خرید المنت فلنج دار

خرید المنت فلنج دار


خرید المنت فلنج دار در این مقاله قصد داریم تا درباره المنت فلنج دار صحبت کنیم. مبحث را با ذکر یک سوال آغاز میکنیم. آیا تا به حال به روش گرم شدن آب در آب گرمکن یا سماور برقی دقت کرده اید؟

المنت وسیله ای است که توسط آن انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می شود، المنت از یک سیم که دارای مقاومت الکتریکی بالایی است و یک پایه نارسانا تشکیل شده است و طرز کار آن به اینگونه است که گذر جریان الکتریسیته از سیم باعث بالا رفتن حرارت آن شده(این حرارت به علت بالا بودن مقاومت سیم ایجاد میشود) و سیم این حرارت را به مایع اطراف خود منتشر میکند.

با توجه به طرز کار المنت، یکی از مصارف آن در سماورهای برقی است. المنت ها بر اساس ساختاری که دارند به انواع متفاوتی تقسیم میشوند. انواع المنت عبارتند از: المنت سرامیکی، المنت شیشه ای، المنت میله ای، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید، المنت فشنگی، المنت نواری، المنت فلنج دار و … .

حال که با تعریف اولیه و انواع المنت آشنا شدید، در ادامه مطلب به توضیح اختصاصی المنت فلنج دار میپردازیم. المنت فلنج دار از بهترین انواع المنت ها می باشد،

این مدل مصارف بسیار زیادی چه در مقیاس خانگی و چه در مقیاس صنعتی دارد که از کاربردهای خانگی آن میتوان به وجود آنها در لوازم خانگی مانند چای ساز اشاره کرد

. مصارف صنعتی المنت فلنج دار در مقایسه با مصرف خانگی آن سهم بیشتری دارد. از مصارف صنعتی آن میتوان به استفاده در کارخانه شیشه سازی، صنایع پلاستیک و سردخانه ها اشاره کرد.

المنت فلنج دار در مقایسه با سایر المنت ها بیشتر برای انتقال حرارت به گاز ها و مایعات به کار می رود.

در ابتدا به توضیح ساختار المنت فلنج دار بپردازیم تا با اجزای آن آشنا شوید. اکثر المنت ها فلنج دار از ترموستات، فلنج و المنت (و پولکی که المنت و فلنج را از هم جدا می کند) تشکیل شده اند.

المنت و هیترهای برقی تجهیزاتی هست که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کنند. از [المنت فلنج دار می توان به عنوان یکی از بهترین مثال ها یاد کرد.

از المنت فلنج دار برای مصارف بسیار مختلفی استفاده می شود. در این میان می توان به گرم کردن آب و روغن (در مقیاس صنعتی)، گرم کردن محیط و حتی پخت و پز استفاده کرد و یکی از محبوب ترین مدل های المنت است.

 

سازوکار این المنت بر اساس قانون گرمایش ژول است و از این طریق به گرما کردن محیط می پردازد. در بر اساس این سازوکار، جریان الکتریکی از میان یک جسم هادی عبور می کند و این جسم انرژی الکتریسیته را تبدیل به انرژی گرمایی می کند.

 بیشتر بدانید: کاربرد المنت تسمه ای

 

دليل نام گذاري  المنت فلنج دار

بسياري از اين المنت های فلنج دار بخاطر اينکه اغلب در مايعات غرق مي شوند و اصلي ترين اجزاي آن فلنج مي باشد آن ها را المنت هاي فلنج دار مي نامند.

1) المنت فلنج دار مستقیم:

در این مدل، المنت به طور مستقیم با مایع مورد نظر ما در ارتباط است و از طریق این تماس مستقیم باعث گرم شدن آن میشود.

از مزایای این مدل میتوان به سرعت بیشتر در گرم شدن مایع اشاره کرد. از معایب آن هم به احتمال بیشتر خوردگی المنت باید اشاره کرد که به علت تماس مستقیم است.

برای کمرنگ کردن این عیب معمولا جنس میله های المنت را مقاوم تر میسازند و جنس معمول این میله ها از جنس فولاد ضد زنگ (Stainless Steel)، مس یا تیتانیوم است.

در المنت فلنج دار مستقیمی که احتمال خوردگی بسیار بالا باشد( به عنوان مثال در مصارف شیمیایی) استفاده از آلیاژ تیتانیوم بهتر است، این انتخاب به دلیل مقاوم تر بودن تیتانیوم نسبت به بقیه است. همچنین در این مدل بیشتر از فلنج با جنس برنج استفاده میشود.خرید المنت فلنج دار

2) المنت فلنج دار غیرمستقیم:

ممکن است در محل مورد نیاز ما احتمال خوردگی به حدی بالا باشد که استفاده از المنت فلنج دار مستقیم معقول نباشد، در این صورت المنت فلنج دار غیرمستقیم انتخاب مناسبتری هست.

 

این مدل از المنت فلنج دار را درون یک محفظه قرار میدهند و محفظه مورد نظر در معرض تماس مستقیم با مایع است. محفظه مورد بحث باید از چند ویژگی مهم بهره ببرد.

اول اینکه باید از تماس مایع با المنت جلوگیری کند و اجازه عبور مایع را در هیچ صورتی ندهد، از طرفی نباید مانع انتقال گرما از المنت به مایع باشد، به همین دلیل باید جنس آن به صورتی باشد که بتواند به راحتی گرما را انتقال دهد.خرید المنت فلنج دار

خرید المنت فلنج دار
خرید المنت فلنج دار

المنت فلنج دار در مقایسه با انواع المنت، بیشترین شباهت را به المنت میله ای دارد. تفاوت اصلی المنت میله ای و المنت فلنج دار، فلنجی است که در المنت فلنج دار استفاده شده است.

استفاده از المنت فلنج دار کمتر از نیم قرن قدمت دارد اما با گذر زمان استفاده از آن روند صعودی داشته است. به احتمال زیاد علت این روند صعودی به امنیت بالاتر و کنترل دمایی بهتر المنت فلنج دار در مقایسه با انواع دیگر المنت باشد.

با توجه به پیشرفت هایی که در عرصه ساخت المنت ها، به صورت اختصاصی المنت فلنج دار صورت گرفته است، این المنت ها در دسته مواد دوستدار محیط زیست طبقه بندی میشوند به این دلیل که هیچ ماده مضری را وارد چرخه محیط زیست نمیکنند.

همچنین المنت فلنج دار در مقایسه با انواع دیگر المنت ها طول عمر بیشتری دارد، همچنین به دلیل آسان بودن دسترسی به این نوع المنت، در صورتی که نیاز به باز کردن آن داشته باشید میتوانید به راحتی و بدون نیاز به تجهیزات مختلف اقدام به باز کردن المنت فلنج دار بکنید.خرید المنت فلنج دار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *