المنت فلنج دار

المنت فلنج دار


المنت فلنج دار

المنت فلنج دار | پخش و تولید المنت مخزنی یا فلنجدار انواع المنت فلنج دار در مدل ها و طرح های مختلفی طراحی و ساخته می شوند.

که هرکدام کاربرد خاص خود را دارد. این المنت ها با توجه به نوع گرما دهی و استفاده به دو دسته کلی مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. در نوع مستقیم المنت مستقیما با مایعی که باید گرم کند. ارتباط دارد و داخل آن قرار می گیرد، اما در نوع غیر مستقیم این ارتباط وجود ندارد. هر کدام از انواع المنت فلنج دار یا هیتر مخزنی مزیت های خاص خود را دارند. برای مثال در مورد المنت مستقیم هدایت گرمای تولید شده در مایع به سرعت انجام شده و در زمان بسیار کوتاهی مایع درون مخزن گرم می شود. اما قرارگیری مستقیم المنت در بعضی از مخازن به دلیل خاصیت خورندگی بالا بعد از مدتی به المنت آسیب رسانده و باعث از کار افتادن یا کاهش کارایی آن می شود. در این حالت از المنت به صورت غیر مستقیم استفاده می کنند، به این صورت که المنت را درون یک محفظه مخصوص قرار می دهند. این محفظه باید ویژگی های کاربردی مهمی داشته باشد.

از جمله آنکه از تماس مستقیم مایع خورنده درون مخزن با المنت جلوگیری کرده. از طرفی مانع انتقال گرما تولید شده توسط المنت به محیط بیرون از مخزن نشود. المنت فلنج دار - المنت فلنچ دار - ساخت انواع المنت مخرنی با توجه به نوع استفاده و کاربری المنت و نوع مایع مخزن می توانید،  از هر دو نوع المنت فلنج دار مستقیم و غیر مستقیم استفاده کنید. المنت های فلنجی علاوه بر تقسیم بندی بر اساس نوع گرمادهی به دو نوع سه فاز و تک فاز نیز تقسیم بندی می شوند. از المنت های فلنجی سه فاز معمولا در صنعت در مدل تک فاز آن برای وسایل خانگی برقی استفاده می شود.  از مهم ترین مدل های المنت فلنجی می توان به المنت فلنجی ضد انفجار،المنت فلنجی سوپر هیتر، المنت فلنج دار مخزنی، المنت فلنجی گرد استیل ۳۶۰، المنت فلنجی تخت آهنی، المنت فلنجی واشردار، المنت فلنجی تانکری،المنت فلنجی آبگرمکنی،المنت فلنجی ترموستات دار و .. اشاره کرد.

مهمترین مزایای استفاده از المنتهای فلنج دار

ایجاد گرما در دمای بالاتر از نقطه جوش :

اکثر المنت های فلنج دار برای گرمایش بیش از 230 درجه فارنهایت طراحی شده اند تا اطمینان حاصل شود که آب به طور کامل جوش داده شده و به بخار تبدیل شده است. با خرید المنت های فلنج دار میتوانید با انتقال مستقیم حرارت به مایع، باعث گرم شدن آن شوید.

کنترل دقیق دما :

یکی دیگر از مزایای خرید المنت فلنج دار این است که شما کنترل دقیقی بر دمای خروجی دارید. اکثر المنت ها به RTD ها و ترموکوپل های دیجیتال متصل می شوند تا بتوانید در هر زمان نظارت و کنترل دقیقی بر دمای محیط داشته باشید. استفاده از این المنت برای کنترل دما در محیط های گازی بسیار کارآمد و ضروری است.

نصب و نگه داری ساده :

این المنت را می توانید به راحتی روی بدنه مخزن نصب کنید و هنگامی که دمای آن به حد مورد نظرتان رسید می توانید آن را خارج کنید. شما همچنین می توانید در هر لحظه به المنت دسترسی داشته باشید.

طول عمر بیشتر و توان مصرفی کمتر :

المنت ها به شکلی ساخته شده اند که نسبت به سایر المان های گرمایشی طول عمری حدود 3 برابر بیشتر دارند. این طول عمر بالا که در مورد المنت های فلنج دار نیز صادق است باعث می شود تا سال ها بتوانید از آن ها با بهترین کیفیت استفاده کنید.المنت فلنج دار و مصرف انرژی، یکی از فاکتورهای مهم در تمام مصارف صنعتی و خانگی است که سعی داریم آن را تا حد ممکن کاهشدهیم. که المنت فلنج دار نیز کاهش چشمگیر توان مصرفی دارد که باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها میشود.المنت فلنج دار

معایب المنت فلنج دار

از معایب آن هم به خوردگی المنت باید اشاره کرد که به علت تماس مستقیم است. اما در نوع غیر مستقیم این ارتباط وجود ندارد، یعنی ممکن است در محل مورد نیاز ما احتمال خوردگی به حدی بالا باشد که استفاده از المنت فلنج دار مستقیم معقول نباشد، در این صورت المنت فلنج دار غیرمستقیم انتخاب مناسبی است.

اجزاء تشکیل دهنده المنت فلنج دار

محفظه (باکس محافظ) ، ترموستات ، اتصالات (پیچ و مهره) ، فلنج ، منطقه گرم ، پولک جدا کننده

جنس فلنج

فلنج ها از جنس استیل و برنج است که به صورت رزوه دار بر روی بوشن مربوطه نصب می شود و نوع دیگر آن فلنج مسطح است که با پیچ ومهره بر روی مخازن قرار می گیرد. ظرفیت مخازن بزرگ و پالایشگاهی که نیاز به این نوع هیتر ها دارند با حجم بزرگتری تولید می شود. تعداد هیترهایی که روی فلنج این هیتر نصب می شود بالغ بر 100 عدد میباشد که نحوه تولید و راه اندازی آن یک پروژه خاصی است که توانسته است تعداد قابل توجهی را برای مصارف صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی تولید و راه اندازی کند ونیاز صنعت کشور را در محصولات حرارتی ، صنعتی تامین نماید. گرمای تولیدی هیترهای فلنج دار مستقیما به سیال و مواد حرارت پذیر انتقال داده می شود یعنی تماس مستقیم دارد لذا برای کارکرد درهمه شرایط حتما باید نوع موادی که نیازبه حرارت دیدن دارد کاملا مشخص گردد واطلاعات مربوطه وترکیبات آن تاثیرمستقیمی در تولید این نوع از هیترها دارد که با توجه به شرایط از پوشش های ویژه ای برای محافظت هیتر استفاده می گردد .

المنت فلنج دار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.