المنت سرامیکی

المنت سرامیکی


منت سرامیکی چیست ؟ المنت سرامیکی یک قطعه سرامیکی مقاومتی است که به طور معمول دارای یک پوشش فلزی است.

المنت سرامیکی بر اساس مقاومت تولید شده از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید می کند. این عملکرد باعث گرم شدن محیط و یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا می شود.

این المنت ها دارای یک هسته از جنس نیکل کروم بوده که تا حد زیادی شبیه به المنت های کویل هیتر ساخته می شود. سپس بر روی این هسته یک یا چند لایه روکش سرامیکی قرار می گیرد.

این موضوع باعث شده که حرارت به مساوات در محیط پخش شود و از هدر رفتن انرژی گرمایشی تولید شده جلوگیری شود.

مزایای المنت سرامیکی
این نوع المنت ها نسبت به المنت های سیمی و دیگر المنت های فلزی چندین مزیت دارند.

به طور معمول طول عمر بیشتری دارند و گرمای متعادل تری نسبت به المنت سیمی از خود تولید می کنند. المنت های سیمی در نهایت می سوزند و دیگر حرارت تولید نمی کنند. همچنین احتمال دارد با تماس با دیگر مواد آتش زا باعث آتشسوزی شوند.

همانطور که گفتیم یکی از نقاط قوت المنت های سرامیکی این است که در زمان فعالیت حرارت را به صورت متعادل و مساوی پخش می کند. این موضوع باعث می شود که حرارت تولید شده از مقاومت الکتریکی در محیط یا سطح مورد نظر به درستی پخش شده و هدر نرود.

به علاوه، المنت های سرامیکی به اندازه المنت های فلزی گرما تولید نمی کنند و به همین خاطر در زمان تماس با دیگر مواد باعث سوختگی نمی شوند.

از دیگر نکات قوت این مدل از المنت ها طول عمر به مراتب بالاتر آنها نسبت به دیگر المنت ها است.

المنت های فلزی اصولا طول عمری مشخص دارند (دوره های گرمایشی) و پس از مدتی (که هرچند کوتاه نیست) شکننده شده، ترک خورده و از کار بی افتند.

از طرف دیگر المنت سرامیکی می تواند تعداد بسیار زیادی دوره گرمایشی را بدون احتمال ترک خوردگی یا شکستگی تحمل کند. تنها احتمال ترک خوردگی و شکستگی در این المنت وارد شدن فشار بسیار بالا مانند افتادن یا وارد شدن ضربه مستقیم توسط یک شی دیگر است.

المنت سرامیکی چیست ؟ - المنت نو

چگونه بخاری های سرامیکی هوا را گرم می کنند

بخاری های سرامیکی تعدادی المنت سرامیکی دارند که به بعضی از کویل های فلزی متصل هستند

که به همان روش بخاری کویل گرم می شوند ، اما صفحات این گرما را جذب می کنند و آن را در هوا رها می کنند. آنها سریعتر از بخاری های سیم پیچ هستند و پس از خاموش شدن ، زمان کمتری برای خنک شدن دارند.

راندمان و سرعت المنت سرامیکی

المنت سرامیکی انرژی زیادی را هدر نمی دهند و در صورت نصب بخاری های سرامیکی در خانه می توانید قبض برق خود را نیز کاهش دهید. اگر بخاری دارای المنت سرامیکی بیشتری باشد ،

روند گرمایش سریعتر خواهد بود. از این المنت سرامیکی بخاطر راندمان بالای آنها که بین 85 تا 90 درصد متغیر است برای گرم کردن تمام اتاق ها استفاده می شود.

جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و امنیت با المنت سرامیکی

فن و ترموستات المنت سرامیکی داخل بخاری سرامیکی مانع از گرمای بیش از حد آن می شوند. فن ها هوای گرم را از بخاری به داخل اتاق می ریزند

و المنت سرامیکی را نیز خنک می کنند. آنها حتی هنگامی که بخاری خاموش است کار خود را ادامه می دهند.

همرفت و تابش

دو فرآیند گرمایشی در المنت سرامیکی که وجود دارد بخاری ها می توانند یک اتاق را گرم کنند و این ها همرفت و پرتوهای هستند. بخاریهای سرامیکی از همرفت استفاده می کنند زیرا هوا روی سطح گرم دمیده می شود.

بخاریهای دیگری که از اشعه استفاده می کنند ، هوای گرم شده را به سمت یک جسم خاص آزاد می کنند.

نفت و گاز گرانتر می شوند. در نتیجه ، اکنون مردم به دنبال راهی ارزان تر برای گرم کردن خانه های خود هستند. از آنجا که یک المنت سرامیکی از همرفت به عنوان یک فرآیند گرمایش استفاده می کند ،

از یک بخاری تابشی که از المنت سرامیکی استفاده نمی کنند مقرون به صرفه تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.