش غلاف انعطاف پذیر هستند و یا دارای بخش های انعطاف پذیر هستند.

مشخصات عملکرد : معیارهای عملکردی مورد استفاده در انتخاب یک عنصر ترموکوپل شامل موارد زیر است:
دامنه دمای کارکرد در دمای محیط است که بر روی آن یک خروجی خطی وجود دارد بدون اینکه مواد را به خطر بیندازد.

زمان پاسخگویی لازم برای سنسور همان زمان رسیدن به 63.2٪ تغییر مرحله در دمای عادی است. سرعت جریان ، نصب و محل تماس رسانه ها همگی می توانند بر زمان واکنش عنصر ترموکوپل تأثیر بگذارند.ترموکوپل

سیم ترموکوپل

ترموکوپل ( Thermocouple ) چیست؟ | تالی الکتریک

سیم یا کابل ترموکوپل برای تولید کاوشگرهای ترموکوپل به منظور حس دما با استفاده از نقطه جبران اتصال سرد (انتهای cjc) استفاده می شود.

از طرف دیگر ،همانطور که می دانید ترموکوپل یک سنسور برای اندازه گیری درجه حرارت است ، که از دو فلز متفاوت تشکیل شده است که در انتهای سنجش به یکدیگر وصل می شوند.

انواع مختلف ترموکوپل (به عنوان مثال سیم ترموکوپل نوع J یا K) از مخلوط های مختلف فلزات در کابل استفاده می کنند. در انتهای cjc ، مقدار میلی ولت تأمین شده توسط ترموکوپل اختلاف دما در انتهای سنجش را نسبت به انتهای cjc نشان می دهد

(که به آن پایان مرجع نیز گفته می شود).ترموکوپل

پروب های ترموکوپل در مقابل سیم ترموکوپل؟

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که تنها دمایی که سنسور دما اندازه گیری می کند دمای خاص خود سنسور است. گفته می شود ، انتخاب یک سنسور سبک پروب در مقابل یک سنسور سبک سیم موضوعی است

که چگونه می توانید اتصالات ترموکوپل را با دمای فرایندی که می خواهید اندازه گیری کنید ، بدست آورید. به عنوان مثال ، اندازه گیری دمای سیال در لوله یا ظرف محصور یا جزئی محصور شده را انجام دهید.

اگر مایع به مواد عایق یا رسانا نفوذ نكرد ، و یا اگر مایع در حالت استراحت یا تقریباً مشابه باشد ، استفاده از سنسور سبک سیم ممكن است خوب باشد.

اما در مایعات خورنده با درجه حرارت بالا ، تحت فشار زیاد ، استفاده از یک سنسور سبک پروب ، حتی ممکن است با وجود یک ترمولاژ انتخاب بهتری باشد.

همه این موارد این را نشان می دهد که چگونه اتصالات ترموکوپل را به همان درجه حرارت با فرآیند یا ماده مورد نظر برای اندازه گیری درجه حرارت بدست آورید ، تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.ترموکوپل

سیمهای ترموکوپل عایق بندی شده چگونه شناسایی می شوند؟

عایق روی سیم ترموکوپل برای شناسایی دارای کد رنگی است. دستورالعملهای رایج شامل این است که سرب منفی در سیم عایق ترموکوپل قرمز است. سرب مثبت رنگ ترموکوپل و همچنین رنگ کلی سیم درجه عایق بندی شده را دارد.

پوشش بیرونی سیم درجه ترموکوپل معمولاً قهوه ای است. برای سیم با درجه حرارت بالا ، داشتن ماده ردیاب کدگذاری شده با رنگ در ماده سفید معمول است.

برای اطلاعات در مورد دامنه های دما قابل استفاده برای عایق ، به جدول “شناسایی عایق سیم” مراجعه کنید.ترموکوپل

تفاوت بین سیم استاندارد و سیم ویژه خطا (SLE) چیست؟

سیم استاندارد در مقابل SLE (محدودیت های خاص خطا) با دقت سیم ارتباط دارد. سیم SLE همان سیم استاندارد است که ویژگی اضافه شده آن نیز دارای دقت کمی بهتر است.

دقت ترموکوپلها با انواع ترموکوپل متفاوت است. به عنوان مثال، برای محدوده دمای پایین تر نوع T که از سیم مسی در سرب مثبت و کنسانتره (مخلوط مس و نیکل) برای منفی تشکیل شده است ، از مشخصات دقت خوبی برخوردار است.

انتخاب یک ترموکوپل دارای سیم مناسب می تواند کمک زیادی در بهتر انجام شدن فرایند این قطعه شود و در وقت و زمان صرفه جویی کند.ترموکوپل

المنت آرین در زمینه تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی  المنت های فلنج دار میله ای فشنگی حلقه ای سرامیکی ضد اسید و تیتانیوم و…

المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

المنت سرامیکی ,المنت فلنج دار,المنت تسمه ای,المنت میله ای,ترموکوپل,المنت

با ما تماس بگیرید:

واتساپ: 09129273058

تماس: 02136870538

تلگرام: 09390397356

آدرس: تهران لاله زار پاساژ نور طبقه سوم پلاک 12

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *