ترموکوپل نوع T

ترموکوپل نوع T

  ترموکوپل نوع T ترموکوپل یکی از سنسورهای حرارتی رایج در صنایع مختلف است که از حیث عملکرد و قیمت در درنجهای دمائی متوسط از دیگر سنسورهای دمائی با قیمت مناسب تری به فروش میرسد . ترموکوپل یکی از پر مصرف ترین سنسورهای اندازه گیری دما محسوب میگردد .

این سنسورهای ساده با استفاده از اتصال یک فلز و آلیاژ آن و با توجه به اثر سیبک تولید میشوند و با همین مکانیزم ساده قادر به اندازه گیری دما به راحتی در رنج وسیعی از زیر صفر تا حدود 1700 درجه میباشند .

با توجه به پدیده سیبک اتصال هر دو فلز از نوع مختلف باعث ایجاد ترموکوپل شده و تولید میلی ولتی متناسب با دمای اعمال شده میکند از این رو انواع مختلفی از این محصول می توان تولید کرد در حالی که در استانداردهای متداول می توان از انواع 10 یا 12 ترموکوپل یاد کرد

که در مدل های های مختلف و با اشکال گوناگون تولید می شود .  ترموکوپل ابزاریست جهت تشخیص دمای محیط و یا سطح اشیاء و می توان آن را پرمصرف ترین سنسور دمایی در نظر گرفت زیرا ترموکوپل قدیمی ترین در انواع سنسور های دمایی می باشد

و می توان آن را بوسیله کوپل کردن دو فلز غیر همنام تولید کرد و این روش نسبت به تولید دیگر سنسور های دمایی بسیار راحت تر،سریع تر و مقرون به صرفه تر می باشد. عمر ترموکوپل از تمام سنسور های دمایی دیگر بیشتر بوده

و دیرتر می سوزد.رنج دمای کارکرد این محصول ها از200-درجه سانتیگراد تا 1700+ درجه سانتیگراد می باشد می باشد. ترموکوپل دارای تنوع گوناگون در نوع آلیاژ فلز تولید شده آن می باشد. در این مطلب از سایت المنت آریان، قصد داریم که با ترموکوپل نوع T آشنا شویم.  

ترموكوپل نوع T

  ترموکوپل نوع T

ترموکوپل تایپ T یکی از ابزارهای بسیار پرکاربرد در انجام اکثر پروژه ها می باشد.  این محصول از مس Cu و آلیاژ Cu-Ni  (کنستانتان Constantan) ساخته می-شود.  ترموکوپل تیپ T یکی از پایدار ترین دسته ترموکوپل ها می باشد

و معمولا در دماهای پایین کاربرد فراوانی در صنایع برودتی و فریزرهای فوق دمای پایین دارد. همچنین در آزمایشگاه های محیط کاربرد بسیار وسیعی دارد.   نوع T یک بسیار پایدار است و اغلب در کاربردهای بسیار کم دما مانند کریوژنیک یا ultra low freezers استفاده می شود.

تیپ T دارای تکرار پذیری بسیار فوق العاده در رنج (-۲۰۰ تا ۲۰۰ درجه) می باشد. حساسیت این ترموکوپل، 30 µV/°C  است و معمولا در دماهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین تحمل این سنسور در برابر اکسید شدن در دماهای بالا بهتر نوع K می باشد.

ترموکوپل نوع T در صنعت به دلیل اینکه نسبت به تمام انواع آن خطی تر است و رنج درجه حرارت مناسبی دارد و همچنین از حساسیت خوبی برخوردار است در صنعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 در واقع ترموکوپل نوع T در صنعت به دلایل زیر بیشتر مورد استفاده می گیرد : نسبت به تمام انواع ترموکوپل خطی تر است. رنج درجه حرارت مناسبی دارد. همچنین از حساسیت خوبی برخوردار است.  

ترموکوپل نوع T

ترموکوپل نوع T

مزایای ترموکوپل تایپ T

ترموکوپل نوع T

از مزایای آن ها می توان به سادگی، قیمت مناسب، استحکام و دوام بالا جهت مصارف صنعتی و دقت مناسب اشاره کرد. محدوده اندازه گیری دما توسط ترموکوپل ها وسیع بوده و در شرایط محیطی متفاوت قابل استفاده می باشند.

ترموکوپل ها دارای سرعت پاسخ دهی خوبی بدلیل ثابت زمانی کوچک می باشند. جهت استفاده ترموکوپل در مکان هایی که لرزش یا ضربه وجود دارد برای محافظت از سنسور از روکشی بنام ترموول یا غلاف استفاده می شود که باعث کاهش سرعت پاسخگویی می شود.

المنت سازی آریان

المنت سازی آریان، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت سرامیکی، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…  

ویژگی های المنت آریان

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت المنت که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در  تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *