المنت
المنت میله ای
المنت
المنت
المنت میله ای
المنت
المنت

المنت میله ای نسبت به دیگر المنت های موجود در صنعت المنت سازی پر مصرف ترین نوع موجود نیز میباشد. این مدل المنت از انتقال گرما و حرارت بسیار مطلوبی برخوردار است. از پرتاب حرارت و تابش بالایی نیز برخوردار میباشد. در ضمن فروشگاه المنت سازی المنت ارین قادر به ساخت انواع المنت های میله ای میباشد و همچنین در بخش کارگاه خود میتواند به هر نوع شکلی که مورد تایید شما باشد خم کاری کند.

جهت خرید المنت میله ای کلیک نمایید.

المنت میله ایتوضیحات

المنت های میله ای به وسیله گرمای زیادی که تولید میکند میتوان برای گرم کردن مایعات ، هوا و سطوح مختلف استفاده کرد. این نوع هیتر ها معمولا به صورت سفارش مشتری نیز تولید میشود، به این صورت که هر نوع ساییز و ابعادی که مشتری سفارش بده ساخته میشود. المنت ها رو با توجه به نوع مصرف آن ها و جایگاهی که باید مصرف شود طبق سفارش میتوان ساخت. با جنس ها آلیاژ های مختلف تولید میشود.

کارگاه المنت سازی آرین قادر به ساخت این نوع المنت با پوشش استیل ، برنجی ، مس ، تیتانیوم و آهنی نیز میباشد. پوشش قوی و محکمی که این المنت ها دارن باعث  میشود در برابر فشارهای زیاد مقاوم باشند. اگر سفارش به صورت صاف و بدون خمکاری باشد شبیه به المنت فشنگی میشود همچنین در منازل مورد مصرف قرار میگیرد.

از جمله کاربردشان نیز میتوان به سیستم گرمایشی فن کوئل نیز اشاره کرد. این نوع المنت ها تقریبا در تمامی صنایع مورد مصرف قرار میگیرند. از نظر هزینه این المنت نسبت به دیگر المنت ها خیلی به صرفه تر میباشد.

یکی از مصارف المنت میله ای در المنت های استخر میباشد. در روزهای گرم تابستانی یکی از تفریحات که تقریبا مورد پسند همه هستش، آب تنی مباشد. آن هم برای فرار کردن از گرما، ولی حالا در روزهای سرد زمستانی آب تنی در آب گرم لذت بسیار فوق العاده ای دارد.

المنتهای استخری که از المنت میله ای ساخته شده است. مورد استقبال شدید مخاطبان شده است. چون از نظر هزینه ای نسبت به شوفاژ خانه های گازی خیلی کم هزینه تر و کم دردسر تر هست. مهمترین کار المنت استخری گرم کردن به روش های مختلف میباشد. در کل المنت های میله ای سیمی میباشد که خاصیت داغ شوندگی دارد.

اگر جریان بسیار زیادی در یک سیم رسانای معمولی برقرار شود،آن سیم در اثر حرارت بسیار زیاد ذوب میشود. اما المنت اینگونه نیست. المنت یک سیم دارای مقاومت الکتریکی بسیار زیادی است که در مقابل جریان الکتریکی زیاد،گرما تولید میکند و هیچ آسیبی نمیبیند. المنت ها انواع مختلفی داشته و در زندگی روزمره امروزی کاربرد بیار زیادی دارند. المنت میله ای یک نوع المنت است که انواع و اقسام آن با توان های مختلف در بازار موجود است.

هیتر میله ای از یک سیم مقاومتی از جنس نیکل کرون تشکیل شده که درون یک عایق از جنس استیل و یا مس و آلومینیوم قرار گرفته است. هیتر میله ای توان حرارتی بسیار بالایی دارد و میتواند گرمای زیادی را تولید کند. المنت مورد استفاده در بخاری برقی، سماور برقی و اتو بخار معمولا از این نوع المنت میباشد.

 

المنت سازی آرین در زمینه ساخت انواع المنت بخصوص این المنت فعالیت میکند. این نوع المنت طبق سفارش مشتری در اشکال مختلف ، هم بصورت مستقیم و هم خمیده در المنت سازی آرین ساخته میشود. این شرکت برای ساخت کلیه محصولات خود از مواد اولیه با کیفیت استفاده میکند.این شرکت برای ساخت المنت از سیم نیکل کروم ساخت کانتال سوئد و پوشش استینلس استیل 304 اروپا استفاده میکند.

المنت میله ای

هیتر ‌های میله ای از پر مصرف ‌ترین المنت های موجود در بازار می‌باشند. این مدل از المنت انتقال گرمای بسیار خوبی از طریق هدایتی و یا تابشی

"<yoastmark

دارد. این گرما می تواند به مایعات، هوا، گازها یا سطوح مختلف انجام گیرد. هیتر های میله ای به طور معمول به صورت سفارشی تولید می شوند و در اشکال مختلف قابل تولید هستند. گرد، مثلثی، پرس شده و ترکیبی از جمله شکل هایی هستند که می توان به هیتر میله ای داد. هرچند باید توجه داشت که بار سطحی بالا از طول عمر المنت می کاهد.

این تنوع در نوع ترمینیشن هیتر میله ای نیز وجود دارد و حدودا ۲۰ نوع ترمینیشن مختلف می توان برای آنها در نظر گرفت. با توجه به شرایطی که قرار است المنت مورد استفاده قرار بگیرد می توان آن را از جنس های مختلف ساخت. از جمله پوشش های مس، استیل و استنلس استیل و تیتانیوم استیل و همچنین آلیاژهای ضد زنگ. پوشش خارجی قوی می تواند این المنت را در برابر فشارهای فیزیکی بالا مقاوم کند. از دیگر انتخاب های موجود اضافه کردن پره بر روی المنت است که باعث انتقال گرمای بالاتر خواهد شد.

اگرهیتر میله ای به صورت صاف سفارش داده شود ممکن است شباهت زیادی به المنت کارتریجی پیدا کند. اما باید در نظر داشته باشیم که این دو المنت از نظر ساختار کلی بسیار با هم متفاوت هستند. مخصوصا حالتی که سیم مقاومت (سیم المنت) در آنها قرار میگیرد تفاوت دارند. همچنین المنت فشنگی به طور معمول کوچکتر و دارای حرارت بیشتری نسبت به هیتر میله ای است. در عکس زیر این تفاوت این دو المنت را می توانید به صورت واضح تر مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه المنت فشنگی مرجعه فرمایید.

"تفاوت

کاربرد هیتر میله ای

المنت های میله ای دارای کارایی های بسیار گوناگونی بوده و تقریبا در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کارایی هایی که هیتر میله ای بسیار در آن مورد استفاده قرار می گیرد یخ زدایی و جلوگیری از تراکم بالا است. در بسیاری از شرایط هیتر های میله ای انتخابی مطمئن و کم هزینه هستند.

 

المنت پره ای یا المنت فین دار

هردو المنت فین دار و المنت پره ای درواقع نوعی هیتر میله ای هستند. استفاده از فین یا پره در این المنت ها باعث افزایش سطح گرمایشی المنت می شود. و این افزایش سطح در بالا بردن دما توسط جریان هوا تاثیر می گذارد. به همین دلیل المنت های پره های معمولا در جلوی فن و هواکش نصب می شوند. این المنت ها معمولا برای خشک کردن (مثلا میوه)، آبکاری و کوره های صنعتی به کار می روند. در عکس بالای صفحه می توانید نوعی از المنت فین دار را مشاهده کنید. توجه کنید نوع فین دار می تواند با انواع و اقسام شکل ها و اندازه ها تولید بشود.

این نوع هیترها در کیفیت های چینی و ایرانی و همچنین با هزینه بالاتر در برندهای معتبر دنیا از قبیل کنتال سوئد قابل عرضه می باشند.

اطلاعات مورد نظر خود را نیافتید؟ برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید المنت مراجعه فرمایید.

انواع المنت میله ای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *