المنت تسمه ای

المنت تسمه ای


المنت تسمه ای
ترموکوپل
ها متداول ترین اندازه گیرهای الکتریکی دما در صنعت هستند. که بر اساس پدیده سی بک (seebeck) کار می کنند دما را به ولتاژ تبدیل می کنند. از مزایای آنها می توان به سادگی، ارزان بودن، استحکام و دوام بالا و دقت مناسب اشاره کرد. محدوده اندازه گیری دما توسط این وسیله ها نسبتاً وسیع بوده و در شرایط محیطی گوناگون قابل استفاده می باشند. ( سنسور ترموپیل )
ترموکوپل ها به دلیل ثابت زمانی کوچک دارای سرعت پاسخ دهی خوب می باشند. ولی به لحاظ رعایت مواردی در محل نصب آنها، این سرعت پاسخ دهی تا حد زیادی کاهش می یابد.

ویژگی ها و مزایای ترموکوپل

امتیاز خاص این محصول این است که قسمت حس کننده ان خیلی کوچک است و امکان این هست که ترموکوپل ها در فضاهای خیلی کوچک جاسازی شوند و بتوان پاسخ مناسبی را نسبت به تغییرات سریع دما دریافت کرد. به عبارت دیگر مهم ترین ویژگی آن ها حجم کم آن می باشد و سادگی، ارزانی، دقت و محدوده دمایی نسبتاً وسیع از دیگر ویژگی های آنها است.

ترموکوپل
ترموکوپل

سری کردن ترموکوپل ها (ترموپیل)

جهت بالا بردن حساسیت معمولاً تعداد زیادی از ترموکوپل ها را سری می کنند، به طوری که تمام اتصالات مرجع دارای حساسیت یکسان و اتصال اندازه گیری در کنار یکدیگر برای اندازه گیری حرارت مورد نظر به کار می روند. به این ترتیب اصطلاحاً سنسور ترموپیل می گویند. مثلاً با اتصال 25 ترموکوپل از جنس کرومل – کنستانتان، امکان اندازه گیری با دقت 0.001 درجه سانتیگرادبه دست می آید.
با توجه به ساختار سنسور ترموپیل ثابت می شود که ولتاژ خروجی n ترموکپل n برابر ولتاژ هر یک از ترموکوپل ها خواهد بود.
اگر ترموکوپل ها یکسان نباشند، در آن صورت ولتاژ خروجی برابر مجموع ولتاژهای ترموکوپل ها خواهد شد.

سنسور ترموپیل وسیله ای الکترونیکی است که انرژی حرارتی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این ترکیب از چندین ترموکوپل متصل است که معمولاً به صورت موازی یا معمولاً به طور موازی متصل می شوند. ترموکوپل ها با اندازه گیری دیفرانسیل دما از نقطه اتصال آنها تا جایی که ولتاژ خروجی ترموکوپل اندازه گیری می شود،کار می کنند.

ترموکوپل ها را می توان به صورت سری به صورت جفت ترموکوپل با محل اتصال در دو طرف یک لایه مقاومت حرارتی وصل کرد. خروجی حاصل از جفت این وسیله ولتاژ خواهد بود که به طور مستقیم با اختلاف دما در لایه مقاومت حرارتی و همچنین با شار گرما از طریق لایه مقاومت حرارتی متناسب باشد. اضافه کردن جفت ترموکوپل بیشتر به صورت سری باعث افزایش مقدار ولتاژ می شود.

سنسور ترموپیل ها را می توان با یک جفت ترموکوپل واحد ، متشکل از دو محل اتصال یا چندین جفت ترموکوپل ساخت. ترموپیل یک آرایه ترموکوپل به هم پیوسته سریالی است که هر یک از آنها از دو ماده متفاوت با قدرت حرارتی الکتریکی بزرگ و قطبهای مخالف تشکیل شده است. ( سنسور ترموپیل )

کاربرد

ردیاب های گرماسنجی ردیاب های حرارتی هستند که از اثر Seebeck استفاده می کنند که در آن یک نیروی الکتریکی حرارتی متناسب با انرژی نور مادون قرمز رخ داده ایجاد می شود. ردیاب های ترموپیل خود وابستگی به طول موج ندارند و از این رو با انواع مختلفی از مواد پنجره برای کاربردهای متنوعی مانند اندازه گیری دما ، سنجش بدن انسان و تجزیه و تحلیل گاز استفاده می شود.

المنت تسمه ای کد 2586

مزایای استفاده از سنسور ترموپیل

  • بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی
  • پاسخ پایدار به اشعه DC از اجسام اندازه گیری دما حذف شده است
  • ویژگی های پاسخ پایدار

المنت سازی آرین

گروه صنعتی المنت سازی آرین، با بیش از 10 سال فعالیت در امر تولید و پخش انواع المنت و ترموکوپل و

لوازم حرارتی و همچنین تجربه همکاری با شرکت ها و کارخانجات گوناگون در سراسر کشور عزیزمان افتخار

این را دارد که خدمات ذیل را باکیفیت و استاندارد بین المللی ارایه نماید.

هیتر هدف تولید انواع المنت های صنعتی و حرارتی و برودتی مانند: المنت تسمه ای، المنت سرامیکی، المنت فلنج دار ، المنت میله ای، المنت فشنگی، المنت حلقه ای، المنت ضد اسید و تیتانیوم و…

ویژگی های المنت سازی آرین

مشاوره رایگان

مشاوره در ساخت انواع المنت و ترموکوپل و .. که مشتریان ما لازم دارند یکی از کارهایی مثبت و موثری است که می تواند در تولید یک محصول مفید نقش به سزایی داشته باشد.

المنت تسمه ای - المنت سرنازل - المنت حلقه ای - المنت کمربندی

قیمت مناسب

منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان وفادار بیشتر

می شود که همیشه جزء هدف اصلی ما بوده است.

ساخت با دقت بالا

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.

تکنولوژی در تولید

همواره سعی کرده ایم تا با استفاده از تجربه خود المنت های را که مشتریان سفارش می دهد با و

دقت خاصی بسازیم و در نتیجه مشتریانمان را راضی نگه بداریم.-ترموکوپل

المنت تسمه ای

المنت تسمه ای

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت فلنج دار

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت میله ای

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی

المنت فشنگی

المنت فشنگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *