المنت تسمه ای

المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت تسمه ای
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت
المنت تسمه ای

المنت تسمه ای یکی از مدل های پر کاربرد المنت در صنایع مختلف ذوب به شمار می رود. این المنت ها به دلیل شکل ظاهری خود که شبیه به تسمه است به این نام معروف شده اند و معمولا در مدل هایی با عرض 2 تا 5 میلی متر در دسترس هستند. المنت تسمه ای در مدل ها و جنس های مختلفی در بازار موجود است که در ادامه آن ها را معرفی کرده و سپس در خصوص کاربرد ها و همچنین مزایای این المنت ها در مقایسه با دیگر مدل های موجود در بازار توضیح خواهیم داد.

المنت تسمه ای چیست

المنت تسمه ای یا band heater یکی از مدل های المنت موجود در بازار است که بیشتر در صنایع پلاستیک و دستگاه های اکسترودر (سیلندر های تزریق پلاستیک) و همچنین تولید دیگر قطعات پلاستیکی همچون لوله های پی وی سی، شلنگ ها و داکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دمای تولیدی این المنت ها می تواند تا 700 درجه سانتی گراد نیز برسد و به همین علت در کنار صنایع پلاستیک در صنایع ذوب و قالب گیری آلومینیوم نیز از المنت تسمه ای استفاده می شود. المنت های تسمه ای بسته به نوع کاربرد خود می توانند بین دو تا پنج میلی متر عرض داشته باشند و قطر آن ها نیز بسته به نوع کاربری متفاوت است.

نحوه ساخت المنت تسمه ای

المنت تسمه ای دستگاهی است که از آن برای تولید گرما استفاده می شود و معمولا با روکشی از استیل یا ورق گالوانیزه در بازار موجود است. این المنت ها به شکل استوانه بر روی لوله ها و سیلندر ها نصب می شوند و به تولید گرما می پردازند. معمولا حلقه های المنت تسمه ای ابعادی در حدود 25 در 25 و یا 50 در 100 میلی متر دارند. این المنت ها با نصب شدن بر روی نازل دستگاه ها با ایجاد گرما موجب ذوب شدن مواد اولیه موجود در دستگاه شده و آن ها را برای قالب گیری آماده می کنند.

از المنت تسمه ای در چه چیزهایی استفاده می شود؟

المنت تسمه اي انواع متفاوتی را شامل می شود، به فراخور این مسئله، بسیاری از تجهیزات برقی که نیازمند گرما و حرارت اند، با استفاده از انواع المنت تولید می شوند. یکی از المنت های مطرح، المنت تسمه اي نام می گیرد. المنت تسمه اي صفحه ای که نام دیگرش المنت تخت است، از بهترین انواع المنت به شمار می رود.

در مقاله ای که انواع المنت های تسمه اي را مورد بحث قرار داديم، پس از آن که المنت های حرارتي، شیشه ای، فلنج دار و سرامیکی را نام بردیم، اشاره ای کردیم به المنت های تخت نیز نام می گیرند. المنت هایی که با نام  تخت روانه بازار می شوند، در طرح ها و تنوع های مختلف به مرحله تولید رسیده اند، این نوع المنت ها نه تنها از نظر ظاهر  مانند تسمه واقعي مي باشندو تفاوت گسترده ای با ديگر المنت ها را شامل می شوند.

ممکن است متوجه شده باشید که در اکثر مواقع، نام المنت تخت را با پسوند میکا به کار می برند به این معنا که المنت های تخت از نوع میکايي هستند (لازم به توضیح است که تنها در ساخت المنت های تخت از جنسِ میکايي استفاده نمی شود که در ساخت دیگر انواع المنت همچون ميله اي نیز، میکايي جایگاه ویژه و ارزنده ای دارد، کیفیت بالا بارزترین مشخصه المنت های میکايي است، عاملی که ردِ پایِ آن ها را در صنعت محکم نموده است.

انواع المنت تسمه ای

المنت تسمه ای باید خود را با محل اتصال بر روی دستگاه ها هماهنگ کند. به همین دلیل نیز این المنت ها از نظر شکل ظاهری به پنج مدل اصلی تقسیم می شوند.

•این نوع المنت بدون پیچ و مهره. این المنت ها به شکل قالبی و دایره کامل هستند و قابلیت باز و بسته شدن ندارند. به دلیل سختی در نصب و باز کردن معمولا کمتر از این المنت ها استفاده می شود.

• المنت تسمه ای یک تکه. این نوع ساده ترین مدل المنت می باشد که در آن المنت از یک سمت و از طریق یک و یا دو پیچ باز و بسته می شود.

• این نوع المنت دو تکه. این مدل المنت ها از هر دو طرف قابل باز و بسته شدن هستند و به دلیل قطر بیشتر و سرعت بالا تر در باز و بسته شدن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

• این نوع المنت یک تکه انعطاف پذیر. در مواردی که امکان استفاده از المنت دو تکه وجود نداشته باشد و برای نصب به باز شدن زیاد المنت نیاز داریم از این مدل استفاده می شود.

•این المنت مربعی یا مستعطیلی. این نوع المنت ها برخلاف مدل های قبلی حالت مستطیل و یا مربع دارند و به شکل دو تکه در بازار موجود هستند.

انواع المنت تسمه ای

انواع عایق المنت تسمه ای

عایق المنت نقش اساسی را در تولید گرمای المنت ایفا می کند. عایق ها که به عنوان رسانای گرما و قلب اصلی المنت عمل می کنند در مدل تسمه ای به دو نوع کلی تقسیم می شوند.

• میکایی

• سرامیکی

المنت

المنت تسمه ای میکایی

المنت میکایی از یک سیم با مقاومت بالا بین دو صفحه میکا ساخته می شود. این سیستم توسط یک ورق آلومینیومی با مقاومت در برابر خوردگی و حرارت بالا محافظت می شود.

این المنت ها برای حداکثر دمای کارکرد 350 درجه سانتیگراد طراحی شده اند و می توان آن ها را به شکل بخش بخش برای دستگاه های با قطر بالا استفاده کرد. المنت های میکایی در مدل های ضد آب و به همراه ترموکوپل نیز در بازار موجود هستند.

المنت

المنت تسمه ای سرامیکی

المنت سرامیکی از قرار گرفتن یک سیم با مقاومت بالا در هسته سرامیکی ساخته می شود. این هسته سرامیکی با داشتن لولا، قابلیت انعطاف پذیری زیادی به المنت می بخشد. یک ورق فولاد ضد زنگ به همراه پیچ های صفت کننده این قطعه را همراهی می کنند تا بتوان از طریق آن ها المنت را بر روی دستگاه های مختلف نصب کرد.

المنت سرامیکی می تواند دمای بیشینه 700 درجه سانتی گراد تولید کند و این المنت ها را می توان از طریق کابل یا سیم پیچ به منبع تغذیه متصل کرد.

کاربرد های المنت تسمه ای

این المنت ها به علت ابعاد کوچک و همچنین قابلیت تولید گرمای بسیار بالا در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

• صنایع تزریق و قالب پلاستیک

• صنایع تزریق و قابل آلومینیوم

• تجهیزات آزمایشگاهی

• ماشین آلات بسته بندی

• ماشین آلات کفاشی

• گرمایش مخزن های مواد مایع و جامد

• ماشین الات فرآیند مواد غذایی

• ماشین آلات تولید لاستیک

• تولید لوله های پلی اتیلن و پلیکا

• دستگاه های تولید کاشی

المنت

مزایای استفاده از المنت تسمه ای

• این مدل المنت ها بسیار کوچک و جمع و جور بوده و به همین علت می توان به راحتی آن ها را بر روی دستگاه های مختلف نصب کرد.

•این المنت انواع مختلفی دارد و به همین علت می توان آن ها را در هر شرایط و بر روی هر دستگاهی مورد استفاده قرار داد و بدین ترتیب برای تمامی نیاز های شما مدل مناسبی وجود دارد.

• این المنت ها دارای مدل های ضد آب نیز هستند که بدین ترتیب آن ها می توانند در صنایعی که از آب استفاده می شود و یا آب نقش خنک کننده اصلی دستگاه ها را بر عهده دارد نیز مورد استفاده قرار گیرند.

• این المنت ها به دلیل طراحی بسیار ساده خود در مصرف انرژی نیز مناسب عمل می کنند و در عین توان تولیدی بالای خود مصرف پایینی دارند.

• این المنت به دلیل استفاده از ورق فولاد و یا گالوانیزه طول عمر بالایی دارد.

 

المنت تسمه ای

بهترين كاربرد المنت تسمه اي

 

 

پُر کردن شکاف ها مهم ترین رسالتی است که المنت تسمه اي  خود را بدان گره زده است. سوراخ ها از دیگر میزبانانِ چنین المنت هایی به شمار می روند.

گاهی این نوع المنت را به صورت تخت يا (کمربندی)، هم تولید می کنند و به عنوانِ یک نمونه عالي و درجه يك راهی بازار های فروش می سازند.

به دليل  پیشرفت های صنعت، سفارشی سازی را در زمینه تولید المنت تسمع اي نیز به کار گرفته اند تا جایی که این نوع المنت را در انواع متفاوت و بر حسبِ نیاز مشتری تولید می نمایند.

بدین واسطه، دست شما به عنوان تقاضا كننده کاملا باز است می توانید آپشن ها و ویژگی های مدنظر تان را لیست نمایید و در نهایت چیزی را تحویل بگیرید که مطابق سلیقه و نیازتان است. می توانید یک نمونه در اختیار شرکت های تولید کننده قرار داده، تا بر اساس نمونه تحویل داده شده، المنت صفحه ای را طراحی و تولید کنند. ولتاژ و وات این نوع المنت ها را  نمي توانید تعیین کنید، به علاوه طول و عرضِ این نوع المنت ها نیز قابل تعيين مي باشد. به همین دلیل است که شاهد تنوع چشمگیری در المنت های تسمه اي هستیم.

المنت تسمه ای

المنت تسمه ای یا المنت های دیگر

المنت‌ تسمه اي نسبت به المنت‌های حرارتي و دیگر المنت‌های فلزی چندین مزیت دارد. به‌طورمعمول طول عمر المنت تسمه اي از سایر المنت‌ها بیشتر است و گرمای نسبتاً متعادلی به نسبت سایر المنت‌ها از خود تولید می‌کنند… المنت‌های حرارتي كه داراي سيم هستند  در انتها سوخته مي شوند و تولید حرارت آن‌ها به پایان می‌رسد و اگر در تماس با مواد قرار بگیرند ایجاد آتش‌سوزی می‌کنند اما المنت‌های تسمه اي در مقایسه با المنت‌های فلزی درزمانی که فعالیت دارند گرمای متعادل تولید کرده و سطح دمای آن بالا نمی‌رود به همین دلیل دچار سوختگی و آتش‌سوزی نمی‌شوند.

کاربری متنوع؛ از المنت تسمه اي می توان برای ایجاد گرمای مستقیم و یا غیر مستقیم در یک ناحیه و یا یک جسم استفاده کرد. از همین رو، از این المنت برای تولید محصولاتی مختلفی می توان استفاده کرد که احتیاج به ذوب شدن، پختن، خشک شدن، گرم شدن و یا تغییر حالت پیدا کردن (از طریق گرما) دارند. در نظر داشته باشید که از المنت تسمه اي نه تنها برای پردازش مواد اولیه و در خط تولید آن ها استفاده می شود، بلکه بسیاری از محصولات و تجهیزات نیز برای عملکرد خود احتیاج به استفاده از این نوع المنت دارند.

جهت خرید المنت تسمه ای کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *