جستجو

المنت سرامیکی

اجزای استفاده شده در المنت سرامیکی

المنت سرامیکی حرارتی از اجزای مختلفی تهیه می شود. یکی از اجزای این المنت غلاف استیل برای مقاومت و حفظ آن می ‌باشد. که این غلاف در برابر زنگ زدگی و همچنین حرارت و دمای بالا می ‌تواند مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهد. یکی دیگر از ویژگی ‌های آن عایق سرامیکی می باشد؛ عایق سرامیکی به جذب حرارت و جلوگیری از، دست دادن انرژی کمک میکند که همین موضوع باعث می ‌شود تا هزینه ها و انرژی کاهش یابد.

از دیگر بخش‌ هایی که در ساخت المنت استفاده می ‌شود سیم نیکل به همراه کروم می باشد که در هسته آن مورد استفاده قرار میگیرد. سیم نیکل و کروم دارای درجه حرارت بسیار بالایی هستند. در ساخت این المنت ها از بسیاری دیگر از اجزا استفاده می شود که با توجه به نوع سرامیکی و کاربردی ای که دارد می‌ تواند متفاوت باشد.

انواع کاربردهای المنت سرامیکی در دستگاهها و صنایع مختلف

المنت سرامیکی در اشکال فرو رفته و تو خالی یا مسطح و تخت و یا به صورت لامپ های مادون قرمز سرامیکی تولید میشوند. و افرادی که قصد استفاده از المنت های سرامیکی را دارند، باید با توجه به نوع المنت، آن را برای کارهای مختلفی استفاده نمایند. که کاربرد المنت سرامیکی در دستگاه ‌ها و بخش ‌های مختلف متفاوت میباشد. لامپ ها یا دیگر عناصر مادون قرمز سرامیکی گرم کننده هایی کارآمد و بسیار قوی هستند که با تابش موج مادون قرمز که یک موج طولانی است به تولید حرارت یکنواخت و بهینه منجر می شوند.

از دیگر کاربردهای المنت سرامیکی می توان به بخاری برقی اشاره نمود، بخاری های سرامیکی معمولاً قابل حمل هستند و برای گرم کردن فضاهای کوچک به کار می روند و کاربرد آنها شبیه به بخاری های الکتریکی گرمایی فلزی فن دار است. با توجه به گران شدن عامل های انرژی بخاری تابشی سرامیکی یک انتخاب به صرفه برای گرمایش محیط هستند. چرا که این نوع بخاری ها در عین سریع و کارآمد بودن، ایمن تر نیز هستند و خطر هرگونه آتش سوزی در منزل را کاهش می دهند.

همچنین باعث مصرف بهینه ی برق نیز می شوند. مواد سرامیکی از جمله مواد نیمه رسانا هستند و زمانی که جریان برق به آنها وارد می شود، از خواص سرامیک این است که تا رسیدن به دمای خاصی از انرژی برق بهره می گیرد، این امر موجب ایمنی بالای آن نسبت به انواع المنت های فلزی دیگر است. از این رو، از المنت های سرامیکی هسته ای برای استفاده در غلاف فلزی برای حرارت دادن به مایعات و گازها استفاده می شود. بعلاوه از آنها در تجهیزاتی که نیاز به تعویض مکرر قطعه دارند، بدون نیاز به زهکشی سیستم استفاده می شود.

از دیگر مصارف المنت سرامیکی در صنعت، اعمال گرما بر روی سطوح پلاستیکی و فلزی است و نیز در مواردی همچون خشک کردن یک مایع برای به دست آوردن پودر آن یا رطوبت گیری و خشک کردن به کار می رود. متناسب با نوع کاربرد در صنعت انواع مختلفی از المنت‌ های سرامیکی، در سایز و اشکال متنوع وجود دارد، سشوارهای صنعتی از انواع وسایل صنعتی هستند که المنت سرامیکی در آن به کار رفته ولی در سشوارهای صنعتی الزام به استفاده از المنت سرامیکی وجود دارد چرا که بهترین کاربرد را در عمکرد آنها دارد.

کاربردهای دیگر المنت سرامیکی، قالب گیری تزریقی است که افراد می ‌توانند با استفاده از این المنت ها به قالب گیری تزریقی پرداخته و به کاهش مصرف انرژی در این کار بپردازند. از دیگر بخش‌ هایی که می ‌توان از المنت سرامیکی استفاده کرد، قالب گیری ضربه ای می باشد. لذا قالب‌ گیری ضربه ‌ای نیاز به حفظ حرارت دارد که این امکان را برای افراد به وجود می ‌آورد.

اکستروژن پلاستیک از دیگر کاربردهای المنت های سرامیکی می باشد. ویژگی ای که در این کار وجود دارد این است که استفاده از المنت سرامیکی برای اکستروژن پلاستیک درجه انعطاف پذیری بالایی را برای افراد به همراه می‌آورد. همچنین شما می توانید از این المنت ها در ماشین آلات پردازش پلاستیک و لاستیک ها نیز استفاده نمایید.

مهمترین مزایای استفاده از المنت های سرامیکی

المنت سرامیکی به دلیل جنس و نوع طراحی ای که دارند از مزایای مهمی برخوردارند از جمله؛ مقاومت حرارتی بالای آنها، طول عمر بیشتر، انتقال گرما به صورت یکنواخت و متعادل، مقاومت در برابر شوک های الکتریکی و حرارتی و استحکام مکانیکی

المنت سرامیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط مستقیم با فروشگاه