خرید المنت سرامیکی

المنت نواری

المنت نواری


خرید المنت سرامیکی

المنت کمربندی (تسمه ای)  شرکت آرین برای پاسخگویی به الزامات مورد نیاز صنایع مختلف با کارکرد بلند مدت در دمای بالا ساخته می‌شود. المنت های کمربندی با کویل های مارپیچی طراحی شده‌اند که بطور یکنواخت از طریق عایق‌های سرامیکی که در هم قفل شده‌اند، متصل می‌شوند. این هسته سرامیکی در زیر یک ورق استیل ضد زنگ با لبه های دندانه‌دار قرار گرفته است. این مدل مونتاژ المنت تسمه ای یک سیستم گرمایش انعطاف پذیر را ارائه می‌دهد که باعث انتقال کارآمد گرما به صورت هدایتی و تابشی می‌شود.

نام صنعتی : المنت کمربندی

نام ها و انواع المنت سرامیکی| المنت تسمه ای| المنت کمربندی سرامیکی | المنت میکایی| المنت کمربندی میکایی| المنت حلقه ای

المنت کمربندی

انواع المنت کمربندی کدام است؟

1- المنت سرامیکی کمربندی

2- المنت میکایی کمربندی

المنت کمربندی سرامیکی

المنت کمربندی سرامیکی با روش خم سیم معمولی میکا ساخته نمی‌شوند بنابراین توان خروجی این المنت سرامیکی از 0.6 تا 1.6 برابر بیشتر از حالت عادی است. این المنت کمربندی در شرکت آرین با استفاده از سرامیک وارداتی ساخته شده است. پوسته المنت از صفحه استیل ضدزنگ ژاپنی ساخته شده است. پتوی نسوز عایق بندی با درجه حرارت بالا (صفحه فیبر سیلیکات-آلومینیومی) در وسط المنت استفاده می‌شود تا از هدر رفت دما جلوگیری شود. نوار سرامیکی یک پرسلن با فرکانس بالا است که دارای هدایت حرارتی و سختی بالاست و شکستن آن آسان نیست.
این المنت دارای طول عمر بالا، مقاومت در برابرحرارت ، 40 درصد کاهش درمصرف انرژی است. المنت سرامیکی کمربندی به طور گسترده برای اکسترود‌ها، ماشین‌های پلاستیک و دمنده های فیلم کاربرد دارد.

المنت میکایی

المنت میکایی کمربندی از سیم آلیاژی نیکل-کروم با کیفیت بالا برای گرمایش استفاده می‌کند. این نوع المنت کمربندی یک صفحه فولادی ضد زنگ باکیفیت به عنوان روکش دارد. المنت میکایی کمربندی با توجه به سفارش و ابعاد مورد نیاز مشتری ساخته می شود. این المنت از نظر صحیح باید 2.3 تا 3 وات بر سانتیمتر مکعب توان داشته باشد و مقادیر بیشتر از این می‌تواند عمر المنت را کاهش دهد.خرید المنت سرامیکی

مزیت المنت کمربندی سرامیکی چیست؟

المنت کمربندی سرامیکی که انعطاف پذیری، انتقال سریع حرارت و لایه عایق عالی دارد. دارای مزایای اصلی زیر است:

1) به دلیل انعطاف و حالت خم شوندگی، می‌توان از آن برای گرم کردن مخازن یا لوله‌هایی با ابعاد مختلف استفاده کرد. علاوه بر این می تواند برای انواع اشکال هندسی گرمایش فولاد مناسب باشد.

2) دمای عملیاتی بالا ، گرم شدن سریع ، راندمان گرمای زیاد و دمای دقیق در صورت استفاده از سیستم کنترلی مناسب.

3) مقاومت بالا در برابر ضربه، مقاومت دی الکتریک حرارتی خوب، مساحت بزرگ و عمر طولانی.

4) نصب و تعمیرات آسان ،ارزان قیمت ، حتی اگر سیم‌های المنت داخلی از بین بروند، اما اجزای سرامیکی خارجی هنوز هم قابل بازیافت هستند.

المنت کمربندی

مزیت المنت تسمه ای (کمربندی) میکایی چیست؟

 • صفحه استیل ضدزنگ و میکا سیاه به عنوان مواد اولیه
 •  می‌توان از آن برای گرمایش سطوح بسیار کوچک و بسیار بزرگ استفاده کرد
 • پیکربندی مناسب
 • ظاهر زیبا
 • ویژگی‌های پایدار
 • تقارن گرمایش
 • سرمایش سریع المنت
 • عمر طولانی
 • مقاومت دی الکتریک
 • مقاومت در برابر فشار بالا

ساختار المنت سرامیکی کمربندی

در المنت کمربندی سرامیکی، سیم نیکل کروم در یک دیوار بیرونی انعطاف پذیر ساخته شده از کاشی‌های سرامیکی ویژه و در هم تنیده تعبیه شده است که مانند یک دیوار آجری جمع می‌شوند. یک پتوی نسوز عایق و یک روکش استیل ضد زنگ این مونتاژ را می‌پوشاند. این گونه ساخت مانع از اتلاف گرما و کاهش مصرف برق تا 20٪ می شود.

برای بهبود حفظ انرژی، ضخامت های مختلف پتوی نسوز عایق با الیاف سرامیکی در دسترس هستند. شرکت  آرین با استفاده از پتوی سرامیکی با قطر بالا بهترین مصرف انرژی را تضمین می‌کند.

همانطور که اشاره شد گرما از المنت‌های سرامیکی از طریق رسانا و تابش به سطح مورد نظر منتقل می‌شود. به همین دلیل است که چسبیدن المنت روی سطح استوانه ای مورد نظر خیلی مهم نیست. پس، از سفت شدن بیش از حد المنت باید پرهیز شود، زیرا که فشار بر روی پتوی نسوز باعث کاهش راندمان عایق کاری آن خواهد شد.
این المنت سرامیکی با استفاده از ترکیب‌های مختلف تایل‌های سرامیکی ساخته می‌شوند که فقط در طول‌های مشخص در دسترس هستند. در نتیجه، این المنت‌ها در یک سری قطر های استاندارد عرضه می‌شود که برای اطلاع از آنها می‌توانید با کارشناسان المنت آرین در تماس باشید.خرید المنت سرامیکی

کاربردهای المنت تسمه ای (کمربندی)

از کاربردهای المنت تسمه ای میتوانیم به صنعت پلاستیک اشاره نماییم که شامل:

 • قالب تزریق
 • گرم کردن انواع قالب‌ها
 • سیلندرها (بشکه‌ها) در انواع ماشین آلات پردازش پلاستیک
 • گرم کردن نازل ماشین قالب گیری تزریقی
 • پردازش پلاستیک
 • گرم کردن دستگاه غلطک لاستیکی
 • استفاده در ماشین اکستروژن

اصول کار المنت های سرامیکی چیست؟

انسان هزاران سال پس از کشف آتش هنوز به آتش توجه و نیاز دارد. ما به سوخت ها در فرایندهای بیشمار روزمره و صنعتی، از گرمایش خانگی تا پردازش حرارتی وابسته ایم. اما این روش تولید گرما به ویژه در بازارهای صنعتی نامناسب است. کوره های گاز طبیعی هنوز در بازارهای پرداخت گرما به وسعت استفاده می شوند در حالی که شرکت های تولیدی بیشتر به روش نسبتا پیشرفته تولید گرما از الکتریسیته روی می آورند.

المنت های سرامیکی و فلزی بر اساس اصل گرمایش مقاومت الکتریکی، که به صورت گرمایی که توسط یک ماده دارای مقاومت الکتریکی زیاد حین عبور یک جریان تعریف می شود، کار می کند. زمانی که جریان از المنت های میله ای یا سرامیکی عبور می کند، ماده در برابر جریان الکتریکی مقاومت کرده و تولید گرما می کند. این توضیحی پایه ای از یک مفهوم پیچیده است، اما به طور کلی این اصل برای المنت های سرامیکی و میله ای در کوره های صنعتی صحیح است.

المنت های سرامیکی و گرمایش مقاومتی

در حالی که انواع بیشماری المنت حرارتی در اختیار طراحان کوره است، هیترهای سرامیکی عموما در یکی از این دو دسته قرار می گیرند:

 • میله های سرامیکی بدون پوشش
 • سیم پیچ ها، تسمه ها و سیم هایی از آلیاژی تعبیه شده در پوششی از عایق سرامیکی.

در ساده ترین سطح، این المنت های حرارتی طبق اصول یکسانی کار می کنند.

ثابت مقاومت الکتریکی ماده، توانایی آن ماده در تولید گرمای متناسب با مقدار جریان عبوری از ماده را تعیین می کند. بنابراین، خروجی گرمایی یک المنت سرامیکی توسط بار الکتریکی اش و خصوصیات مقاومتی درونی آن تعیین می شود. تحت شرایط ایده‌آل، المنت در برابر گردش جریان مقاومت کرده و گرما تولید می کند که به بیرون از محفظه پرداخت گرما می تابد. از آنجا که ۱۰۰٪ الکتریسیته ورودی از منظر نظری به گرما تبدیل می شود، فایده اولیه این روش نسبت به سوختن افزایش بزرگ بهره وری است.خرید المنت سرامیکی

عوامل موثر در انتخاب نوع سرامیک

با این حال عوامل مرتبط متعددی وجود دارند که می تواند این دو خصوصیت ذکر شده را تحت تأثیر قرار دهند. ترکیب آلیاژ، ابعاد المنت، مقدر وات در حال بارگذاری، ولتاژ و طراحی دستگاه تنها انتخابی از این ویژگی های مهم و اساسی هستند.
به عنوان مثال، جنس المنت سرامیکی بدون پوشش معمولی سیلیکون کاربید (SiC) دارای خلوص بالا است که می تواند در میله ها، و هیترهای مارپیچی  استفاده شود. طول و قطر این المنت ها را می توان نسبت به ابعاد مشخص کوره سفارشی کرد، در حالی که پایداری حرارتی-مکانیکی ویژه مواد به این معنی است که ماده همیشه استحکامش را حفظ می کند.

این مهم از آن جا که نیازی به نصب یا تعبیه در دیواره کوره نیست، راه اندازی هیتر را آسان می کند و ریسک پخش گرمای تولیدی از کوره و آسیب به تجهیزات حساس را می کاهد. همچنین المنت های سرامیکی سیلیکون کاربیدی با تبدیل ۱۰۰ درصدی همه الکتریسیته ورودی به گرما به همراه افت کم به لحاظ بارگذاری وات، بهره‌وری الکتریکی بهبودیافته خود را به رخ می کشند.خرید المنت سرامیکی

مشکلات المنت سرامیکی

ایراد المنت های سرامیکی بدون پوشش از جنس سیلیکون کاربید این است که ماده تماما متراکم نیست که آن را مستعد واکنش متقابل با گازهای اتمسفری در دماهای بالا می سازد. این واکنش ها روی سطح مقطع رسانای المنت اثر گذاشته که به تدریج باعث افزایش مقاومت الکتریکی طی زمان می شود. در حقیقت، مقاومت المنت گرمایش سرامیکی سیلیکون کاربیدی را می توان تا قبل از انتهای عمر استفاده اش تا حدود ۳۰۰ ٪ افزایش داد.

مزایای استفاده از هیتر سرامیکی

یکی از فواید فراوان استفاده از المنت سرامیکی این است که بدون این که چنان داغ شود که ریسک سوختگی با آتش سوزی ایجاد کند، منبع ثابتی از گرما فراهم می نماید. از آن جا که سیم های المنت در هیتر سرامیکی کاملا با تایل های سرامیکی پوشانده شده است، این المنت از انواع دیگر که می توانند جرقه یا دیگر خطرات ایمنی را در صورت ایراد المنت های گرمایی ایجاد کنند امن تر است.خرید المنت سرامیکی

مبانی المنت سرامیکی

المنت های سرامیکی به منظور کاربردهای مختلف، اشکال متعددی را در بر می گیرند. با این وجود، هیترهای سرامیکی پیشرفته ای که نوع متفاوتی از المنت گرمایش دارند موجود است. این مواد عموماً مسطح بر خلاف سیم های پیچیده شده در هیترهای مرسوم شده تنها چند هزارم اینچ ضخامت داشته و با تطبیق ضریب انبساط گرمایی (CTE) آنها با ضریب انبساط گرمایی مواد شبکه سرامیکی می توان آنها را به سطوح عملکرد گرمایی بالاتر رساند.

مناسب است تا ویژگیهای مواد سرامیکی را برای درک بهتر چگونگی عملکرد بهتر المنت های سرامیکی پیشرفته مرور کنیم.  مواد سرامیکی جامدهای معدنی هستند و ممکن است ساختار کریستالی یا نسبتا کریستالی و یا بی شکل (مثل شیشه) داشته باشند. سفالگری یکی از نخستین نمونه های استفاده انسان از سرامیک است.

مهندسان با گذر زمان سرامیک های جدیدی را برای مصارف خاصی توسعه دادند. این مواد با خلوص مشخصی سنتز می شوند تا کارایی الکتریکی، گرمایی و مکانیکی مشخصی را تامین نمایند.

فرایند ساخت عمومی این مواد فشرده سازی مواد خام پودرشده در فشارهای زیاد به همراه پختن در دماهای بالا را در بر می گیرد. خلوص کنترل شده و شیمی مواد حاصل، ساختارهای یکپارچه و از نظر هندسی پایداری را تولید کرده که جهت استفاده به عنوان مواد انواع المنت مورد علاقه هستند.

موادی که در هیترهای سرامیکی پیشرفته قابل استفاده هستند آلومینا (Al2O3)، سیلیکون نیترید (Si3N4)، بریلیوم اکسید (‌BeO) و الومینیوم نیترید (AlN) را شامل می شود.

سرامیک ثابت الکتریکی بالایی دارد که استفاده مواد سرامیکی نسبتا کم در یک المنت کمربندی را ممکن می سازد. متعاقبا، همانطور که در این گراف زمان/دما برای چندین مدل گرمایش سرامیکی مختلف واضح است، دمای هیترهای سرامیکی می تواند به سرعت افزایش یابد.خرید المنت سرامیکی

انواع سرامیک مورد استفاده در المنت سرامیکی چیست؟

هر گونه از مواد سرامیکی پیشرفته ویژگی­های الکتریکی، گرمایی و مکانیکی منحصر به خود را دارد. طراحان از این ویژگی ها برای تطابق یک سرامیک مشخص با یک کاربرد گرمایش معین استفاده می کنند.

آلومینیوم نیترید از آن جا که هدایت گرمایی بالایی دارد و همچنین عایق الکتریکی مناسب بوده، مشخصا مورد علاقه است. AlN، C-BN و BeO تنها مواد سرامیکی هستند که هدایت گرمایی بالایی دارند. هر دوی BeO و c-BN هدایت بهتری نسبت به AlN دارند ولی سمی بودن BeO استفاده از آن را محدود کرده و تولید c-BN سخت است. هدایت گرمایی بالا، پراکندگی سریع گرما را ممکن ساخته و ساختن المنت های سرامیکی با چگالی وات بالا را آسان نموده و افزایش دما با سرعت  ۱۵۰ درجه سانتی گراد در ثانیه را امکان پذیر می کند. سرعت های افزایش سریع این نوع، در زمان در کاربردهایی مانند تجهیزات تشخیصی کلینیکی و تست چیپ نیمه هادی که در آنها چرخه زمانی اهمیت دارد صرفه جویی می کند.خرید المنت سرامیکی

چرایی استفاده از آلومینیم نیتراید

AlN نیز ماده ای پاک و بدون آلایندگی است. این ماده در دمای بسیار بالا حرارت می بیند تا یک المنت سرامیکی سخت (1 تا 100 کیلوگرم بر میلیمتر مربع) و چگال (2.3 گرم بر سی سی) و تقریبا بدون تخلخل تولید شود. چنین ویژگی هایی از AlN کاندیدای مناسبی برای  مواقعی که نیاز به یک المنت پاک (غیر سمی) است می سازد.

AlN نسبت به رطوبت غیر قابل نفوذ است. (بسیاری دیگر از مواد دی الکتریک که در المنت ها و ترموکوپل ها مرسوم اند مانند MgO هیدروسکوپی هستند.)  این ویژگی به همراه توان دی الکتریک بسیار بالا، آن را برای کاربردهایی که جریان نشت کمی نیاز دارند جذاب می سازد. جریان نشت کم برای کاربردهای پتروشیمی یا پزشکی حیاتی است. تجهیزاتی که تکنولوژی های گرمایش مرسوم را به کار می برند ممکن است مجبور به استفاده از ترانسفورمرز ایزولاسیون گام-پایین و منابع برق ولتاژ کم شوند تا مقررات ایمنی آژانس را برآورده کنند.خرید المنت سرامیکی

AlN را می توان به آسانی در هیترهای کوچک و متوسط استفاده کرد. این گونه از المنت های سرامیکی دارای ابعادی به کوچکی حدود ۱۶/۱۰ میلیمتر در یک طرف، تا حداکثر کمی کوچکتر از حدود ۱۰ سانتیمتر هستند. آنها عموماً چند میلیمتر ضخامت دارند. همچنین، ویژگی‌های مکانیکی مانند حفره ها و شیارهای خلاء دارند و می‌توانند حین کار از ولتاژهای ۱۲ تا ۴۸۰ ولتی پیکربندی شوند.

این ویژگی ­ها باعث می شوند که المنت های سرامیکی (المنت کمربندی) تا W/in2 ۱۰۰۰ تولید کرده و بسته به طراحی هیتر و پارامترهای فرایند تا حدود  ۶۰۰ درجه سانتی گراد کار کنند. (بیشینه و کمینه چگالی های توان با ولتاژ، مساحت سطح و پارامترهای بسته به کاربرد تغییر می کنند.)خرید المنت سرامیکی

تجهیزات جانبی المنت کمربندی (المنت سرامیکی)

شرکت  آرین  المنت های کمربندی را با تجهیزات زیر تولید می کند تا برای انواع کاربرد های صنعتی قابل استفاده باشند.

 • مهره ها

این سبک از المنت کمربندی (المنت تسمه ای)، مهره های سرامیکی محافظ (پوشاننده سیم های المنت) دارد که از ترمینال باکس سرامیکی خارج می‌شوند.

 •  روکش فایبرگلاس

این المنت سرامیکی، سیم‌های با روکش فایبرگلاس دارد. سیم های پوشیده شده و با یک جزء کمک فنری به نوار المنت متصل شده اند.

 • کابل شیلد دار

این سبک از المنت کمربندی دارای سیم های فایبرگلاس پوشیده شده با شیلد است. روکش با یک جفت شدگی از جنس مس به نوار وصل و ثابت شده است.خرید المنت سرامیکی

 • انواع ترمینال ها

این گونه از المنت سرامیکی می تواند با ترمینال افقی یا عمودی ساخته شود. طراحی ترمینال به صورت عمودی معمولترین نوع پایانه است. پایانه عموما در موقعیت ۱۸۰ درجه نسبت به شکاف قرار دارد. هنگام سفارش دهی نوع ترمینال را که می خواهید، مشخص کنید.خرید المنت سرامیکی

 • پیچ فنری

سازه این المنت کمربندی (المنت تسمه ای) گیره های فنری برای ممکن کردن انعطاف پذیری حین انبساط گرمایی فلزات دارد.

 • جعبه-T

طراحی المنت کمربندی جعبه-T سرامیکی به نحو احسنت از پایانه ها حفاظت می کند. حفره های کار شده روی جعبه در این شکل از طراحی، سیم کشی را ممکن می سازد. چندین گزینه متعدد برای سیم کشی این سبک از جعبه-T موجود است.خرید المنت سرامیکی

 • حفره ها

المنت سرامیکی کمربندی با تنوع حفره ها طراحی شده است و این نوع از المنت دارای عایق نمی باشند. حفره ها در نوار بیرونی امکان بهره‌وری بیشتر هنگام استفاده با سیستمهای سرمایش با هوا از بیرون را ممکن می کنند.خرید المنت سرامیکی

المنت کمربندی سرامیکی با یک تسمه داخلی همراه است که به مهره ها جوش داده شده است. چنین طراحی ای یک راه حل گرمایش معمول بوده و با انواع پایانه قابل همراه شدن است.

المنت سرامیکی
المنت کمربندی
المنت تسمه ای
المنت سرامیکی
المنت کمربندی
المنت کمربندی
المنت کمربندی
المنت تسمه ای

گریدها و فروش المنت کمربندی به چه صورت است ؟

فروش المنت کمربندی هم به صورت صنعتی موجود می‌باشد. همچنین برای اطمینان از کالای ارسالی مطابق با نیاز مشتری، بهتر است ابتدا با کارشناسان این شرکت تماس حاصل گردد تا المنت شما طبق نیاز و با کیفیت مد نظر  مطابق با بودجه شما ساخته شود.خرید المنت سرامیکی

المنت کمربندی این شرکت در گریدهای مختلف عرضه شده و با توجه به نیاز مشتری قابل ارائه است.

 1. المنت سرامیکی کمربندی 
 2. المنت میکایی کمربندی

قیمت المنت کمربندی چقدر است ؟

قیمت المنت کمربندی و در کل بسیاری دیگر از محصولات این شرکت کاملا بستگی به این دارد که شما چه گرید و کیفیتی از این محصول را برای استفاده نیاز دارید.

محصولات این شرکت هم به صورت وارداتی، از کشورهای شناخته شده در این صنعت بوده و هم بصورت داخلی موجود می‌باشد که با توجه به کیفیتی که شما نیاز دارید ارسال می‌گردد.

لذا برای خرید المنت کمربندی بهتر است قبل از هرچیز کیفیت مورد نیاز خود را مشخص کنید.

ریسک خرید المنت تسمه ای بی کیفیت چیست ؟

اگر در هنگام خرید المنت کمربندی نسبت به خصوصیات و ویژگیهای لازم آنها آگاهی لازم را دارید و همچنین بر کاربرد هر کدام اشراف کامل دارید ریسکی در خرید شما وجود نخواهد داشت. از طرفی بی دقتی در انتخاب و استفاده از محصول بی کیفیت، منجر به هدر رفتن سرمایه شما شده و بازده کاری شما را پایین خواهد آورد.خرید المنت سرامیکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *