المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


خرید المنت سرامیکی

 

راهنمای انتخاب و خرید پرده هوا

پرده هوا | بهترین قیمت انواع پرده هوا + گارانتی | دماتجهیز

پرده هوا دستگاهی است که از ورود هوای ناخوشایند، گرد و غبار و آلودگی فضای خارجی به محیط داخلی جلوگیری می‌کند. طراحی پرده‌های هوا به این صورت است که برای محافظت از محیط، جریان لایه‌ای هوا را از دریچه‌های خود خارج می‌کنند و به خاطر شدت خروج مانع از ورود هوا و ذرات به فضای داخلی می‌شوند. درواقع پرده هوا همچون مانعی نامرئی است که نواحی نزدیک به هم را از یکدیگر جدا می‌کند. عملاً دستگاه پرده هوا از ورود هوای گرم یا سرد به فضای داخل و به هم خوردن تعادل دمای هوای محیط داخلی جلوگیری می‌کند. در محیط‌هایی که در خروجی‌شان مدام باز و بسته می‌شود استفاده از پرده‌ هوا همانند سدی در مقابل ورود و خروج هوا عمل می‌کند و درنتیجه هوای مطلوب و تمیز محیط هدر نمی‌رود. پرده‌های هوا به‌واسطه اینکه جلوی ورود آلودگی، گرد و غبار، و حشرات به فضای داخلی را می‌گیرند می‌توانند هوای تازه و تمیزی به وجود بیاورند. ضمن اینکه استفاده از پرده هوا مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و از نظر اقتصادی به صرفه است. دستگاه پرده هوا مجهز به موتوری است که قادر است با مکش هوای داخلی فضا و پرتاب آن به سمت بیرون، پرده‌ای هوایی جلوی درب ورودی به ضخامت ۳ تا ۵ سانت ایجاد کند. انرژی جنبشی هوا از نشت و انتقال هوا بین محیط داخلی و بیرونی جلوگیری می‌کند که دما و فشار متفاوتی دارند.خرید المنت سرامیکی

دستگاه‌های پرده هوا را می‌توان به دو شکل عمودی و افقی نصب کرد. پرده هوا عمودی باید در یک سمت یا هردو سمت یک فضای باز نصب شود و پرده‌های هوا افقی در قسمت بالا یا پایین یا در دو طرف محیط باز قرار می‌گیرند. دستگاه‌های پرده هوا انواع متفاوتی دارند و بسته به شرایط و فضا به انواع زیر دسته بندی می‌شوند:

 1. پرده هوا اداری و تجاری
 2. پرده هوا صنعتی
 3. پرده هوای گرم (کویل دار)

موارد استفاده از پرده هوا

خرید و استفاده از پرده هوا

دستگاه پرده هوا از نظر ظاهری شبیه پنل پایینی کولرهای اسپلیت است که از آن‌ها بالای در ورودی اماکن اداری، مسکونی، تجاری، فروشگاه‌ها و فضاهای صنعتی استفاده می‌کنند. همچنین مکان‌هایی که تردد بالایی دارند و در آن‌ها مدام باز و بسته می‌شود نیز بهتر است مجهز به پرده هوا باشند. در ساختمان‌های صنعتی معمولاً دستگاه پرده هوا پشت در نصب می‌شود که هزینه گرمایش را کاهش می‌دهد و باعث تأمین رفاه و آسایش کارکنان می‌گردد. بیشترین کاربرد این پرده‌ها در اماکن زیر است:

 • کارخانه‌های تولید مواد غذایی
 • مجتمع‌های اداری و تجاری
 • ادارات و مراکز عمومی
 • لبنیاتی و نانوایی‌ها
 • رستوران‌ها
 • سوپر مارکت‌ها
 • بیمارستان‌ها

کاربردهای دستگاه پرده هوا

دستگاه‌های پرده هوا از یک سیستم فن و نازل تشکیل شده‌اند که جریان هوای با سرعت بالایی را در امتداد باز شدن در به وجود می‌آورند و درواقع سپر محافظی برای هوا تولید می‌کنند. این سپر هوا جابجایی حرارت، رطوبت، گرد و غبار و آلودگی، حشرات را با استفاده از در به کمترین میزان ممکن می‌رساند. نصب پرده هوا روی ورودی ساختمان‌ها هوای مطبوع و سالمی تولید می‌کند. دستگاه‌های پرده هوا کاربردهای مختلفی دارند ازجمله:

 • کنترل آب و هوای داخل و خارج محیط
 • کنترل گرد و غبار و رطوبت
 • استفاده در درب ورودی ساختمان‌های تجاری ، بیمارستان‌ها و …
 • جلوگیری از ورود حشرات و گرد و غبار
 • حفظ هوای سرد محیط داخلی و جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل
 • جداسازی دو محیط

پرده هوا چیست | هر آنچه که لازم است درباره دستگاه پرده هوا بدانید - گروه صنعتی دی

مزایای دستگاه پرده هوا

مزایای پرده هوا

دستگاه‌های پرده هوا مزایای بی‌شماری دارند. یکی از مهم‌ترین مزایای این دستگاه‌ها جلوگیری از اتلاف انرژی است که باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها می‌شود. مزیت دیگر این دستگاه‌ها ذخیره انرژی در محیط با استفاده از کنترل انتقال هوا است. پرده هوا از ورود بادهای فصلی به محیط داخل جلوگیری می‌کند و درنتیجه بازده را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه پرده هوا مانع از ورود آلودگی و حشرات به محیط داخل می‌شود می‌توان بهبود و ارتقای میزان بهداشت فضا را یکی دیگر از مزایای دستگاه‌های پرده هوا دانست. فضای مورداستفاده در نزدیک درها به‌واسطه استفاده و نصب دستگاه پرده هوا بیشتر می‌شود و یخ‌زدگی و برفک زدن کنار در و کف سردخانه به وجود نمی‌آید. این دستگاه همچنین جریان هوا را در محیط به گردش درمی‌آورد.خرید المنت سرامیکی

انتخاب پرده هوا

انتخاب دستگاه پرده هوا مناسب نقش بسزایی در راندمان تجهیزات تهویه دارد. حین انتخاب و خرید یک دستگاه پرده هوا مناسب باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که برخی از آن‌ها را در ادامه آورده‌ایم:

 1. ارتفاع نصب پرده هوا از قسمت خروجی هوا تا کف
 2. عرض در ورودی ساختمان
 3. محل ساختمان باید در نظر گرفته شود تا میزان محافظت در مقابل عوامل جوی مثل دما، رطوبت و باد مشخص شود
 4. بررسی محل درها در مواردی که ساختمان بیش از یک در دارد
 5. تعداد طبقات ساختمان
 6. تفاوت فشار فضای داخلی و خارجی ساختمان
 7. توجه به ویژگی‌های در: اینکه در همیشه باز است، در اتومات است یا دستی، یا در گردان
 8. نوع برق ساختمان (سه فاز یا تک فاز) و قدرت سیستم برقی
 9. سبک و مدل کسب و کار و فضا
 10. نوع پرده هوایی که قرار است استفاده شود

نگهداری از پرده هوا

نگهداری پرده هوا

برای بهره‌مندی از مزایا و ویژگی‌های دستگاه پرده هوا و استفاده بهینه باید در نصب و نگهداری مناسب این دستگاه تمام جوانب رعایت شوند. بهتر است پرده‌های هوا در قسمت‌هایی نصب شوند که امکان نفوذ آب به دستگاه یا موتور نباشد. به مرور زمان و به خاطر استفاده، گرد و غبار و آلودگی وارد دستگاه می‌شود و توازن پروانه‌ها را به هم می‌ریزد. درنتیجه تراز موتور دستگاه پرده هوا نیز از بین می‌رود و ایجاد لرزش می‌کند. لرزش دستگاه هم باعث شکستن پروانه‌ها یا سوختن موتور می‌شود. بهترین روش پیشگیری است و توصیه می‌گردد که دستگاه پرده هوا به‌صورت منظم و دوره‌ای سرویس شود. کارشناسان توصیه می‌کنند که برای تمیز کردن دستگاه پرده هوا از بنزین، تینر یا مواد شیمیایی استفاده نشود. حین نصب پرده‌های هوا باید به موارد مختلفی توجه کرد ازجمله:

 1. ابعاد فیزیکی مکانی که پرده هوا قرار است در آن نصب شود
 2. نوع در ورودی
 3. نوع هوای مکمل انتخابی که قرار است دمیده شود (بسته به نوع دستگاه و خواست مشتری، دستگاه‌های پرده هوا می‌توانند هوای گرم یا سرد بدمند).

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

خرید المنت سرامیکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *